dr n. med.

Paweł Silny

Dermatolog, Alergolog

124 opinie +dodaj

Umów wizytę 1821 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu od 1995 roku, specjalizuję się w leczeniu chorób skóry, chorób przenoszonych drogą płciową, uczuleń oraz alergii pokarmowych i… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-Clinic

  Nad Seganką 5, Jeżyce
  60-541 Poznań, wielkopolskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych, dzieci w każdym wieku

  Usługi

  Konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna) 100 zł
  Testy skórne - (pyłki roślin, zwierzęta, pokarmy) -jeden alergen 5 zł
  Testy skórne na związki chemiczne - zestaw dziecięcy 120 zł
  Badanie pojedynczych alergenów we krwi (rośliny, pokarmy, zwierzęta itp.) od 40 zł
  Badanie histopatologiczne skóry 180 zł
  Badanie na demodex folliculorum (nużeniec) -skóra i rzęsy 100 zł
  Badanie odczynu aso (odczyn antystreptolizynowy) 80 zł
  Badanie krwi na kiłę - zestaw odczynów serologicznych 290 zł
  Badanie przeciwciał anty hbs 80 zł
  Badanie przeciwciał przeciwjądrowych (ana) 160 zł
  Fototerapia - naświetlanie punktowe, płyta - jeden zabieg 30 zł
  Kriochirurgia
  Laserowe usuwanie zmian skórnych
  Dermatoskopia - komputerowe badanie znamion 100 zł
  Testy skórne na związki chemiczne - zestaw standardowy 180 zł
  Badanie całkowitej immunoglobuliny e we krwi (cige) 60 zł
  Badanie zestawu alergenów we krwi (w zależności od rodzaju i ilości) od 80 zł
  Badanie mikologiczne - na grzyby (skóra, paznokcie) 150 zł
  Badanie krwi na obecność wirusa hiv 110 zł
  Badanie krwi na boreliozę - oznaczenie przeciwciał 170 zł
  Badanie antygenu wzw typu b (hbs ag) 80 zł
  Badanie wzw typu c (przeciwciał anty hcv) 80 zł
  Fototerapia - naświetlanie w kabinie - jeden zabieg 20 zł
  Próba świetlna 60 zł
  Zabiegi terapii fotodynamicznej
  Krioterapia

  więcej

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
124 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • O
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: Konsultacja lekarska (dermatologiczna)

  Nie polecam lekarza. Na pierwszej wizycie bardzo miły, rozmowy, uśmiechnięty, byłam bardzo zadowolona, przeprowadzono mi badania, dostałam leki. Jednak farmaceutyki nic nie pomogły więc 2 miesiące później wybrałam się ponownie do Pana lekarza. Przyjęto mnie (mimo wcześniejszego zapisu) niechętnie, na prośbę o zmianę niedziałającej maści doktor wyśmiał mnie, nawet nie oglądając zmian na skórze, przepisał to samo. Chodząc do prywatnego lekarza nie idę wykłócać się o przepisanie nowych leków. Chciałabym uzyskać pomoc, której tutaj nie otrzymałam

  Paweł Silny2018-04-26

  Nigdy nie wyśmiewam się z pacjentów ani ich schorzeń, zawsze oglądam zmiany na skórze (chociaż pacjent może nawet tego nie zauważyć, jak są w okolicach odsłoniętych np. na twarzy), dlaczego ten sam lek - nie wiem o jakim schorzeniu mówimy, ale wielokrotnie powtarza się daną kurację w zależności od choroby - szczególnie po 2 miesiącach.

