Stagnacja w zrzucaniu wagi.

2 odpowiedzi
Dzień dobry,

od mniej więcej marca staram się zrzucić wagę. Przez pierwsze 4 miesiące efekty były wręcz oszałamiające, schudłam 16 kilo, wymiary tez znacząco się zmniejszyły.
Z diety w znacznym stopniu wyeliminowałam pieczywo, kasze, makarony, słodycze, słodkie napoje i alkohol. Dieta głównie opiera się na nabiale, chudym mięsie, rybach i warzywach. Dodatkowo zaczęłam uprawiać aktywność fizyczną: rower, treningi siłowe.
Od miesiąca waga praktycznie stoi w miejscu mimo braku zmiany diety i ćwiczeń.
Co poprawić w diecie żeby poruszyć metabolizm?
Dzień dobry,

Aby pozbyć się stagnacji należy tu przytoczyć słowa dr. Nortona – 8 tygodni rzeźby, a następnie 2 tygodnie masy mięśniowej.

Rower jeśli rozumiem, jest treningiem cardio, czyli pokonuje Pani 30-60 minut na tym rowerze. Proponowałbym zmienić aktywności na: HIIT. I polecam stosować go po treningu siłowym.

Dodatkowo rano mogę polecić bulletproof coffee, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwskazań. A napoje spożywać 30 minut przed każdym posiłkiem.
Przyprawy, które poprawiają metabolizm to: Cynamon, imbir, pieprz cayenne, sok z cytryny.

Dodatkowo nabiał jest jedną z głównych przyczyn nieszczelnego jelita, więc należy się zastanowić, czy faktycznie można go spożywać i jakiego jest pochodzenia.

Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Skoro wykluczyła Pani całkowicie węglowodany z diety to istnieje możliwość, że przez ostatni czas miała Pani zbyt niskokaloryczną dietę w stosunku do swojego zapotrzebowania i doszło do spowolnienia przemiany materii. Jeśli zmiana ćwiczeń nie pomoże wówczas należałoby tymczasowo zwiększyć kaloryczność diety, a by potem stopniowo znów redukować. Natomiast polecałabym nie działać na własną rękę, aby nie skończyło się to efektem jojo.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.