dr n. med.

Paweł Silny

Dermatolog, Alergolog

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu od 1995 roku, specjalizuję się w leczeniu chorób skóry, chorób przenoszonych drogą płciową, uczuleń oraz alergii pokarmowych i... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Wielkopolskie Centrum Alergologii i Dermatologii Art-Clinic

  Nad Seganką 5, Jeżyce
  60-541 Poznań, wielkopolskie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: Gotówka

  Usługi

  Konsultacja lekarska (dermatologiczna, wenerologiczna lub alergologiczna) 100 zł
  Testy skórne na związki chemiczne - zestaw standardowy 180 zł
  Badanie całkowitej immunoglobuliny e we krwi (cige) 60 zł
  Badanie zestawu alergenów we krwi (w zależności od rodzaju i ilości) 80 zł
  Badanie mikologiczne - na grzyby (skóra, paznokcie) 150 zł
  Badanie odczynu aso (odczyn antystreptolizynowy) 80 zł
  Badanie krwi na kiłę - zestaw odczynów serologicznych 290 zł
  Badanie antygenu wzw typu b (hbs ag) 80 zł
  Badanie wzw typu c (przeciwciał anty hcv) 80 zł
  Fototerapia - naświetlanie w kabinie - jeden zabieg 20 zł
  Próba świetlna 60 zł
  Konsultacja 100 zł
  Zabiegi kriochirugii - zamrażania płynnym azotem
  Laserowe usuwanie zmian skórnych
  Testy skórne (pyłki roślin, zwierzęta, pokarmy) -jeden alergen 5 zł
  Testy skórne na związki chemiczne - zestaw dziecięcy 120 zł
  Badanie pojedynczych alergenów we krwi (rośliny, pokarmy, zwierzęta itp.) 40 zł
  Badanie histopatologiczne skóry 180 zł
  Badanie na demodex folliculorum (nużeniec) -skóra i rzęsy 100 zł
  Badanie krwi na boreliozę - oznaczenie przeciwciał 170 zł
  Badanie krwi na obecność wirusa hiv 110 zł
  Badanie przeciwciał anty hbs 80 zł
  Badanie przeciwciał przeciwjądrowych (ana) 160 zł
  Fototerapia - naświetlanie punktowe, płyta - jeden zabieg 30 zł
  Komputerowe badanie znamion barwnikowych 100 zł
  Zabiegi elektrokoagulacji
  Zabiegi terapii fotodynamicznej

  więcej

 • Alergia a przeziębienia...

  Szanowni Państwo! Czy alergia (objawiająca się katarem, kaszlem) zwiększa prawdopodobieństwo/ częstotliwość łapania infekcji górnych dróg oddechowych? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Paweł Silny

  Tak, moim zdaniem zwiększa ryzyko, co obserwuje wśród moich pacjentów.

 • AZS i alergia pokarmowa nie IgE zależna

  Witam moja 3 letnia corka ma stwierdzone AZS i alergie pokarmowa przeszliśmy przez badania z krwi panel pediatryczny i panel nabiał orzech wyniki są wszystkie <35 czyli nie stwierdzono przeciwciał. Alergolog po rozmowie ze mną ustalił że córka ma alergie nie IgE zależną z reakcja opóźnioną. Dokładnie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Paweł Silny

  Proponuję wykonać diagnostykę (IgE w surowicy) na alergeny wziewne (powietrznopochodne, jeżeli tak nie była wykonywana.

Zobacz wszystkie (152) odpowiedzi

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu od 1995 roku, specjalizuję się w leczeniu chorób skóry, chorób przenoszonych drogą płciową, uczuleń oraz alergii pokarmowych i wziewnych, jestem doktorem nauk medycznych w specjalności chorób alergicznych skóry osób dorosłych i dzieci, członkiem Sekcji Alergologicznej i Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz członkiem Sekcji Dermatologicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, autorem lub współautorem publikacji krajowych i zagranicznych o tematyce alergologicznej i dermatologicznej, obecnie kierownikiem Wielkopolskiego Centrum Alergologii i Dermatologii Estetycznej Art Clinic w Poznaniu.
  W swojej ofercie proponuję szereg badań diagnostycznych i zabiegów poprawiających kondycję i wygląd skóry. Ceny zabiegów dermatologicznych uzależnione są od rozległości i nasilenia zmian skórnych, a ich wartość jak i rodzaj proponowanego zabiegu ustalana jest podczas spotkania lekarza z pacjentem, kiedy istnieje dokładna możliwość oceny zmian na skórze.

