Adres

Londyńska 2, Praga-Południe , Warszawa
EEG INSTYTUT

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem


Badanie EEG u dzieci i dorosłych w czuwaniu i śnie z oceną i wyjaśnieniem na żądanie

Badanie mapy mózgu z oceną i wyjaśnieniem na żądanie

Badanie neurologiczne dorosłych osób +4 więcej

Badanie neurologiczne dzieci

Treningi AVS

Treningi Biofeedback

Pokaż więcej usług

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych pediatrów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

zajmuję się neurofizjologią kliniczną, głównie EEG dzieci i dorosłych. Wprowadziłam do Polski wiele metod psychofizjologii stosowanej jak EEG Biofeedb...

Zobacz pełen opis


Usługi i ceny

Badanie EEG u dzieci i dorosłych w czuwaniu i śnie z oceną i wyjaśnieniem na żądanie


Londyńska 2, Warszawa

Brak informacji o cenie

EEG INSTYTUT


Badanie mapy mózgu z oceną i wyjaśnieniem na żądanie


Londyńska 2, Warszawa

Brak informacji o cenie

EEG INSTYTUT


Badanie neurologiczne dorosłych osób


Londyńska 2, Warszawa

Brak informacji o cenie

EEG INSTYTUT


Badanie neurologiczne dzieci


Londyńska 2, Warszawa

Brak informacji o cenie

EEG INSTYTUT


Treningi AVS


Londyńska 2, Warszawa

Brak informacji o cenie

EEG INSTYTUT


Treningi Biofeedback


Londyńska 2, Warszawa

Brak informacji o cenie

EEG INSTYTUT


Treningi EEG Biofeedback


Londyńska 2, Warszawa

Brak informacji o cenie

EEG INSTYTUT

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: EEG INSTYTUT problemy szkolne

Jestem pod wielkim wrażeniem wizyty u Pani Doktor. Moja córka miała najpierw przeprowadzone badanie EEG - punktualnie, profesjonalnie, z dużą dbałością o komfort podczas badania oraz prawidłowy zapis. Następnie trafiłyśmy do Pani Doktor, która w bardzo przystępny sposób zinterpretowała wynik badania, a po przeprowadzeniu wywiadu ze mną oraz badania córki udzieliła wielu cennych wskazówek co do dalszego postępowania. Oprócz tego po kilku dniach od wizyty przesłała zalecenia drogą mailową.
Niewielu lekarzy poświęciło mi tyle czasu co Pani Doktor i naprawdę pochyliło się nad problemami, z jakimi się borykamy. Nie mieszkam w Warszawie, więc Pani Doktor poleciła swoim współpracownikom wyszukanie odpowiednich miejsc do terapii mojej córki.
Z pełną odpowiedzialnością - polecam:)
Magda

dr n. med. Michaela Pakszys

dziękuję MP


G
Użytkownik zweryfikowany

Z pełną odpowiedzialnością i czystym sumieniem mogę polecić Panią dr Pakrzys. Zwróciłem się z prośbą o pomoc w celu umożliwienia synowi korzystania z terapii BFB. Udzieliła pomocy zarówno proceduralnej wydając opinie o możliwości udziału w terapii jak i merytorycznej zupełnie bezinteresownie pisząc zalecenia do treningów. Szkoda, że w niektórych instytucjach zajmujących się dziećmi nie ma tak wspaniałych osób.


M
Użytkownik zweryfikowany

Witam Ja miałam kontakt z Panią prof kiedy u mojego syny w wieku 5 lat pojawiły się symptomy zespołu Taurette'a i medycyna konwencjonalna proponowała leczenie psychotropami.Kiedy trafiliśmy do Pani prof. Ona jako jedyna dała nam nadzieję na wyleczenie syna.Terapia biofeedback trwała ok.roku? i objawy znacznie zmalały a nawet można powiedzieć,że ustąpiły poza drobnymi tikami mimicznymi,które nie stanowią problemu.Pragnę nadmienić,iż mój syn ma w tej chwili 21 lat i jesteśmy naprawdę wdzięczni za uratowanie nam syna


O
Użytkownik zweryfikowany

Jestem bardzo wdzięczna Pani Doktor, ponieważ zwróciłam się do Pani doktor z prośbą o interpretację badania mojego syna, który cierpi na zespół hiperkinetyczny. Nie miałam możliwości jechać do Warszawy, Pani Doktor nie zostawiła nas z naszymi wątpliwościami, bardzo szybko nam odpisała, wszystko dokładnie wytłumaczyła, dała niezwykle istotne wskazówki dotyczące leczenia syna, podsunęła nam swoje hipotezy, co jest dla nas niezwykle ważne. Z całego serca dziękujemy Pani doktor!!


E
Użytkownik zweryfikowany

Dusza człowiek. Lekarz z prawdziwego powołania dobry specjalista zawsze znajdzie czas dla pacjenta


D

Wysoce edukowana lekarka ,zyczliwa,slucha ,bada i pomaga slowem, lekami i zabiegami neurofizjojogii w tym BFB.Ta metoda stosowana przez NASA oraz rosyjskich uczonych stala sie obecnie dzieki Profesor Pakszys wprowadzona w calej POLSCE .Obysmy wszyscy tak ofiarnie i madrze dzialali.Gratulacje .


