Witam. Mam pewien problem. Gdy moje oczy są "zmęczone" poprzez pracę przy komputerze lub po prostu s

2 odpowiedzi
Mam pewien problem. Gdy moje oczy są "zmęczone" poprzez pracę przy komputerze lub po prostu się nie wyśpię, moje prawe oko "ucieka" w lewą stronę w dosyć zauważalny sposób. Gdy patrzę na przedmioty znajdujące się blisko mnie problemu praktycznie nie widać, natomiast gdy przedmiot/osoba znajduje się dalej problem jest bardzo zauważalny. Dodam również, że podczas krótkiego czytania np. książki, oko również zezuje. Mam niewielki problem z ostrością widzenia jeśli coś się znajduje dalej. Czy to da się wyleczyć? Jaki to może być rodzaj zeza?
Z podanych informacji wynika, że jest problem okresowy z ustawieniem oczu, czyli zez okresowy. Jeżeli okresowo ujawnia się zez, to przyczyna jest stała, a przy większym zmęczeniu się ujawnia. W takiej sytuacji należy dokładnie zbadać stan układu wzrokowego, jego parametry, zbadać wadę wzroku, sprawdzić, czy potrzebne są dodatkowe badania. W zależności od wyników mogą być różne sposoby pomocy, najczęściej pomocne są okulary i terapia wzrokowa. Proszę koniecznie wykonać badania okulistyczne i optometryczne (najlepiej gdy optometrysta zajmuje się również zezami i terapią wzrokową).

Może być to pewna forma zeza, a może zaburzenie akomodacji lub nawet zwykła wada wzroku, która ujawnia się w taki sposób. Pomoże badanie optometryczne i okulary lub terapia widzenia, zależnie od sytuacji.