Witam serdecznie . Mój mąż nie daje mi pieniędzy , wyzywa mnie , pisał smsy do innej kobiety że jest

5 odpowiedzi
Witam serdecznie . Mój mąż nie daje mi pieniędzy , wyzywa mnie , pisał smsy do innej kobiety że jest piękna i chce się spotkać ( ona go olała ) . Mąż jest mamisynkiem obgaduje mnie do rodziny . Mamy 4 dzieci , ja zajmuję się domem i wszystkim . Mąż umywa ręce od pojechania z dziećmi do lekarza , na wywiadówki wogole nie jeździ od 14 lat . Dzieci się go boją bo pije alkohol , mąż nie rozmawia z dziecmi czasami nawet nie chce się do nich odzywać jak mu coś nie pasuje . Czy to czas na rozstanie ? Mąż już od lat obiecał poprawe w zachowaniu ale zawsze kłamał . Proszę o poradę pozdrawiam .
Dzień dobry

Zacznę od tego, że żaden człowiek nie zasługuje na brak szacunku ani na wyzwiska kierowane w jego stronę.
Poszukiwanie zainteresowania ze strony innej kobiety oraz chęć spotkań z nią również nie powinno mieć miejsca w stabilnym i trwałym związku.
Czuję, że sytuacja może być dla Pani zdecydowanie trudna i bolesna z uwagi na posiadane dzieci. Żadne dziecko nie powinno natomiast bać się swojego rodzica. Rodzic powinien zapewniać wsparcie, którego z tego, co Pani opisuje, Pani mąż nie zapewnia.
Proszę natomiast pamiętać, że nigdy nie jest za późno na zmianę.
Dodatkowo fakt, że Pani mąż nie daje pieniędzy może być jednym z przejawów przemocy ekonomicznej, szczególnie jeśli jest on jedyną osobą, która aktualnie zapewnia Państwu utrzymanie.
Nie wiem też, czy Pani uczucia i oczekiwania są ważne dla męża, skoro próby poprawy zachowania kilkukrotnie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.
Odczuwam, że wewnątrz, w głębi serca zna Pani odpowiedź na zadane pytanie "Czy to czas na rozstanie?". Pytanie to daje też mi nadzieję i wyraz tego, że pojajwia się w Pani gotowość i motywacja do tego, żeby dokonać zgodnego z sobą wyboru.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
Proszę pamiętać o dobru swoim oraz swoich dzieci.

Psycholog mgr Sandra Świeczkowska

Dzień Dobry, zachęcam do wizyty u specjalisty, aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, na wstępie jest mi bardzo przykro że dotknęła Panią taka sytuacja i zachowanie ze strony męża. Warto w tym momencie pomyśleć o sobie, o swoich emocjach, potrzebach, oczekiwaniach względem relacji, ale również o tym jaki związek i rodzinę chciałaby Pani tworzyć. Wykonała Pani już pierwszy bardzo ważny krok - tutaj - w postaci poszukiwania odpowiedzi na nurtujące Panią pytanie, natomiast ciężko jest na nie jednoznacznie odpowiedzieć bez szerszej konsultacji i zapoznania się z Pani historią. Być może warto wykonać kolejny krok i umówić się na spotkanie ze specjalistą? W razie potrzeby i gotowości - zapraszam serdecznie:) Pozdrawiam
Z tego co Pani relacjonuje, mąż stosuje wobec Pani przemoc, zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, by przyjrzeć się swoim potrzebom, a przede wszystkim zadbać o siebie i nauczyć się stawiać granice. Życzę Pani wszystkiego dobrego :)
Szanowna Pani, trudności, których Pani doświadcza wymagają troski i wsparcia. W tym kontekście warto poszukać pomocy specjalisty takiego jak: psycholog czy psychoterapeuta.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.