Jak zredukowac wage z kontuzja kolana ?

6 odpowiedzi
Witam, mianowicie mam problem z wagą. Wazę 96 kg przy wzroście 181 cm. Czy możliwa jest redukcja do 78-80 kg nie zmieniając się w chudzinkę ??
Witam.
Redukcja jest możliwa a nawet zalecana, ponieważ przy wzroście 181 cm i wadze 96 kg ma Pani nadwagę, redukując wagę o 15kg osiągnie Pani prawidłową masę ciała.

Witam, przy aktualnej wadze ma Pan nadwagę (i już w górnej granicy normy!). Przy odpowiednio zbilansowanym odżywianiu na pewno może Pan stracić zbędne kilogramy i uzyskać Pana wymarzoną wagę. Myślę,że już dobrze by Pan się czuł przy wadze 81 kg. Warto to kuracji odchudzającej dodać też aktywność fizyczną, która nie obciążałaby kolan. Utrata wagi miałaby zbawienny wpływ na poprawę kondycji Pana kolan. Jeśli chciałby Pan w zdrowy i przyjemny sposób zrzucić zbędne kilogramy to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam gorąco.
Dorota Parczewska-Suchomska
Witam. Według BMI masa ciała dla takiego wzrostu powinna oscylować między 81 kg a 70 kg. Wszystko jednak zależy od tego jak jest się zbudowanym, tzn. jaka jest masa mięśni, masa tkanki tłuszczowej, zawartość wody w organizmie. Idealną masę ciała najlepiej jest określić po wywiadzie i podstawowych badaniach w gabinecie dietetyka. Jeśli jesteśmy aktywni fizycznie, masa ciała może być większa niż to przykładowe 70 kg (mięśnie są cięższe niż tkanka tłuszczowa, ale mają mniejszą objętość). Jeśli chodzi o kontuzję kolana - aktywność fizyczna jest ważną częścią zdrowego trybu życia (oraz procesu redukcji masy ciała), i to czy można ją podjąć, zależy od tego jaka to była kontuzja, kiedy się zdarzyła itp. Wykwalifikowany fizjoterapeuta na pewno pomoże w doborze odpowiednich ćwiczeń/rehabilitacji.
Witam serdecznie!
Odpowiednio zbilansowana dieta powoduje utratę tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej, więc można zredukować masę ciała "nie zamieniając się w chudzinkę”. Zapraszam do poradni Slimfood w Gdańsku. Na pewno zawiążemy korzystną współpracę.
Witam serdecznie, proces redukcji masy ciała jest cały czas dokładnie monitorowany dzięki czemu jest możliwe osiągnięcie oczekiwanych rezultatów w określonym przedziale czasowym. Nie ma możliwości, aby bezwiednie schudnąć poniżej założonej masy ciała (czyli doprowadzić np. do niedowagi) i wyglądać jak "chudzinka". Pozdrawiam
Dzień dobry!

Oczywiście, jest to możliwe. Wiele zależy od właściwego planu żywieniowego oraz aktywności fizycznej :). Zapraszam na wizytę, wówczas wszystko dokładnie omówimy. :)