dr n. med.

Paweł Silny

Dermatolog, Alergolog

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu od 1995 roku, specjalizuję się w leczeniu chorób skóry, chorób przenoszonych drogą płciową, uczuleń oraz alergii pokarmowych i... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-Clinic

  Nad Seganką 5, Jeżyce
  60-541 Poznań, wielkopolskie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: Gotówka

  Usługi

  Konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna) 100 zł
  Testy skórne na związki chemiczne - zestaw standardowy 180 zł
  Badanie całkowitej immunoglobuliny e we krwi (cige) 60 zł
  Badanie zestawu alergenów we krwi (w zależności od rodzaju i ilości) 80 zł
  Badanie mikologiczne - na grzyby (skóra, paznokcie) 150 zł
  Badanie odczynu aso (odczyn antystreptolizynowy) 80 zł
  Badanie krwi na kiłę - zestaw odczynów serologicznych 290 zł
  Badanie antygenu wzw typu b (hbs ag) 80 zł
  Badanie wzw typu c (przeciwciał anty hcv) 80 zł
  Fototerapia - naświetlanie w kabinie - jeden zabieg 20 zł
  Próba świetlna 60 zł
  Konsultacja 100 zł
  Zabiegi kriochirugii - zamrażania płynnym azotem
  Laserowe usuwanie zmian skórnych
  Testy skórne (pyłki roślin, zwierzęta, pokarmy) -jeden alergen 5 zł
  Testy skórne na związki chemiczne - zestaw dziecięcy 120 zł
  Badanie pojedynczych alergenów we krwi (rośliny, pokarmy, zwierzęta itp.) 40 zł
  Badanie histopatologiczne skóry 180 zł
  Badanie na demodex folliculorum (nużeniec) -skóra i rzęsy 100 zł
  Badanie krwi na boreliozę - oznaczenie przeciwciał 170 zł
  Badanie krwi na obecność wirusa hiv 110 zł
  Badanie przeciwciał anty hbs 80 zł
  Badanie przeciwciał przeciwjądrowych (ana) 160 zł
  Fototerapia - naświetlanie punktowe, płyta - jeden zabieg 30 zł
  Komputerowe badanie znamion barwnikowych 100 zł
  Zabiegi elektrokoagulacji
  Zabiegi terapii fotodynamicznej

  więcej

 • Witam Panie Doktorze mam 30 lat od ok. 10 lat w okresie koniec maja -sierpnia pojawia mi się katar alergiczny na pyłki. Po zażyciu leków dostępnych na rynku jestem w stanie przetrwać ten okres bez niepotrzebnych uciążliwych reakcji(katar, swędzenie gardła, pieczenie oczu) Obecnie jestem w ciąży i to… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Paweł Silny

  Na tym etapie rozwoju ciąży żaden nie powinien zaszkodzić, ale proponuję rozpocząć łagodzenie objawów od leków donosowych, wziewnych i dospojówkowych.

 • Azs kiedy testy?

  Witam. Dziecko ma 3.5 roku. Ma stwierdzone azs. Niedawno wykonane testy skórne wyszly negatywnie a stan skory dziecka ciagle sie pogarsza. Kąpany w emolientach. Smarowany masciami sterydowymi na chwile jest poprawa po tygodniu powrot zmian skornych. Najgorsze na dloniach. W nocy strasznie się drapie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Paweł Silny

  Testy we krwi można przeprowadzić w każdym wieku. Zajmują się tym odpowiednie, specjalistyczne poradnie alergologiczne. Proszę także pamiętać, że AZS tylko w około 80% przypadków ma podłoże alergiczne,… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu od 1995 roku, specjalizuję się w leczeniu chorób skóry, chorób przenoszonych drogą płciową, uczuleń oraz alergii pokarmowych i wziewnych, jestem doktorem nauk medycznych w specjalności chorób alergicznych skóry osób dorosłych i dzieci, członkiem Sekcji Alergologicznej i Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz członkiem Sekcji Dermatologicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, autorem lub współautorem publikacji krajowych i zagranicznych o tematyce alergologicznej i dermatologicznej, obecnie kierownikiem Wielkopolskiego Centrum Alergologii i Dermatologii Estetycznej Art Clinic w Poznaniu.
  W swojej ofercie proponuję szereg badań diagnostycznych i zabiegów poprawiających kondycję i wygląd skóry. Ceny zabiegów dermatologicznych uzależnione są od rozległości i nasilenia zmian skórnych, a ich wartość jak i rodzaj proponowanego zabiegu ustalana jest podczas spotkania lekarza z pacjentem, kiedy istnieje dokładna możliwość oceny zmian na skórze.

