Witam! Od 2 miesięcy mam problem z przyspieszonym biciem serca, które od 3 dni pojawiło się również w nocy podczas snu i trwa dosyć długo. Z tego powodu czuję stan niepokoju. Kardiolog po badaniu holterem powiedział, że to na tle nerwówom. Badania elektrolitów – niski poziom magnezu, który aktualnie uzupełniam. Dodam tylko, że przed pojawieniem się tych objawów miała miejsce długotrwała sytuacja stresowa związana z osobą z pracy. Obecnie zmieniłam pokój, atmosfera jest dobra, nie mam problemów osobistych, ani w domu.
mgr Elżbieta Węgrzyn
mgr Elżbieta Węgrzyn
Psycholog, Terapeuta
Lubin
Dzień dobry ! Nasze ciało ma ogromną moc komunikowania nam tego, czego nie jesteśmy świadomi . Zaprasza Panią do szukania odpowiedzi .
Pozdrawiam

mgr Katarzyna Sędrowska
mgr Katarzyna Sędrowska
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Gdańsk
Witam bardzo serdecznie, Bardzo dziękuję za pani pytanie. Rozumiem, że poczyniła pani znaczące kroki w tym kierunku, aby technicznie rozwiązać problem, co się udało i czego pani bardzo gratuluję. Długotrwała sytuacja stresowa nie pozostaje jednak bez znaczenia dla naszego życia i zdrowia. Objawy , które pani opisuje wskazują na zaburzenia lękowe lub po prostu na" nadmiarowe doświadczanie lęku". Pani rzeczywiście doświadcza fizycznego bólu i dyskomfortu, bywa jednak tak, że wiele objawów paniki ma charakter somatyczny i może być mylone np. z chorobami serca. Jeśli pani objawy nasilą się , w taki sposób, który będzie uniemożliwiał pani normalne funkcjonowanie ,wtedy zalecam bezpośredni kontakt ze mną lub innym specjalistom. Pozdrawiam, K.S

mgr Lidia Tkaczyk
mgr Lidia Tkaczyk
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Kraków
Może to być reakcja na przewlekły stres. Jeśli somatycznie jest wszystko dobrze to nie ma powodu do zmartwień. Można by się temu zacząć przyglądać gdyby taka reakcja się przedłużała. Po długotrwałym stresie można mieć pewne symptomy nawet kilka tygodni. To zupełnie normalne. Warto to przegadać z kimś bliskim i po prostu odpocząć. Z poważaniem . L. Tkaczyk

mgr Vanćo Digalovski
mgr Vanćo Digalovski
Psycholog, Psychoterapeuta
Szczecin
Dobry wieczór pani.
Lepiej żeby sie pani zgłosiła do psychologa lub psychoterapeuty i porozmawiać.
Może sie okazać że przez ten czas kiedy pani sie denerwowała (stan niepokoju) w pracy (zależnie jak długo trwał ow problem) pani mogła sie nabawić nerwice.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

mgr Agata Czaja-Michaud
mgr Agata Czaja-Michaud
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Warszawa
Witam,
Rozumiem, że niepokoi Panią to, że chociaż obecnie nie doświadcza Pani stresu (ani w pracy ani w domu) to odczuwa nadal przyspieszone bicie serca. Znam wiele osób, których organizm w taki sposób, po sytuacji stresowej (a u Pani była ona długotrwała) "odreagowuje" migreną, atakami duszności, przyspieszonym biciem serca itp. Może mogłaby Pani zrobić coś jeszcze dla siebie aby zarówno dusza i ciało wróciło do normy. Np; kilka dni wolnego, słuchanie muzyki relaksacyjnej, masaż, basen, ciepła kąpiel, wspólne wyjście z bliską osobą, wsparcie psychologa....
pozdrawiam serdecznie
Agata Czaja-Michaud

Witam panią.
Kiedy lekarze mówią, że "to na tle nerwowym" mają na myśli zwykle szeroką gamę zaburzeń somatycznych, których przyczyną mogą być czynniki psychologiczne, np. stresująca relacja z osobą w pracy. Mówi się o tych zaburzeniach "zaburzenia nerwicowe", a ostatnio lękowe.

Zależy to wszystko od tego, jak przeżywa takie sytuacje konkrety człowiek i jak umie, potrafi sobie z nimi radzić. O panią byłbym raczej spokojny, bo potrafi pani o siebie zadbać, jednak przy tendencji do negatywnego, nie konstruktywnego przeżywania stresu warto się ze mną skontaktować.

Pozostaje w kontakcie:]

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Robert Turek
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Natalia Orzechowska
mgr Natalia Orzechowska
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Witam, to dobrze, że uzupełnia Pani poziom magnezu. Oprócz tego sugerowałabym jednak wizytę u psychologa, psychoterapeuty. Objawy, jakie Pani opisuje wskazują rzeczywiście na możliwość wystąpienia zaburzeń na tle nerwowym. Dolegliwości takie wymagają interwencji. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Specjaliści w zakresie leczenia: nerwica

Joanna Wrześniowska

Joanna Wrześniowska

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

Warszawa

Karolina Fotyga-Lipińska

Karolina Fotyga-Lipińska

Psychoterapeuta, Terapeuta

Warszawa

Magdalena Znosko

Magdalena Znosko

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

Radom

Magdalena Konstantynowicz-Lewandowska

Magdalena Konstantynowicz-Lewandowska

Psycholog, Terapeuta

Bydgoszcz

Joanna Gabryszewska

Joanna Gabryszewska

Seksuolog, Psycholog

Gdańsk

Anna Bobola

Anna Bobola

Psychoterapeuta, Terapeuta

Kraków

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 76 pytań dotyczących usługi: nerwica

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.