M
Użytkownik zweryfikowany

Świetny specjalista! Zawsze służący radą i pomocą. Chciałam wyrazić ogromną wdzięczność za okazaną pomoc. Ja również polecam (tak jak moi przedmówcy) Instytut oraz Panią dr Pakszys.


A

Chcemy wyrazić swoją ogromną wdzięczność i podziekować całemu zespołowi terapeutycznemu Instytutu BFB.
Serdeczne podziękowania dla pani Eli, pani Grażynki i dla pana Piotra za okazaną życzliwość, serdeczność i zaangażowanie.
Dziękujemy też paniom z recepcji pani Krystynie i pani Elwirze za uśmiech i zawsze miłe słowo.
Już po 10 sesjach widoczne były pozytywne efekty. Michał stał się dzieckiem otwartym, chętnie uczy się, bez większego wysiłku przyswaja nawet trudne wiadomości, jest badziej skoncentrowany i pewniejszy siebie. Bardzo polecam treningi BFB.
Byłoby wspaniale, gdyby wszystkie dzieci mogły skorzystać z takiej formy pomocy.


R

Niestety nie mogę zgodzić się z opinią lekarki z Warszawy. Zdaję sobie sprawę, że: GDZIE DWÓCH POLAKÓW TAM TRZY ZDANIA... ale proponowałbym kontakt z jednym panem, który sprawia wrażenie guru bfb (fakt - strona www jest merytoryczna) ale na tym kończy się jego profesjonalizm! - sam doświadczyłem na własnej skórze i portfelu...
Treningi córki nie odbywają się w Warszawie tylko pod kierunkiem dr Pakszys i są widoczne postępny. Najlepiej widać to na wydrukach z treningów. Jesteśmy w kontakcie mailowym oraz telefonicznym (podała swoją komórkę) i w razie wątpliwości zawsze się kontaktujemy.
Z całą odpowiedzialnością mogę polecić dr Pakszys.
A ocena powinna dotyczyć chemiczki a nie Pani doktor choć nie wiem o co chodzi z tą chemiczką - czy ja jako mgr inż. po politechnice i kursie zorganizowanym właśnie przez dr Pakszysz i EEG instytut jestem gorszym trenerem niż pedagog szkolny??
Kurs był wg mnie bardzo dobry! Trwał 5 dni od rana do wieczora i poza sprawami związanymi z biofeedbackiem, między innymi czysto technicznymi, była baaardzo duża dawka wiedzy np. neurologii, pediatrii czy farmakologii i dopiero tam dowiedziałem się jak własnie pani logopeda "poprawiała" (sic!) mowę córki. (Nie będę wdawał się w szczegóły techniczne treningów, ale pożądane fale, które powinny być zwiększane były "dołowane" bo tak było poustawiane w komputerze... zresztą przy standardowych przypadkach było OK tylko z córką są naprawdę duże problemy i fale w mózgu też są "niestandardowe").
Nie wiem jak można przekazać tyle wiedzy ile ja wyniosłem z tego kursu na innych tego typu "imprezach" trwających 2-3 dni. Pewnie ze sprawami technicznymi - tu włączyć, tak ustawić, tu przełączyć - w tym czasie można się zapoznać. Ale wątpię aby np. ktoś tam wspominał np. o tym jaki wpływ mają witamin na zapis EEG.
Kolejny raz z całą odpowiedzialnością mogę polecić dr Pakszys i EEG instytut.


