Waga 60 kg Wzrost 155cm 16 lat Powinnam schudnąć ?

16 odpowiedzi
Waga 60 kg
Wzrost 155cm
16 lat
Powinnam schudnąć ?
Witam,
Wszystko zależy od stanu organizmu i tego jak się Pani czuje w Pani ciele. Jeżeli po badaniach wychodzi że wszystko jest ok a Pani czuje się dobrze w obecnej wadze nie widzę takiej potrzeby. Jednakże jeżeli badania wykazują problemy, które mogą być skorelowane z waga wtedy trzeba będzie pomyśleć o jakiejś rekompozycji ciała.
Pozdrawiam Piotr Żeberkiewicz dietetyk

Witam serdecznie!
Na podstawie tylko takich informacji jak masa ciała i wzrost nie da się odpowiedzieć na wyżej postawione pytanie. Każdy z nas ma inną budowę ciała, inny poziom tkanki mięśniowej, inną gęstość i masę kości. By ocenić, czy aktualna masa ciała jest prawidłowa czy nie, warto wykonać analizę składu ciała.
Pozdrawiam ciepło
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,
proszę wykonać analizę składu ciała w pobliskim gabinecie dietetycznym, analiza pokaże czy Pani waga to tkanka tłuszczowa czy mięśniowa- w zależności od wyniku badania dietetyk podpowie czy potrzebna jest redukcja wagi.

Pozdrawiam
w tym wieku powinna Pani ważyć max 55 kg. Pozdrawiam
BMI (stosunek masy ciała do wzrostu) jest w górnej granicy normy, jednak dobrze byłoby wykonać analizę składu ciała, dzięki której ocenimy proporcje tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej i wody :) Na tej podstawie będzie wiadomo, czy należy zredukować tkankę tłuszczową. Na pewno zachęcam do zadbania o zdrową, zbilansowaną dietę i regularną aktywność fizyczną :)
W tym wieku Twój organizm się jeszcze rozwija, jeszcze rośniesz.Waga jest w najlepszym porządku. Nie zawsze potrafimy się zaakceptować, jednak jeżeli planujesz się odchudzić nie rób tego na własną rękę, udaj się do dietetyka ,aby ustalił Ci zdrowy plan dietetyczny. Odchudzanie na własną rękę w tym wieku prowadzi do bardzo poważnych chorób- anoreksja lub bulimia.
Według wskaźnika mieścisz się w normie. Jednak wskaźnik ten jest bardzo mało miarodajny.
Ważne jest to jaki jest skład Twojego ciała (zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, wody itd.), dlatego polecałabym wykonać szczegółową analizę składu ciała. Takie analizatory dostępne są u dietetyków oraz w wielu siłowniach/klubach fitness.
Dzień dobry
W Pani wieku do ustalenia prawidłowej masy ciała w stosunku do wzrostu i wieku używa się siatek centylowych. Pani wynik znajduje się nad 85 centylem, co oznacza, że nie ma Pani nadwagi, natomiast aby znaleźć się około 50 centylu - wynik docelowy - można podjąć pewne działania, aby stracić ok. 5kg. Pod warunkiem, że nie ćwiczy Pani na siłowni/nie jest sportowcem wyczynowym. Ponieważ jeśli uprawia Pani sport intensywnie, gdzie stosunek masy mięśniowej do tkanki tłuszczowej jest większy, to wynik 85 centli jest jak najbardziej odpowiedni.

Z poważaniem
Piotr Luboński
Witam serdecznie,
Pani BMI jest na granicy wagi prawidłowej i nadwagi. Jest teraz Pani w okresie dojrzewania, więc zamiast odchudzania skupiłabym się bardziej na wprowadzeniu zdrowych nawyków: więcej warzyw i owoców, ograniczenie słodyczy i żywności przetworzonej, rezygnacja z fast foodów, picie odpowiedniej ilości wody. Wszystko zależy jednak od danej osoby, jej stylu życia, aktualnych badań, obecnej diety.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry,

Wskaźnik masy ciała (BMI) dla dzieci i młodzieży wynosi w Pani przypadku 25 i na wykresie odpowiednim dla wieku i płci wskazuje na nadwagę. W Pani wieku ze względu na duże zapotrzebowanie organizmu na energię i składniki pokarmowe nie jest rekomendowana dieta o bardzo niskiej wartości energetycznej. Proszę się udać do dietetyka wraz z rodzicem lub rodzicami i popracować nad prawidłowymi nawykami żywieniowymi, które powinny zaowocować utratą masy ciała i poprawą samopoczucia oraz stanu zdrowia. Zapraszam oczywiście do współpracy online lub stacjonarnej w gabinecie dietetycznym w Rudzie Śląskiej, jeśli mieszka Pani w okolicy.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny
W wieku szesnastu lat organizm nadal się rozwija, dlatego do stosowania diety redukującej powinno być wyraźne wskazanie lekarza. Proponowałabym zacząć od spożywania 5 posiłków (częściej ale mniej) dziennie, w regularnych odstępach czasu. Należy zrezygnować z podjadania słonych przekąsek, słodyczy, fast foodów, ograniczenia potraw smażonych. Napoje gazowane zastąpić niegazowaną wodą ok. 2-3l dziennie. Proszę pamiętać o codziennej aktywności fizycznej np. spacery, jazda na łyżwach, jazda na rowerze. Gdybyś miała więcej pytań zapraszam do kontaktu :)
Nie powinna Pani się odchudzać. Według siatki centylowej ma Pani odpowiednią masę ciała.
Witam. Pani BMI wynosi 25, co w odniesionu do siatek centylowych faktycznie sugeruje lekką nadwagę. Proponuję wizytę, u dietetyka który zważy Panią na analizatorze składu masy ciała lub zmierzy fałdy skórno-tłuszczowe i sprawdzi proporcje. Udzieli również informacji jak poprawić nawyki odżywiania by bezpiecznie schudnąć. Zapraszam serdecznie.
Tego typu dane są zbyt ogólne by powiedzieć tak bądź nie. Proponuję zrobić szczegółową analizę składu ciała, jeśli wyjdzie, iż tkanki tłuszczowej jest zbyt dużo (powyżej normy) w organizmie, wówczas należy popracować nad nawykami żywieniowymi.
Witam serdecznie, co prawda masa ciała jest w górnej granicy normy, ale nie oznacza to, że musisz schudnąć :). Wszystko zależy od tego jak czujesz się sama ze sobą, czy akceptujesz swój wygląd, czy masz prawidłową relację z jedzeniem, czy nie towarzyszą Ci schorzenia dietozależne. Waga domowa nie jest do końca wiarygodnym narzędziem do oceny problemów z masą ciała, ponieważ nie mówi nam o tym jaką mamy proporcję pomiędzy tkanką tłuszczową a mięśniową. Jeśli przy wykonaniu analizy składu ciała okaże się, że mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub jeśli obwód talii jest równy lub większy 80 cm, warto zmienić swoje nawyki żywieniowe, wprowadzić aktywność fizyczną aby zmniejszyć zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. pozdrawiam :)
Szanowna Pani, proszę nie sugerować się BMI, a zrobić sobie w porządnym gabinecie dietetycznym analizę składu ciała metodą bioimpedancji.
Wszystko zależy od tego, jaka jest zawartość mięśni i tłuszczu w Pani organizmie. Wtedy stanie się jasne, czy potrzebna jest Pani redukcja masy ciała.
Pozdrawiam, Dorota Mickiewicz-Góra