Pytanie o sens zycia? Czy psycholog umie odpowiedziec na to pytanie? po co czlowiek zyje? Po co chod

2 odpowiedzi
Pytanie o sens zycia? Czy psycholog umie odpowiedziec na to pytanie? po co czlowiek zyje? Po co chodzic do pracy, po co sie starac, jak za 100 lat i tak bedzie w grobie?
Dzień dobry. Psycholog pomaga osobie znaleźć jej własny sens życia. Odpowiedzią uniwersalną (dla wszystkich ludzi) zajmują się filozofowie. Pozdrawiam, Marzena Pietrusińska

Drogi Autorze/Droga Autorko. Twoje pytanie jest przedstawieniem przemyśleń naprawdę wielu osób na świece. Po co żyjemy? Czy to wszystko ma sens? Jeśli tak, to gdzie go szukać? I czy w ogóle jest sens szukania sensu? :) Można mnożyć dodatkowe opcje i nad każdą z nich spędzić dużo czas, aby w pewnym momencie dojść do punktu wyjścia. Postawmy jednak sprawę dość jasno - nie ma uniwersalnego sensu życia. Powodem tego faktu jest złożoność występującego zjawiska. Tak naprawdę cały proces poszukiwawczy składa się, między innymi, na: wiarę, wychowanie, narodowość, społeczeństwo, rodzinę i tak dalej. Czynników jest mnóstwo, a gdy dodamy do tego fakt, że każdy z nas wraz z narodzinami zyskuje indywidualną osobowość to głębia pytania zyskuje na sile. Czy zatem odpuścić i niczego nie szukać? Wręcz przeciwnie. Należy szukać i mieć świadomość, że wraz z wiekiem cel do którego dążymy może się modyfikować. To jego prawo jak i naturalna zmienność. Psycholog nie odpowie na pytania dotyczące sensu Twojego życia. Pamiętaj, że to Ty jesteś ekspertem w tej dziedzinie. Co jednak może psycholog? Na pewno otworzyć Cię na drogi jakie mogą się kryć za tym pytaniem. Może także dać Ci okazję do zbliżenia się do siebie, swoich odczuć i myśli. Spotkanie z psychologiem to również wspaniała okazja do lepszego poznania siebie oraz potrzeb jakie posiadasz. To szansa na zrozumienie siebie. Przede wszystkim jednak możesz dzięki tym sesjom odnaleźć sens życia, którego poszukujesz. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wszystkiego co najlepsze!