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział Lekarski
 • Podyplomowe Studium Doktoranckie, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Publikacje

 • Znaczenie reakcji alergicznej typu natychmiastowego wywołanej przez alergeny powietrznopochodne w atopowym zapaleniu skóry. Praca doktorska.
 • Historia badań nad nietolerancją kwasu acetylosalicylowego i możliwościami jej zwalczania. Nowiny Lekarskie.
 • Cyklosporyna A w leczeniu ciężkich przypadków atopowego zapalenia skóry. Postępy Dermatologii.
 • Patomechanizm i podziały pokrzywki. Alergia Astma Immunologia.
 • Leczenie zewnętrzne i pielęgnacja suchej skóry u pacjentów z dermatitis atopica. Postępy Dermatologii.
 • Swoiste immunoglobuliny E skierowane przeciwko alergenom pyłku traw i chwastów w surowicy krwi chorych na alergiczny sezonowy nieżyt nosa. Otolaryngologia Polska.
 • Punktowy wskaźnik oceny stanu klinicznego chorych na atopowe zapalenie skóry. Przegląd Dermatologiczny.
 • Swoiste immunoglobuliny E skierowane przeciwko alergenom pyłku roślin w surowicy krwi u chorych na atopowe zapalenie skóry. Przegląd Dermatologiczny.
 • Osutki polekowe. Alergia Astma Immunologia.
 • Ocena stanu klinicznego oraz wyników oznaczeń stężenia całkowitej immunoglobuliny E w surowicy chorych na atopowe zapalenie skóry uczulonych na alergeny powietrznopochodne. Polski Merkuriusz Lekarski.
 • Ocena skuteczności alergenowej immunoterapii swoistej w leczeniu atopowego zapalenia skóry u dzieci i młodzieży. Wiadomości Lekarskie.
 • Ocena wyników skórnych testów punktowych i oznaczeń antygenowo swoistych immunoglobulin E w surowicy krwi chorych na atopowe zapalenie skóry z alergią powietrznopochodną z uwzględnieniem wieku chorych i rodzaju alergenów uczulających. Polski Merkuriusz Lekarski
więcej

Staże

 • Katedra i Klinika Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Ośrodek Diagnostyki Chorób Alergicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku
 • Klinika Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej w Łodzi
 • United Medical and Dental Schools of Guy's and St Thomas' Hospital, Londyn
 • Instytut Chorób Środowiskowych w Emstal, Niemcy
więcej

Choroby

więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

80 opinii

 • Dziekuje Panu Panie Doktorze ze dzieki Pana pomocy i leczeniu dzisiaj wygladam jak czlowiek, znow moge patrzec na swoja twarz w lustrze, nie wstydze sie wychodzic z domu i ze przewrocil Pan usmiech na mojej twarzy .Gdy trafilam do doktora Pawla Silnego moj ogarniam byl wycienczony wychudzony przez chorobe, twarz wygladala strasznie do tego stopnia ze wstydzilam wychodzic sie t domu poniewaz reakcje ludzi na to jak wygladam byly czesto przykre i jakie bolesne,lustra w domu pozaslaniane by nie widziec twarzy zeszpeconej przez chorobe. Gdy zadzwonilam do doktora by umowic sie na wizyte po wyjasnieniu co mi dolega uslyszalam pytanie,,ile potrzebuje czasu na dotarcie do doktora gdzie u inne lekarki uslyszalam 2 tygodnie mimo ze stan byl ciezki. Doktor Silny natychmiast postawil diagnoze bez zadnego problemu. kompetentny, mily i p.w ludzki.A cena wcale nie jest wysoka jak na tak wspanialego specjaliste. czlowiek o szlachetnym serce,lekarz z powolania.:-) Dziekuje Panu Panie Doktorze.:-) Paulina Szkudlarek

 • Byłam na wizycie z rocznym synem. Lekarz nie podał konkretnej diagnozy raczej powiedziałabym, że zlekceważył problem. Syn po zastosowaniu się do wytycznych (zyrtec o którym mówiłam panu doktorowi, że nie pomaga oraz robiona maść która nic nie dała) nadal się drapie a zmiany nawet się powiększają. Skórę ratujemy w tym momencie sterydami (które równie dobrze już przy takim etapie "zrujnowania" skóry może przepisać pediatra i szukamy prawdziwego specjalisty który nam pomoże.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wydaje mi się że to dobry fachowiec w swej dziedzinie , konkretny intuicyjny i pewny siebie polecam zdecydowanie

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta punktualnie, ale 100 zł za ledwo 5 minut to trochę dużo...Niestety leki przepisane nie pomogły, Lekarz nie wie czy to alergia, łuszczyca czy grzybica czy może jeszcze coś innego. Takie zgaduj zgadula, a może coś pomoże....