 • M

  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona wizyta w gabinecie. Pan doktor odpowiadał na wszystkie moje pytania i watpliwości w bardzo wyczerpujący sposób. Poza tym jest bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi i czuc ze wykonuje swoją prace z pasja i zaangażowaniem. Polecam wszystkim! :)

  Paweł Silny2018-04-25

  Pani Martyno, dziękuję, taka opinia rzeczywiście motywuje. Pozdrawiam.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po wielu latach nieskutecznego leczenia u innych specjalistów, Pan Doktor postawił zupełnie inną, trafną diagnozę i zaproponował skuteczne leczenie, które kompleksowo rozwiązało kilka innych, pozornie niepowiązanych problemów zdrowotnych. Pan Doktor jest świetnym specjalistą i ma wspaniałe podejście do pacjenta, każdemu pacjentowi poświęcając wiele uwagi i czasu. Bardzo gorąco polecam wizytę u Pana Doktora.

  Paweł Silny2018-04-25

  Pani Joanno, jest mi niezmiernie miło czytać takie słowa. Dziękuję za zaufanie i pozdrawiam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna)

  To była nasza pierwsza wizyta u Pana doktora,oceniam ja bardzo dobrze, ponieważ ma świetny kontakt z dziećmi i co najważniejsze rozwiązał nasz problem podczas jednej wizyty. Trafna diagnoza i odpowiednio dobrany lek,który ku mojemu zaskoczeniu kosztował parę zł. Polecam

  Paweł Silny2018-04-25

  Cieszę się, że mogłem Państwu pomóc. Pozdrawiam serdecznie.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna)

  Od momentu przekroczenia progu gabinetu bardzo miłe wrażenie. Pan doktor od razu znalazł wspólny język z synkiem (5-latkiem). Z pewnością jeszcze wrócimy.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Mój lekarz rodzinny powiedział na postawie badań że mam alergie, dr Silny wyprowadził mnie z błędu tłumacząc dlaczego nie mam tej alergii. Dziękuję! Jestem szczęściarzem znów mogę jeść :-)

  Paweł Silny2018-04-18

  Miło mi słyszeć takie słowa, pozdrawiam.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna)

  Wizyta odbyła się szybko i konkretnie (dla osób nie lubiących przesiadywać u lekarza). Diagnoza trafna, przepisane leki poskutkowały.

 • N
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna)

  Na wizytę udałam się z 10-miesięczną córką, z plackowatymi plamami na skórze, które pediatrzy diagnozowali jako alergie. Diagnoza Pana Doktora okazała się zupełnie inna (ku mojemu zdziwieniu) i najwyraźniej skuteczna ponieważ zmiany zaczynają się goić i znikać. To co zasługuje na zwrócenie uwagi to czas poświęcony pacjentowi - spokojnie, wyczerpująco bez popędzania, otrzymałam odpowiedzi na wszystkie pytania. Dla mnie osobiście ważne było, że Pan Doktor jest zarówno alergologiem jak i dermatologiem.

  Paweł Silny2018-04-14

  Dziękuję za zaufanie i pozdrawiam.

 • M
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: problemy ze skórą

  Pan doktor nie rozwiał moich wątpliwości, nie wyczerpał tematu, wizyta trwała dosłownie kilka minut. Mam problem z miejscowym swędzeniem na całym ciele, ręce, uda, klatka piersiowa, szyja, pośladki itd... swędzenie jest bardzo intensywne. Doktor powiedział że tak już mam, że to nie jest alergia i zapisał lek (30g.) do punktowego smarowania. Mój problem jest na tyle intensywny że cały krem musiałbym użyć na raz, mimo stosowania kremu problem nie ustąpił.

  Paweł Silny2018-03-28

  Żałuję, że ma Pan taki negatywny odbiór naszego spotkania. Nie wyobrażam sobie, abym mógł powiedzieć do pacjenta, że "tak już mam". To nie jest mój styl komunikowania się z pacjentami. Na wizytę dla pacjenta i jego badanie przeznaczam 20 minut, a w kilka minut to może zdążę wypisać receptę. W początkowym okresie leczenia nie zapisuje się dużej ilości preparatów tylko modyfikuje ich ilość, jakość oraz rodzaj w trakcie leczenia, jeżeli istnieje taka potrzeba i problem nie ustąpił.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-ClinicUsługa: konsultacja lekarska

  Pan doktor ma bdb podejście do dzieci. Od razu zdiagnozował problem i zalecil odp.srodki. Polecam wszystkim rodzicom.

