Jestem z chłopakiem ponad 4lata, bardzo martwi mnie to, że jest bardzo zamknięty w sobie. Przy mnie

2 odpowiedzi
Jestem z chłopakiem ponad 4lata, bardzo martwi mnie to, że jest bardzo zamknięty w sobie. Przy mnie jest jak najbardziej dobrze, ale kiedy wychodzimy do znajomych, to jest cały zestresowany, patrzy w ścianę i nie odzywa się. Są to zawsze tylko moi znajomi, ponieważ on nikogo bliskiego nie ma. Martwi mnie to, ponieważ często rezygnujemy ze spotkań, bo on nie chcę, ponieważ czuję się bardzo źle kiedy spędzamy czas z innymi. Ja muszę wymyślać, że nie możemy przyjść.
Bardzo mnie to martwi, ponieważ chciałabym wychodzić, bawić się, ale nie chce bez niego.
Dodam jeszcze, że oprócz mojej siostry do innych z rodziny się nie odzywa, jest mi wtedy przykro. Czy powinnam to jakoś zmienić czy zaakceptować?
Szanowna Pani,

staż Państwa związku świadczy już o zaawansowanej zażyłości między Wami. Różnice osobowościowe mogą się uzupełniać w niektórych sferach życia, a w innych się ścierać.
Akceptacja jest bardzo dobrą drogą do zmiany. Jeżeli czuje Pani dyskomfort związany z zamknięciem na relacje towarzyskie swojego partnera na pewno należy poruszyć ten temat, jako ważny dla Pani. Proszę pamiętać o empatii i zrozumieniu dla partnera, który długi okres czasu funkcjonuje w ten sposób. Może szczera rozmowa będzie motywem do pracy nad sobą? Wtedy pomocnym będzie specjalista, który ułatwi rozwój osobisty partnera.

Dzień dobry. Niestety nie da się nikogo zmienić na siłę. W przypadku Pani partnera jego zachowanie może determinować jego osobowość. Być może jest on osobą introwertywną i z natury nieśmiałą. Niewątpliwie trudno jest takim osobom poruszać się wśród bardziej otwartych znajomych. Osoby introwertywne najlepiej i najswobodniej czują się w znanym towarzystwie. Każda nowy towarzysz zabawy wywołuje u takich osób chęć wycofania i zamknięcia z powrotem w swojej skorupce.
Oczywiście partner może spróbować się zmienić, jednak cech osobowości nie wyrzuci, bo są one nadane nam przez rodziców.
Dlatego jak najbardziej rozwój osobisty jest tutaj wskazany. Ja również namawiam do szczerej rozmowy i poszukania specjalisty, z którym partner mógłby nauczyć się być bardziej otwarty na innych.
Pozdrawiam, Małgorzata Ostrowska