Stagnacja w zrzucaniu wagi.

2 odpowiedzi
Dzień dobry,

od mniej więcej marca staram się zrzucić wagę. Przez pierwsze 4 miesiące efekty były wręcz oszałamiające, schudłam 16 kilo, wymiary tez znacząco się zmniejszyły.
Z diety w znacznym stopniu wyeliminowałam pieczywo, kasze, makarony, słodycze, słodkie napoje i alkohol. Dieta głównie opiera się na nabiale, chudym mięsie, rybach i warzywach. Dodatkowo zaczęłam uprawiać aktywność fizyczną: rower, treningi siłowe.
Od miesiąca waga praktycznie stoi w miejscu mimo braku zmiany diety i ćwiczeń.
Co poprawić w diecie żeby poruszyć metabolizm?
Dzień dobry,

Aby pozbyć się stagnacji należy tu przytoczyć słowa dr. Nortona – 8 tygodni rzeźby, a następnie 2 tygodnie masy mięśniowej.

Rower jeśli rozumiem, jest treningiem cardio, czyli pokonuje Pani 30-60 minut na tym rowerze. Proponowałbym zmienić aktywności na: HIIT. I polecam stosować go po treningu siłowym.

Dodatkowo rano mogę polecić bulletproof coffee, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwskazań. A napoje spożywać 30 minut przed każdym posiłkiem.
Przyprawy, które poprawiają metabolizm to: Cynamon, imbir, pieprz cayenne, sok z cytryny.

Dodatkowo nabiał jest jedną z głównych przyczyn nieszczelnego jelita, więc należy się zastanowić, czy faktycznie można go spożywać i jakiego jest pochodzenia.

Pozdrawiam

Skoro wykluczyła Pani całkowicie węglowodany z diety to istnieje możliwość, że przez ostatni czas miała Pani zbyt niskokaloryczną dietę w stosunku do swojego zapotrzebowania i doszło do spowolnienia przemiany materii. Jeśli zmiana ćwiczeń nie pomoże wówczas należałoby tymczasowo zwiększyć kaloryczność diety, a by potem stopniowo znów redukować. Natomiast polecałabym nie działać na własną rękę, aby nie skończyło się to efektem jojo.