usuwanie blizn po tradziku

18 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam 23 lata i od ok. 14 r. ż mam manie wyciskania, drapania skóry itd. Próbuje z tym walczyć, ale zostały mi bardzo stare blizny - nie jest ich bardzo duzo -kilka w postaci dziurek na policzkach np. Czy jest szansa takie głębsze i stare pojedyncze blizny usunac? Jesli tak to w jaki sposob i gdzie powinnam sie udac? Bylabym wdzieczna za przyblizenie ceny. Na razie stosuje epiduo- bylam u dermatologa powiedzial, ze nie mam jakiegos zlego stanu tylko delikatny tradzik grudkowy i dodatkowo na blizny- noscar dostalam, ale nie wierze ze pomoze mi taki krem. Prosze o rady.
Zapraszam na wizytę- po ocenie stanu skóry zaproponuję metodę leczenia Pani blizn, rokowanie oraz oszacujemy cenę kuracji. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska

Dzień dobry. Postać trądziku, która u Pani występuje to acne excoriee de jeunes filles. Jest to choroba psychosomatyczna. Jesli nawyk wydrapywania zmian dalej się utrzymuje warto pomyśleć o lekach anksjolitycznych lub konsultacji psychologicznej. Co do samych blizn warto rozważyć laser frakcyjny. Koszty zabiegu zależą od powierzchni zmian. Koszt zabiegu na całą twarz to średnio 1500zł więc taki jest górny limit cenowy w Pani przypadku. Jeżeli jednak są to pojedyncze ale bardzo głębokie blizny to tańszym i szybszym rozwiązaniem może być wycięcie dna blizny sztancą średnicy 2-3mm i zaszycie ubytku pojedynczym szwem, niewielki ślad będzie wówczas widoczny ale w poziomie skóry ale nie będzie zagłębienia.
Aby rozpocząć usuwanie blizn, na początek należy wyleczyć trądzik, jeżeli leczenie zewnętrzne nie skutkuje, warto pod opieką dermatologiczną zastanowić się nad preparatami doustnymi. Po ustąpieniu zmian zapalnych na twarzy można dopiero myśleć o usuwaniu blizn i tutaj także potrzebna jest wizyta dermatologiczna w celu oceny stanu twarzy, doboru odpowiedniej metody zabiegów oraz wówczas oszacowania ich kosztów. Drapanie jeszcze pogłębia skłonność do kolejnych blizn.
Można zrobić kilka zabiegów peelingów leczniczych w cenie ok 150zl/za jeden zabieg można używać krem Skinoren Krem Noscar też ale gtrzeba używać dłuższy czas
Szanowny Pacjencie, jest mi trudno na to pytanie odpowiedzieć, gdyż... nie mogę się dokładnie przyjrzeć opisywanym zmianom, a nie chce wprowadzać w błąd. Sugeruje, aby skontaktowała się Pani z dermatologiem, który zajmuje się medycyną estetyczną. Pozdrawiam!
O redukcji blizn można myśleć dopiero po definitywnym zakończeniu leczenia trądziku. Proszę więc zgłosić się do lekarza dermatologa który podejmie się leczenia definitywnego a nie doraźnego i objawowego jak dotychczas. Po ustąpieniu trądziku w zależności od ilości pozostałych blizn i przebarwień, ich rodzaju i intensywności lekarz podejmie decyzję o najlepszym możliwym sposobie ich redukcji. Bez badania nie da się ocenić teraz jaka metoda będzie skuteczna, być może wystarczą peelingi, może potrzebne będą zabiegi laserowe a może też dodatkowo część blizn wymagać będzie wypełnienia od wewnątrz kwasem hialuronowym. Jeden zabieg nie wystarczy a trudno określić ile należy ich i jakiego typu w tym przypadku wykonać. Nie da się więc określić też kosztów takiej kuracji. Jedno jest pewne im szybciej leczenie zostanie podjęte tym lepiej będzie można sobie z tym poradzić. Najważniejsze jednak aby nie drapać, tym nie można sobie pomóc.
Szanowna Pani, jeżeli jest to defekt kosmetyczny - warto udać się do dermatologa zajmującego się medycyną estetyczną celem wdrożenia odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam!
Dzień dobry,
oczywiście blizny można usunąć.
Cena uzależniona jest od ich ilości i wielkości.
Zapraszam serdecznie na konsultację
Pozdrawiam
To problem z działu medycyny estetycznej- rodzaj zabiegu i cena zależy od rodzaju i nasilenia zmian. Z "normalnych" metod poprawę przynosi wsztstko. co intensyfikuje złuszczanie, w pewnym stopniu też epiduo i no scar.
Dzień dobry,
otrzymane leczenie jest odpowiednie dla delikatnego spłycania blizn i ich rozjaśniania w okkresie wiosny i lata. Na jesieni można zaordynować serie ( ok. 4x ) laserów CO2 w cenie od 300-700zł na ok. policzka za jeden zabieg.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Zapraszam na konsultację, trzeba ocenić dokładnie patrząc na stan skóry, jakie zabiegi można wykonać. Niektóre są przeciwskazane w trądziku, niektóre działają leczniczo na trądzik i jednocześnie poprawiaja stan blizn, np peelingi medyczne. Można zastosować też mikronakłuwanie lub laser frakcyjny. Ceny zabiegów wahają się od 250 do kilkuset złotych za laser w zależności od powierzchni skóry, poddawanej zabiegowi, pozdrawiam, Beata Kociemba
Aby wskazać odpowiednia metodę leczenia blizn trzeba je obejrzeć.Najczęściej stosuje się tutaj lasery , głębokie pilingi.Cena zależy od rozległości zmian i trudno mi ja określić.
Witam,
proponuję wykonanie serii zabiegów laserowych- frakcyjnych. Wyraźnie poprawiają one skórę i wygładzają blizny.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
proponuję zabiegi złuszczanie kwasami razem z osoczem bogatopłytkowym-3-4 zabiegi co miesiąc
Szanowna Pani
leczenie blizn po trądziku to trudne zadanie- najlepiej jest tak prowadzić leczenie, żeby blizny nie powstawały. Epiduo to dobry preparat do kontroli trądziku, używany raz w tygodniu nawet gdy nie zmian działa profilaktycznie, hamując ich powstawanie. Co do preparatu noScar -
nie będzie skuteczny. Leczenie zależy od rodzaju blizn - blizny znaikowe można wypełnić kwasem hialuronowym lub potraktować laserem, natomiast blizny przerostowe czasem poddają się leczeniu po serii zabiegów z użyciem lasera lub po bardzo głębokich peelingach. Proszę wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej, gdzie zabiegi przeprowadza dermatolog lub chirurg (lekarze innych specjalności lub kosmetyczki / kosmetolodzy nie poradzą sobie właściwie z tym problemem).
Pozdrawiam !
Dr ARW
Witam.
Słowo "pozbyć się" jest tu nie do końca właściwe.
Jak najbardziej można spróbować je zredukować. Tak redukcja poprawi jakość skóry w przedziale od 30 do 50 procent. Szansę będą zdecydowanie większe przy tzw. świeżych zmianach.
Nie uciekniemy tu od terapii łącznej. Takie zabiegi najlepiej zaplanować już na jesień.
Ceny zabiegów oraz ich kolejność ustala się indywidualnie.
W razie pytań zapraszam na konsultację.
Szanowna Pani,

