Witam serdecznie mam pyt. odn. kostki wewnetrzna dolna czesc. Jest ona delikatnie spuchnięta i jak d

2 odpowiedzi
Mam pyt. odn. kostki wewnetrzna dolna czesc. Jest ona delikatnie spuchnięta i jak dotykam to czuje delikatny ból, podczas chodzenia nie boli. Te objawy sa tylko przy jednej nodze prawej druga jest ok, dodam ze jestem sześć miesięcy po złamanej kosci piatej śródstopia nogi lewej, a teraz mam problem z prawa okolo dwóch tygodni. Mam 47 lat i nie otyły.
Witam
Istota problemu wydaje się oczywista. Po złamaniu kości w nodze lewej odciążył Pan tą nogę na rzecz przeciwnej czyli prawej. Dzieje się to w sposób mimowolny i automatyczny. Większe obciążenia spowodowały przeciążenie stawu i być może nadmierne koslawienie stopy prawej i przeciążenia w okolicy kostki przyśrodkowej. Obciążenia objawiły się opuchlizna. Zalecałbym udanie się do dobrego fizjoterapeuty w celu konsultacji doboru ćwiczen i terapii stawu.
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda

W takich sytuacjach kompensacje wtórne są powszechne.Problem w tym ,że nie zawsze są fizjologiczne :(.Dlatego ważna jest konsultacja fizjoterapeutyczna, która określi jakie zmiany biomechaniczne pojawiły się w narządzie ruchu i jak można je ruchem wyleczyć :).Pozdrawiam.