Witam . Od jakiegoś czasu nie rozmawiamy za często z mężem, w maju będziemy mieli drugie dziecko , j

3 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu nie rozmawiamy za często z mężem, w maju będziemy mieli drugie dziecko , jestem nerwowa , choć mój mąż bardziej i do tego popija i pali jak smok bardzo mi to przeszkadza. Zastanawiam się czy to nie moja wina, bo często się o wszystko czepiam... czy znajdzie się ktoś kto nam pomoże ?
Dzień dobry, czas ciąży to zwiekszona wrażliwość. Aby wspomóc kobiety wyodrębniono psychoterapię okołoporodową. Jeżeli zdecydowałaby się pani na takie sesje psychoterapia okołoporodowa rozpoczyna się od konsultacji trwającej 50 min. Sesje odbywają się zwykle raz w tygodniu. Cały proces może trwać od kilku, do kilkunastu tygodni, w zależności od wcześniejszych ustaleń. Dziecko poniżej dziesiątego miesiąca życia może towarzyszyć matce w trakcie sesji. Natomiast jeżeli większego wsparcia potrzebuje państwa związek, wtedy dobrym rozwiązaniem będzie terapia par. Konsultacja z psychoterapeutą pozwoli dobrać najlepsze rozwiazanie. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,zachęcam do kontaktu z terapeutą poznawczo -behawioralnym indywidualnie lub wybrania się na konsultację terapii par by można było zidentyfikować problem i to jak najszybciej,ponieważ po narodzinach dziecka kłopoty się zwykle kumulują. Co się zmieniło między Państwem,że zaczęli się Państwo oddalać od siebie? Od kiedy zaczęło się psuć? Skąd ta nerwowość? Jakie sytuacje wyzwalają problemy? Na pewno jest jakiś powód "czepiania się". To wszystko należy dokładnie zdiagnozować by móc uzyskać skuteczną pomoc. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
WItam, opisywane sytuacje mogą wynikać z zaawansowanej ciąży, mam tu na myśli rozchwianie, nadmierne wyczulenie. Rozumiem, że zachowanie męża niepokoi, proszę spróbować rozmowy. W sytuacji gdyby mnie czuła się Pani ana siłach zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty w miejscu Pani zamieszkania. Pozdrawiam