Metodami, które mogłyby zniwelować blizny są np. ablacja laserem frakcyjnym CO2 lub chemiczna - peelingami głębokimi. Koszt tych zabiegów jest dość wysoki (należałoby bezpośrednio rozmawiać z ośrodkami, które różnią się cenami, ale i doświadczeniem). Ablację laserową zwykle powtarza się 3-4x, więc ten koszt trzeba zsumować. Zabiegi te nie mają sensu jeśli wciąż są obecne zmiany zapalne. W przypadku bliznowacenia, warto zapytać dermatologa o terapię izotretinoiną doustną oraz nieocenione w "trądziku z rozdrapania" wsparcie specjalisty psychiatry mogącego wspomóc leczenie lekiem zmniejszającym napięcie.

Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Witam serdecznie,
Opisywany przez Panią problem wydaje się być złożony. Skuteczny do leczenia blizn potrądzikowych może okazać się laser frakcyjny ablacyjny. W zależności od nasilenia zmian- odpowiednia liczba sesji. Jednak przed wdrożeniem leczenia blizn potrądzikowych należałoby skontrolować stan skóry podczas konsultacji dermatologicznej oraz zastanowić się nad dalszym ewentualnym leczeniem trądziku oraz nad problemem wydrapywania zmian. Problem drapania skóry musi zostać rozwiązany jak najszybciej, być może z pomocą innego specjalisty.