Witam. Jestem z dziewczyną już 10 miesięcy dość szybko zaczęliśmy mieszkać razem bo już po 6 miesiąc

2 odpowiedzi
Jestem z dziewczyną już 10 miesięcy dość szybko zaczęliśmy mieszkać razem bo już po 6 miesiącach znamy się prawie rok. Poznaliśmy się przez internet, ciągle rozmowy oczekiwanie na wiadomość od wybranki. Niestety gdy zamieszkaliśmy razem przestaliśmy rozmawiać głównie chyba z mojej winy. Od miesiąc jest coraz gorzej ciągłe kłótnie brak chęci spędzenia razem czasu. Dodatkowo zamknąłem się w sobie przez ciężką sytuację z pracą finansami i zamyśleniem jak to teraz będzie że nie zauważyłem że coś jest nie tak. Ona spędzała coraz więcej czasu na rozmowie oraz graniu ze znajomymi zamiast zemną. Niestety przyłapałem jak jak zaczęła romansować z jednym z kolegów ( tylko słodkie słówka itp ) bardzo mnie to zabolało i straciłem zaufanie. Ona ostatecznie chce zrobić przerwę w związku bo nie wie co czuje i myśli potrzebuje czasu sam na sam z sobą. Bardzo mi zależy na naprawieniu naszej relacji ale mam coraz więcej wątpliwości że warto czy ta przerwa nie jest tylko odkładaniem zerwania. Nie wiem jak zareagować ile taka przerwa powinna trwać i na czym miała by polegać. Mieszkamy razem a jesteśmy z różnych miast i dzieli nas spory kawałek drogi by po jakimś czasie znów się spotykać tylko na chwilę bo droga długo zajmuję. Nie mam możliwości by jedno z nas zostało w mieszkaniu bo opłaty są duże dla 1 osoby. Sam zauważyłem u siebie problemy z coraz gorszym samopoczuciem stracenie poczucia wartości że już nic nie ma sensu zaczyna mi brakować powodów by wstać z łóżka dodatkowo aktualna sytuacja w związku dobija mnie jeszcze bardziej. Dziękuję za wysłuchanie.
Dzień dobry, w Pana wiadomości wybrzmiewa dużo smutku i niepokoju odnośnie opisanej sytuacji. Podwaliną zdrowej, dojrzałej relacji jest komunikacja - i otwarte rozmowy o swoich potrzebach, oczekiwaniach i wątpliwościach. Chociaż separacja może być oczyszczającym doświadczeniem, które pomaga nabrać perspektywy - to jednak powinna być to obustronna decyzja. Co więcej warto określić warunki tej separacji - czy to tylko spędzenie weekendu osobno, czy dłuższy okres czasu - jak będziecie się ze sobą kontaktować i po jakim czasie dacie sobie odpowiedzi. Należy jednak pamiętać, że nierzadko separacja kończy się rozstaniem. Zachęcam abyście zamiast oddalać się od siebie, usiedli do wspólnej trudnej rozmowy na temat własnych uczuć i myśli - jest to dobre przygotowanie do budowania mocniejszych relacji w przyszlosci. Jeżeli będę mogła pomoc w przygotowaniu się do takiej rozmowy, proszę o kontakt. Trzymam mocno kciuki za waszą drogę

Czy przerwa coś zmieni? Czy pogorszy lub osłabi relację? Zamiast robić przerwy od siebie zachęcam do szczerej rozmowy. Pozdrawiam