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział Lekarski
 • Podyplomowe Studium Doktoranckie, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Publikacje

 • Znaczenie reakcji alergicznej typu natychmiastowego wywołanej przez alergeny powietrznopochodne w atopowym zapaleniu skóry. Praca doktorska.
 • Historia badań nad nietolerancją kwasu acetylosalicylowego i możliwościami jej zwalczania. Nowiny Lekarskie.
 • Cyklosporyna A w leczeniu ciężkich przypadków atopowego zapalenia skóry. Postępy Dermatologii.
 • Patomechanizm i podziały pokrzywki. Alergia Astma Immunologia.
 • Leczenie zewnętrzne i pielęgnacja suchej skóry u pacjentów z dermatitis atopica. Postępy Dermatologii.
 • Swoiste immunoglobuliny E skierowane przeciwko alergenom pyłku traw i chwastów w surowicy krwi chorych na alergiczny sezonowy nieżyt nosa. Otolaryngologia Polska.
 • Punktowy wskaźnik oceny stanu klinicznego chorych na atopowe zapalenie skóry. Przegląd Dermatologiczny.
 • Swoiste immunoglobuliny E skierowane przeciwko alergenom pyłku roślin w surowicy krwi u chorych na atopowe zapalenie skóry. Przegląd Dermatologiczny.
 • Osutki polekowe. Alergia Astma Immunologia.
 • Ocena stanu klinicznego oraz wyników oznaczeń stężenia całkowitej immunoglobuliny E w surowicy chorych na atopowe zapalenie skóry uczulonych na alergeny powietrznopochodne. Polski Merkuriusz Lekarski.
 • Ocena skuteczności alergenowej immunoterapii swoistej w leczeniu atopowego zapalenia skóry u dzieci i młodzieży. Wiadomości Lekarskie.
 • Ocena wyników skórnych testów punktowych i oznaczeń antygenowo swoistych immunoglobulin E w surowicy krwi chorych na atopowe zapalenie skóry z alergią powietrznopochodną z uwzględnieniem wieku chorych i rodzaju alergenów uczulających. Polski Merkuriusz Lekarski
więcej

Staże

 • Katedra i Klinika Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Ośrodek Diagnostyki Chorób Alergicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku
 • Klinika Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej w Łodzi
 • United Medical and Dental Schools of Guy's and St Thomas' Hospital, Londyn
 • Instytut Chorób Środowiskowych w Emstal, Niemcy
więcej

Choroby

więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • B
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: Konsultacja

  Konkretny lekarz. Szybka, trafna diagnoza. Czekamy na wynik leczenia, które musi trochę potrwać. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

 • K
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: testy skórne na związki chemiczne - zestaw standardowy

  Konkretny lekarz, szybka reakcja, zresztą trafna. Od razu zlecił dodatkowe badania, bez owijania w bawełnę wytłumaczył co i jak. Nie szprycuje zbędnymi lekami, poświęca tyle czasu i uwagi, ile potrzeba. Ogromny plus za dokładność, cierpliwość. Oby więcej takich.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: Konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna)

  Pan Doktor szybko wystawił trafną diagnozę. Przepisane dziecku leki okazały się skuteczne. Duży plus za możliwość umówienia się w nieodległym terminie. Wizyta rozpoczęła się punktualnie i przebiegła w przyjemnej atmosferze. Skorzystam ponownie z konsultacji w razie potrzeby.