L

```Opinia usunięta. Brak możliwości kontaktu z autorem w celu jej weryfikacji.```


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

101 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mój mąż mnie wyzywa od szmat, suk, śmieci i wszystko co możliwe, aż wstyd to mówić, wyklina i poniża przy każdej okazji, tzn przy każdej sprzeczce czy kłótni. Małżeństwem jesteśmy od półtora roku, ale razem jesteśmy od 10 lat, od liceum. Zawsze miał problem z szacunkiem do mnie, a ja zawsze miałam nadzieję, że się zmieni i zawsze wybaczałam wszystko. Potrafi mnie szarpać, popychać, napluć na mnie. Ale on zapomina o wszystkim i oczekuje ode mnie czułości, namiętności, nie myśląc o tym jak bardzo mnie boli to jak mnie traktuje. Mamy roczną córeczkę. Przy niej też mnie wyzywa i poniża. Boję się, że córka wyrośnie w przekonaniu, że facet może jej nie szanować, że facet może wszystko. Czuję się nic nie warta. Nikt o tym nie wie. Boję się komuś powiedzieć, bo boję się, że to będzie koniec. Każdy ma mojego męża za dobrego, pomocnego człowieka. Każdy go lubi, a ja jestem workiem treningowym, ja jestem ta zła,mówi, że to ja jestem winna, że ja zaczynam, że to przeze mnie. Nie wiem co mam robić?

  Jasne że to przemoc tak jak piszą koledzy. Powinna była pani od pierwszego razu ostro zareagować. Jeżeli się pani uśmiecha czy mówi nie rób tego, to za słabo i mąż nie rozumie. I co teraz? są różne sytuacje, może poza tymi skrajnymi mąż się troszczy o pani i dziecko, przynosi pieniądze, robi miłe niespodzianki, tak też bywa, że mąż tyran nie zawsze jest tyranem, i taka sytuacja jest dwukolorowa - czarna i niekiedy biała, kiedy pan domu ma dobry nastrój. Jak uzdrowić sytuację? 1.otwarcie porozmawiać w czasie dobrego humoru męża, ustawić granicę co można i czego nie można na co pani nie pozwoli sobie. czasami pomaga. Niekiedy panowie sobie nie uświadamiają agresję, po prostu należy stawiać granice od pierwszego dnia kontaktu. 2.jeżeli nie pomoże, zwierzyć się siostrze lub bratu męża i poprosić o wsparcie. Niekiedy pomoże niekiedy nie. 3.Instytucje społeczne i policja patrz w poprzednie odpowiedzi,

  dr n. med. Michaela Pakszys

 • Czy taka osoba w dorosłym życiu może funkcjonować samodzielnie. Czy zachowanie dziecka przy badaniu mogło mieć wpływ na obniżeny wynik. Nie został jej udzielona możliwość odpowiedzi pisemnych. Całokształt badań wskazuję na rozwój umysłowy w granicach inteligencji niższej niż przeciętna. Mocną stroną uczennicy jest uczenie się wzrokowo - ruchowe w zakresie motoryki małej w tym grafomotoryki oraz orientacja wyobraźnia i wizualizacjia przestrzenna (wynik przeciętny). Najsłabiej rozwinięte są trwałość pamięci werbalnej rozumienie norm i zasad społecznych zdolności do spostrzegania szczegółów oraz przewidywanie konsekwencji zdarzenia początkowego. Wyżej wymienione zdolności przyjmują wynik bardzo niskie. Podobnie rozwinięte są synteza danych spostrzeżeniowych (ujmiwanie relacji część całość) rozumowanie arytmetyczne oraz pamięć słuchowa krótkoterminowa. Rozwój ponizej przeciętnej przyjmuje zdolności do klasyfikowania (abstachowanie uogólnianie porównywanie) oraz zdolność językowe (werbalizowanie definiowanie). Magda wykazuje zahamowanie psychorychowe ograniczoną modulacjię głosu oraz unikanie werbalizacj. Czyta płynie w przeciętnym z nielicznymi błędami typu przekrecanie wyrazów zmiana litery lub brzmienia końcówek wyrazów domysły. Uczennica wykazuje słabe rozumienie czytanego tekstu na głos. Przeciętne rozumienie stwierdza się w sytuacji czytania po cichu. Pisząc ze słuchu zauważa się występowanie błędów o zróżnicowanym charakterze - niska świadomość ortograficzna - błędy typowo ortograficzne - typowo osłabiona percepcjia słuchowa i umiejętności fonologiczne (słuch fonemenowy analiza i synteza głoskowa pamięć fonologiczna) - typowo słuchowo - wzrokowo zaburzenie integracji tychże funkcji. Poziom graficzny pisma jest obniżony (litery niekształtne pismo niepłynne) tempo pisania przeciętne. Wypowiedzi pisemne i ustne uczennicy są na niskim poziomie pod względem słownictwa i konstrukcji językowej. Z matematyki obserwuje się barki z lat wcześniejszh dotyczących min. działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych mnożenia i dzielnia pisemnego oraz podstaw geometrii. Objęcie pomocą psychologiczno - pedagogiczną w szkole ze względu na deficyty wybiórczych zdolności intelektualnych obniżony rozwój elementarnych funkcji percepcjino - motorycznych umiejętności fonologicznych (słuch fonemenowy analiza i synteza głoskowa pamięć fonologiczna) problemy natury emocjonalno - wolicijonalnej oraz braki z matematyki które przyczyniają się do ogólnuonych trudności z nauką szkolną. Dodatkowo występująca wada wzroku u uczennicy powoduje zaburzenia spostrzegania wzrokowego a więc zmniejsza pracyzję wykonywania czynności praktycznych i spowalnia tempo działania.

  Oprócz wymienionych wypowiedzi innych specjalistów, zachęcam do zrobienia badania EEG oraz mapy mózgu, z następnym treningiem wybranych dysfunkcji metodą EEG Biofeedback. Wiele można poprawić, sądzę, że rozwój mózgu jeszcze nie ukończony (uczennica).

  dr n. med. Michaela Pakszys

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

zajmuję się neurofizjologią kliniczną, głównie EEG dzieci i dorosłych. Wprowadziłam do Polski wiele metod psychofizjologii stosowanej jak EEG Biofeedb...

Zobacz pełen opis


Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Pediatria