Witam. Mam problemy w kontaktach z ludźmi Nie lubię poznawać nowych ludzi bo zawsze się boje czy

2 odpowiedzi
Mam problemy w kontaktach z ludźmi
Nie lubię poznawać nowych ludzi bo zawsze się boje czy mnie polubią czy nie będą oceniać że jestem brzydka , nudna, nie mam nic do powiedzenia. Na każdym kroku myślę że ludzie mnie oceniają. Mam tylko średnie wykształcenie nie mam matury a zawsze bardzo chciałam uczyć się dalej (nie stać mnie na to żeby zrobić mature) dodam że mam również problem w kontaktach z partnerem z bliskością wstydzę się okazywać swoich uczuć wstydzę się bliskości nagości , nie umiem nic z tym zrobić. Mam również nieuzasadniony gniew w sobie często się kłócę z chłopakiem i w zasadzie bez większych powodów robię mu wyrzuty bez powodu nie potrafię nad sobą panować. Ciągle się czegoś doszukuje w jego wypowiedziach zachowaniu żebyś do pokłócić wiem że przez to możemy się rozstać ale to silniejsze odemnie.
Dzień dobry, nie napisała Pani ile ma lat, choć na naukę nigdy nie jest za późno :). Maturę można zdać bez ponoszenia kosztów, więc nie wiem, czy do końca chodzi o finanse. Pisze Pani o kilku problemach: gniewie, unikania bliskości, utrudnionych kontaktach z ludźmi, kompleksach fizycznych, poczuciu wartości. Warto by się zająć tym na psychoterapii zaczynając od najtrudniejszych spraw. Jeśli nie stać Pani prywatnie można skorzystać z NFZ.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, poczucie własnej wartości bo to o nim mowa jest nieodzowną kwestią w kontekście postrzegania siebie, w relacjach z innymi. To ono determinuje to kim jesteśmy. Zachęcam do zadbania o siebie i skorzystania ze wsparcia specjalisty aby uporać się z wyżej wymienionymi przeszkodami. Pozdrawiam