problemy z wypróżnianiem u dziecka

12 odpowiedzi
Witam, nasza córka ma 7 miesięcy i problemy z wypróżnieniem się. Stosujemy w diecie dużo owoców: jabłka, śliwki, babcine metody jak woda przygotowana i nic to w zasadzie nie daje. Jak jest sytuacja kryzysowa jesteśmy zmuszeni dać czopki na poślizg, ale mamy obawę, że dziecko może się do nich za bardzo przyzwyczaić i wtedy dopiero będziemy mieli kłopot. Co możemy zrobić by sobie poradzić z tym problemem i jakimi metodami się posłużyć ? Słyszeliśmy również o xennie dla dzieci, ale boimy się zastosować by nie odwodnić dziecka.
Częściej podać dziecku pić wodę lub herbatkę z rumianku lub wodę z rozgotowanych płatków owsianych czy nasionek lnu bez cukru. Zrobić masaź brzuszka rozpoczynając od prawego dołu pachwinowego w górę i poziomo do lewej części brzuszka. Powinno pomóc

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Zalecam kontakt z lekarzem gastroenterologiem dziecięcym. Przyczyn zaparć może być dużo i najlepiej rozmawiać ze specjalistą.
witam ,można podać xennę bez obaw 1x1 ,grażyna paszkowska
Witam wiek dziecka jest zbyt mały by ryzykować odpowiedz bez badania. Zacznijcie Państwo od wizyty u najbliższego pediatry. Problem zaparć zaczyna być jednym z najczęstszych ostatnio,. a jelito coraz częściej jest postrzegane jako narząd uczestniczący w budowaniu odporności Zachęcam do definitywnego rozwiązania problemu (może probiotyki ?) pozdrawiam
Czopki nie uzależniają. Zaparcie jednak czasami jest trudne do wyleczenia, szczególnie jak są już wprowadzone podstawowe zalecenia dietetyczne. U takiego malucha, może też szybko się nasilić i spowodować nabycie nieprawidłowego wzorca wypróżnień. Wskazana jest wizyta u gastroenterologa dziecięcego, pediatrzy ogólni najczęściej mówią w takiej sytuacji, że samo się poprawi, a to nie zawsze jest prawda.
Jest to pytanie do gastroenterologa dziecięcego. Problemy z wypróznianiem mogą mieć różne ,w tym wrodzone,podłoże ,dlatego porady na odległość nie mają najmniejszego sensu.
Witam.Jakiego rodzaju są to problemy? Twardy zbity stolec ?czy może stolce oddawane raz na kilka dni? Czym karmione jest dziecko? Naturalnie czy sztucznie,?Jeśli sztucznie to jaka mieszanka?
co to znaczy problem z wypróżnianiem? jak często dziecko oddaje stolec? jakim mlekiem jest karmione?
Przepraszam że tak pózno odpisuje ale miałem straszny nawał roboty i poprostu nie wyrabiałem ....
zakładam ze dziecko waży ok 8-9 kg
Trzeba kupić lek Dicopeg junior w saszetkach po 5 greamów ( bez reepty ) i podawać 2 x 1 saszetka dziennie Jezeli stolec będzie nadal nieprawidłowy dawki nie zmieniać .Po kilku
dniach oddawania prawidłowego niezbitego stolca dawkę można zmniejszyć
do 2 x 1 saszetka. .Mozna zmniejszyć do 1 x dziennie ale pod warunkiem ze dziecko będzie oddawało 1 x dziennie prawidłowy stolec .Uwaga!Zaparcia leczy się przez trzy miesiące !.Leczenie zaparć wymaga czasu i cierpliwości .
Gdyby mimo prawidłowego stolca krew dalej była to trzeba pojawić sie u gastrologa dziecięcego .W Olsztynie przyjmuje Ewa Cichocka -Kurowska -gastrolog który przyjmuje w klinice Okólna .W internecie znajdziecie Państwo nr do kliniki.Pozdrawiam Michał Brożyna
nie podała pani informacji o tym czy dziecko ma jakieś inne objawy - wysypkę, jak przybiera na m,asie, czy ma jakieś alergie. Generalnie najczęstszą przyczyną zaparć u dzieci są tzw zaparcia nawykowe niezwiązane z żadną przyczyną organiczną; poza dietą która jest bardzo istotna i odpowiednim nawadnianiem dziecka stosuje się tzw makrogole czyli substancje które powodują większe uwodnienie stolca, jednym z nich jest właśnie Xenna junior lub Dicopeg junior- zwykle stosuje się je przez klika tygodni a następnie po uzyskaniu normalizacji próbuje odstawić- jednak taką decyzję należy podjąć po konsultacji z lekarzem który dokładnie zbada Państwa dziecko. Czopków nie należy stosować przewlekle a jedynie doraźnie. Proponowałabym zastanowić się nad mlekiem jakim karmione jest dziecko- są dostępne na rynku mleka dedykowane dzieciom z zaprciami np Bebilon Comfort - może spróbować zacząć od zmiany mleka jeśli dziecko nie ma alergii na białka mleka krowiego
pozdrawiam
Poza postępowaniem dietetycznym które zostało już zastosowane u Państwa dziecka są jeszcze środki farmakologiczne odpowiednie dla wieku danego pacjenta. Jednakże wdrożenie jakiegokolwiek leczenia farmakologicznego powinno być poprzedzone konsultacją lekarską, badaniami dodatkowymi tak aby rozpoznać pierwotną przyczynę zaparć.
Najpierw należy skonsultować się z gastrologiem dziecięcym i wykluczyć problemy medyczne. Niebezpieczne jest podawanie leku bez konsultacji z lekarzem

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.