U mojego syna 22 lata ,wchodzac do pokoju poczulam odrazajacy zapach ,przeszukujac pokoj odrazu znal

5 odpowiedzi
U mojego syna 22 lata ,wchodzac do pokoju poczulam odrazajacy zapach ,przeszukujac pokoj odrazu znalaylam w szufladzie susz najprawdopodobniej marihuany .Ma problemy ,widac golym okiem , zamyka sie w pokoju , potrafii przespac caly dzien .Wieczorami wloczy sie , potrafi wrocic pozna noca .Wyjada slodycze w ogromnych ilosciach , zaniedbuje swoje obowiazki w szkole i w pracy .Jest zamkniety ,niczego nie mowi , gdzie byl , co robil ,wszystko tajemnica ...dla mnie w tej chwili jest jasne ze jest uzaleyniony .Co powinnam zrobic ? Do kogo sie zwrocic ?
Dobry wieczór,
Proponuje porozmawiać z synem, (rozmowa jest najlepszym lekarstwem),być może ma inne problemy z którymi nie może sobie poradzić.
Proszę spróbować zasugerować wsparcie ze strony specjalisty, terapeuty uzależnień.
Z wyrazami szacunku
Agnieszka Petruczenko

Zgadzam się z przedmówczynią, zachowania Pani syna są niepokojące, nie można ich ignorować, warto jak najszybciej zachęcić go do rozmowy ze specjalistą. Samotna konsumpcja używek w większości przypadków jest początkiem większych kłopotów.
Szanowna Pani, funkcjonowanie Pani syna nie musi być uzaleznieniem. Może być to szkodliwe używanie związane z trudna sytuacja życiowa, kryzysem w związku, problemami emocjonalnymi.. Z tego, co Pani pisze, syn jest osobą dorosłą, więc niezaborcza troska i zaoferowanie ew.wsparcia wydaje się najwłaściwsze.. przede wszystkim jednak proponuję zaopiekowanie się własnymi emocjami i funkcjonowaniem w tej trudnej dla Pani sytuacji. Gdyby chciała Pani skonsultować się ze specjalistą terapii uzaleznien- zapraszam na wizytę. Wszystkiego dobrego. Katarzyna Mączyńska
Dzień Dobry,
widzę, że sprawa jest trudna. Zalecam kontakt ze specjalistą,aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie
Z Pani pytania przebija troska o syna. Znaleźliście się oboje w trudnej sytuacji - on w swojej niemocy- a Pani w swojej. Warto zdobyć się na szczerą rozmowę, bo dopóki nie porozmawiacie, będzie się Pani poruszała w sferze domysłów. Jeśli przypuszczenia potwierdzą się i okaże się, że syn ma problem z uzależnieniem, warto rozważyć psychoterapię uzależnień, natomiast to wymaga decyzji syna i jego przejęcia odpowiedzialności. Warto również pomyśleć o wsparciu terapeutycznym dla siebie, by zatroszczyć się o swoje potrzeby, ale też po to, by zatrzymać proces współuzależnienia i być dla syna wsparciem, którego potrzebuje. To dorosła osoba i początkiem procesu zdrowienia, jest zwrócenie odpowiedzialności w ręce osoby zainteresowanej. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego, co potrzebne.