  Paweł Silny2018-03-28

  Dziękuję za zaufanie i pozdrawiam.

Pytania pacjentów (251)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu od 1995 roku, specjalizuję się w leczeniu chorób skóry, chorób przenoszonych drogą płciową, uczuleń oraz alergii pokarmowych i wziewnych, jestem doktorem nauk medycznych w specjalności chorób alergicznych skóry osób dorosłych i dzieci, członkiem Sekcji Alergologicznej i Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz członkiem Sekcji Dermatologicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, autorem lub współautorem publikacji krajowych i zagranicznych o tematyce alergologicznej i dermatologicznej, obecnie kierownikiem Wielkopolskiego Centrum Alergologii i Dermatologii Estetycznej Art Clinic w Poznaniu.
  W swojej ofercie proponuję szereg badań diagnostycznych i zabiegów poprawiających kondycję i wygląd skóry. Ceny zabiegów dermatologicznych uzależnione są od rozległości i nasilenia zmian skórnych, a ich wartość jak i rodzaj proponowanego zabiegu ustalana jest podczas spotkania lekarza z pacjentem, kiedy istnieje dokładna możliwość oceny zmian na skórze.

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział Lekarski
 • Podyplomowe Studium Doktoranckie, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Publikacje

 • Znaczenie reakcji alergicznej typu natychmiastowego wywołanej przez alergeny powietrznopochodne w atopowym zapaleniu skóry. Praca doktorska.
 • Historia badań nad nietolerancją kwasu acetylosalicylowego i możliwościami jej zwalczania. Nowiny Lekarskie.
 • Cyklosporyna A w leczeniu ciężkich przypadków atopowego zapalenia skóry. Postępy Dermatologii.
 • Patomechanizm i podziały pokrzywki. Alergia Astma Immunologia.
 • Leczenie zewnętrzne i pielęgnacja suchej skóry u pacjentów z dermatitis atopica. Postępy Dermatologii.
 • Swoiste immunoglobuliny E skierowane przeciwko alergenom pyłku traw i chwastów w surowicy krwi chorych na alergiczny sezonowy nieżyt nosa. Otolaryngologia Polska.
 • Punktowy wskaźnik oceny stanu klinicznego chorych na atopowe zapalenie skóry. Przegląd Dermatologiczny.
 • Swoiste immunoglobuliny E skierowane przeciwko alergenom pyłku roślin w surowicy krwi u chorych na atopowe zapalenie skóry. Przegląd Dermatologiczny.
 • Osutki polekowe. Alergia Astma Immunologia.
 • Ocena stanu klinicznego oraz wyników oznaczeń stężenia całkowitej immunoglobuliny E w surowicy chorych na atopowe zapalenie skóry uczulonych na alergeny powietrznopochodne. Polski Merkuriusz Lekarski.
 • Ocena skuteczności alergenowej immunoterapii swoistej w leczeniu atopowego zapalenia skóry u dzieci i młodzieży. Wiadomości Lekarskie.
 • Ocena wyników skórnych testów punktowych i oznaczeń antygenowo swoistych immunoglobulin E w surowicy krwi chorych na atopowe zapalenie skóry z alergią powietrznopochodną z uwzględnieniem wieku chorych i rodzaju alergenów uczulających. Polski Merkuriusz Lekarski
więcej

Staże

 • Katedra i Klinika Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Ośrodek Diagnostyki Chorób Alergicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku
 • Klinika Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej w Łodzi
 • United Medical and Dental Schools of Guy's and St Thomas' Hospital, Londyn
 • Instytut Chorób Środowiskowych w Emstal, Niemcy
więcej

Choroby

więcej

Zdjęcia