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Niepodważalne kompetencje Pana Doktora i skuteczność terapii uzasadniają moją opinię. Do tego wizyta odbyła się w bardzo miłej i spokojnej atmosferze, bardzo punktualnie, w świetnych warunkach lokalowych. Uważam, że właśnie tak buduje się zaufanie, które na pewno ma również wpływ na skuteczność terapii.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miła i profesjonalna wizyta lekarska. Wszystko dokładnie omówiono ze spokojem i zrozumieniem. Polecam

 • Kilka dni temu zapisałam się do doktora Silnego na wizytę sugerując się tutejszymi opiniami. Wybór wydawał mi się dobry. Niestety był jednym z gorszych. Przedstawiłam lekarzowi historię swojej alergii, pokazałam testy alergiczne, opisałam swoje objawy itd oraz przekazałam informację, że jestem w 5 tyg. ciąży i chciałam się poradzić, czy mogę zażywać nadal leki, odstawić je czy brać inne. Otóż dowiedziałam się, że wcale nie jestem alergikiem pokarmowym, ponieważ wg doktora u osób dorosłych alergia pokarmowa nie występuje, gdyż się z niej wyrasta! Pytając dlaczego po zjedzeniu niektórych produktów występuje od razu u mnie reakcja alergiczna nie potrafił mi odpowiedzieć. Raz mówił, że alergii nie mam, a za chwile twierdził, że może faktycznie występuje u mnie jakaś nietolerancja, ale na pewno wszystkie reakcje alergiczne są od kosmetyków i jakieś chemii np. proszków., z czym się nie zgadzam bo miałam robione testy również na kosmetyki i nic one nie wykazały. Lekarz doradził tylko, abym odstawiła leki antyhistaminowe, łykała wapno, brała krople do nosa i jakoś wytrzymała do końca ciąży... Zapisano mi maść, którą wg doktora Silnego mogłam stosować również na oczy i inne miejsca, gdzie występują u mnie stany zapalne wywołane alergią. Czytając jednak ulotkę tej maści, dowiedziałam się, że kategorycznie nie można stosować jej na powieki i w okolicach oczu, a także w pierwszym trymestrze ciąży, gdyż grozi to uszkodzeniem płodu. Uważam, że doktor Silny zachował się nieodpowiedzialnie i naraził mnie i moje dziecko na przykre konsekwencje. Miałam wrażenie, że wiem więcej od lekarza o swojej alergii, który wręcz sugerował, że mam jakąś urojoną alergię, ale nie potrafił określić skąd te wszystkie reakcje alergiczne... Jestem w szoku, ponieważ pierwszy raz trafiłam na lekarza, który w zasadzie nie ma zielonego pojęcia, z czym przychodzi do niego pacjent, a niby się w tym specjalizuje... Najgorzej wydane moje 100 zł. nie polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem zadowolony z wizyty. Pan doktor wytłumaczył spokojnie i odpowiadał na nurtujące pytanie. Podtrzymał na duchu co do efektów dalszego leczenia. Poświęcił tyle czasu ile potrzeba. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam u Pana Dr.z 3 letnią córką pierwszy, miała plamy w okolicy szyi myślałam że to uczulenie Pan Dr. Silny odrazy trafił z diagnozą, po zostawaniu maści już po dwóch dniach widziałam efekty stosujemy już od tyg i na skórze córki nie ma żadnych śladów. na pewno jak będzie coś się dziać niepokojącego będziemy korzystać z fachowości Pana Dr.
  Pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam u Pana dr 2 razy. Za pierwszym razem zapisał mi antybiotyk ( który już kiedyś brałam i nie pomógł oczywiście wspomniałam na wizycie) oraz maść, którą także już brałam. Oczywiście efekty kuracji były mizerne - kiedy wróciłam na kontrolną wizytę spojrzał na mnie uznał, że lepiej i powiedział, że jeszcze miesiąc antybiotyku i koniec. Ehhh.... wydałam 200 zł i na leki kolejne 200 zł a efektu brak. ehhh.... :/