 • R
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: Konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna)

  Słaba komunikacja, brak wywiadu, ogulnikowa diagnoza bo że jestem uczulony to ja wiem. Pan chciał zapisać mi lek, który brałem bez rezultatu w poprzednim sezonie ale dowiedzenie się tego wymagało by zadania mi paru pytań. To ja musialem dopytywać jaka jest substancja czynna w przepisywanym specyfiku. Nie tędy droga, nie po to idę prywatnie do lekarza. Nie polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: Konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna)

  Odbyłam wizytę u doktora Silnego z 1,5 roczną córką która miała bardzo zaostrzony obraz AZS, doktor moim zdaniem bardzo fachowo podszedł do tematu , nie tylko na zasadzie przeleczenia ale także znalezienia przyczyny tego stanu. Zalecone leczenie pomogło, stan skóry mojej córki uległ poprawie przy naprawdę niezbyt dużej inwazyjności leczenia, Najsłabszy steryd plus maść z witaminą A.
  Gdzie wcześniej lekarze przepisywali córce Elidel lub Protopic nie zważając na to że moje dziecko jest za młode na stosowanie tego typu maści.Z całą pwnością polecam tego lekarza.

 • M
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-Clinic

  "Przyszedłem do dr Silnego z łuszczycą i dopiero on mi pomógł. Myślałem że leczyłem się już wszystkim, a on przekazał mnie na naświetlania, o których wcześniej nie wiedziałem od nikogo. Domyślam się, że wymaga to czasu, ale widzę już poprawę. Jestem mega zadowolony. Bardzo miła i kompetentna obsługa. Polecam."

 • P
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: Konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna)

  Byliśmy na konsultacji dermatologicznej z naszą 22 miesięczną córką, która zmagała się z dziwnymi pęcherzami na podbrzuszu, które pękały i tworzyły rany. Byliśmy wcześniej u naszej pediatry, która przepisała nam dość silny steryd, który średnio pomagał. Pań doktor uznał, że trzeba włączyć antybiotyk doustny i miejscową maść z antybiotykiem plus słabszy steryd i już po jednym dniu było widać kolosalną różnicę wszystko ładnie się goi. Bardzo dziękujemy za pomoc!

 • P
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-Clinic

  Dziekuje Panu Panie Doktorze ze dzieki Pana pomocy i leczeniu dzisiaj wygladam jak czlowiek, znow moge patrzec na swoja twarz w lustrze, nie wstydze sie wychodzic z domu i ze przewrocil Pan usmiech na mojej twarzy .Gdy trafilam do doktora Pawla Silnego moj ogarniam byl wycienczony wychudzony przez chorobe, twarz wygladala strasznie do tego stopnia ze wstydzilam wychodzic sie t domu poniewaz reakcje ludzi na to jak wygladam byly czesto przykre i jakie bolesne,lustra w domu pozaslaniane by nie widziec twarzy zeszpeconej przez chorobe. Gdy zadzwonilam do doktora by umowic sie na wizyte po wyjasnieniu co mi dolega uslyszalam pytanie,,ile potrzebuje czasu na dotarcie do doktora gdzie u inne lekarki uslyszalam 2 tygodnie mimo ze stan byl ciezki. Doktor Silny natychmiast postawil diagnoze bez zadnego problemu. kompetentny, mily i p.w ludzki.A cena wcale nie jest wysoka jak na tak wspanialego specjaliste. czlowiek o szlachetnym serce,lekarz z powolania.:-) Dziekuje Panu Panie Doktorze.:-) Paulina Szkudlarek

 • K

  Byłam na wizycie z rocznym synem. Lekarz nie podał konkretnej diagnozy raczej powiedziałabym, że zlekceważył problem. Syn po zastosowaniu się do wytycznych (zyrtec o którym mówiłam panu doktorowi, że nie pomaga oraz robiona maść która nic nie dała) nadal się drapie a zmiany nawet się powiększają. Skórę ratujemy w tym momencie sterydami (które równie dobrze już przy takim etapie "zrujnowania" skóry może przepisać pediatra i szukamy prawdziwego specjalisty który nam pomoże.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wydaje mi się że to dobry fachowiec w swej dziedzinie , konkretny intuicyjny i pewny siebie polecam zdecydowanie