Problem z insulinoopornością

12 odpowiedzi
Witam, mam niedoczynność tarczycy + Hashimoto + insulinooporność. O dziwo, nie ma duzej nadwagi, a nawet udało mi sie schudnąć w tym roku dodatkowe ok. 8 kg (waga ok. 60 kg przy 165 cm). Gospodarka hormonalna jest ustabiliozwana, jednak moje najnowsze wyniki z krzywej ponownie mnie zmartwiły: insulina na czczo -10,2, po obciazeniu. 75 g gluzkozy po 2 h - 66),(glukoza na czczo 83,7 po obc. 75 g po 2 h -134,8) . Szukam dobrego dietetyka, który ma doświadczenie w takich trójkątach metabolicznych, który ułoży mi diete składająca się z szybkich i prostych dań + skomponuje suplementy już na pierwszej wizycie. Dodam, że jestem wegetarianką. Myślałam, że jak schudnę to będzie ok, ale jednak nie. Jestem pod stałą opieka endokrynologa i nie mam innych dolegliwości. Czytałam, że sa różne "szkoły", że przy niedoczynności nie może być restrykcyjnej diety IG itd, tyle tego jest, że chciałabym kogoś kto bazuje na swoim empiryźmie lekarskim i ma sukcesy w zakresie IO. Proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuje.
Witam

W przypadku limfocytarnego zapalenia tarczycy typu Hashimoto ze współistniejącą insulinoopornością, kluczowe jest indywidualne podejście. Kwestia Indeksu Glikemicznego i Ładunku Glikemicznego jest o tyle ważna, że czynniki te decydują w dużej mierze o nasileniu procesów zapalnych w wyniku przewlekłej hiperglikemii poposiłkowej. Jest to związane ze wzmożonym procesem glikacji białek. Obniżony IG diety nie jest jednak jednoznaczny z restrykcyjnym ograniczeniem podaży węglowodanów. Przebieg dietoterapii jest ustalany po analizie wyników badań i przeprowadzeniu wywiadu medyczno-żywieniowego. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu pacjentów borykających się z zaburzeniami gospodarki cukrowej oraz autoimmunologicznymi. Wiem również jak istotnym aspektem jest czynnik stresu mający przełożenie na zaburzenia fizjologiczne. Ewentualna niezbędna suplementacja jest ustalana po wnikliwej analizie stanu pacjenta i w oparciu o wyniki rzetelnych badań naukowych.

Jest wielu lekarzy i dietetyków, którzy potrafią ułożyć dla pani dietę i uzupełnić suplementację. Każdy ma trochę inną metodę, ale i każdy pacjent jest inny i reaguje innnaczej. Musi pani po prostu komus zaufać.
Szanowna Pani,
przy takich dolegliwościach faktycznie dobra dieta to podstawa. Niestety przyjmuję tylko w Gdańsku. Mam nadzieję, że uda się Pani znaleźć dobrego dietetyka w Pani mieście. Pozdrawiam.
Dzień dobry, na początek gratuluję Pani redukcji masy ciała. Pracuję na co dzień z osobami zmagającymi się z insulinoopornością oraz chorobami autoimmunizacyjnymi z większymi, bądź mniejszymi sukcesami w zależności od poziomu determinacji klienta. Jeśli współpraca online Panią interesuje zapraszam do kontaktu. Z poważaniem, Mateusz Durbas.
Dzień dobry. Przede wszystkim super, że pomimo takich problemów udaje się Pani utrzymać masę ciała w "ryzach". Jeżeli chodzi o krzywą glukozową i insulinową to rzeczywiście jest trochę poza normami, jednak na poziom insuliny wpływa bardzo wiele czynników, stąd pomimo prawidłowej masy ciała mogą pojawiać się "dziwne" wyniki. Przykładowo same leki na tarczycę, czyli przyjmowanie tyroksyny może powodować zaburzenie poziomu insuliny. Podobnie może działać zbyt intensywna aktywność fizyczna i jeszcze wiele innych czynników. Jest Pani wegetarianką ale jaka to forma wegetarianizmu? Na pierwszej wizycie nie ustałam dokładnej i szczegółowej suplementacji. Podstawową tak, ale często zdarza się że po dokładnym i spokojnym przeanalizowaniu wywiadu obieram pewną strategię działania łącznie (chociaż nie zawsze) z suplementacją. Nie mam jednolitych modeli działania. Jeżeli chodzi o zaburzenia u Pani występujące to mam w nich doświadczenie i to z pozytywnym zakończeniem. Pozdrawiam
Witam Panią,
Niestety ja pracuje w Krakowie.
Witam,
Zajmuję się pacjentami z niedoczynnością tarczycy, Hashimoto i insulinoopornością. Coś w tym jest co Pani napisała ale dotyczy to bardziej ilości węglowodanów w diecie a nie do końca indeksu glikemicznego. Przy niedoczynności nie możemy bardzo ograniczać węglowodanów. Służę pomocą u siebie w gabinecie albo on-line.
Pozdrawiam
Olga Kapinos
Dobry Dietetyk
To nasza specjalność. Mamy duże doświadczenie w planowaniu jadłospisów zarówno u osób z zaburzeniami hormonalnymi oraz w bilansowaniu diet wegetariańskich. Chętnie się podejmiemy współpracy :)
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zapraszam serdecznie :) Mam doświadczenie w pracy z podobnymi przypadkami, chętnie pomogę! :)
zapraszam do kontaktu online lub telefonicznego ponieważ Pani temat porusza wiele aspektów o który należy porozmawiać pozdrawiam ;-)
Dzień dobry, mam duże doświadczenie w tego typu problemach, sama choruję na Hashimoto i od wielu lat pomagam pacjentom z chorobami autoimmunizacyjnymi oraz z insulinoopornością. Zapraszam na wizytę w Warszawie albo na konsultację na Skype. Pozdrawiam serdecznie
Zapraszam na wizytę na ul. Jedności Narodowej. Pozdrawiam :)