Powiększone węzły chłonne

2 odpowiedzi
Witam.
Mam 26 lat. Od jakiegoś czasu borykam się z kilkoma problemami. Chciałabym się dowiedzieć, gdzie szukać pomocy, bądź jakie badania wykonać, aby dowiedzieć się co jest przyczyną moich problemów. Na początku chciałabym kilka słów wstępu. Mam 26 lat, jestem bardzo szczupła, od 15 lat leczę się na niedoczynność tarczycy, dodatkowo mam zespół policystycznych jajników, a także refluks żółciowy.Biorę euthyrox N75, polprazol oraz proursan na problemy żołądkowe.
W ubiegłym roku tj. październiku, robiąc badania przed planowaną ciążą wyniki pokazały zakażenie różyczka (IgG >500, IgM 1.24>1), Toxoplasmoza wyszła ujemnie, ginekolog zalecił powtórzenie badania na różyczkę, po miesiącu IgM wzrosło do 1,41, następnie w marcu IgM 1,87. W grudniu powiększyły mi się wezły chłonne pod żuchwą. Złapałam dwie infekcje, gardła oraz pęcherza, więc lekarz uznał, że to ich przyczyna. Po antybiotyko-terapi nie zmniejszyły się. W maju jeszcze bardziej urosły, po każdej stronie jest ich kilka, dodatkowo urosły po bokach szyji, w pachwinach oraz pod pachami. Lekarz zlecił morfologię oraz usg. Morfologia była w porządku, natomiast usg wykazało węzły chłonne typu odczynowego, o rozbudowanych włóknistych wnękach śr. do 10 mm, w pachwinach po 4 z każdej strony. Dodam, że nie mam objawów infekcji żadnej, węzły są niebolące. Prywatnie udałam się do lekarza chorób zakaźnych, który zlecił kilka badań: EBV IgG reaktywne, IgM niereaktywne, p/ciała antyHcV niereaktywne, p/ciała anty-HBs >1000mlU/ml, próby wątrobowe w normie, kreatynina w normie, kał na pasożyty - dwukrotnie- nieobecne, p/ciała anty-HIV 0.39 (0-99). Badanie krwi końcem czerwca: Erytrocyty 4,88(3,7-5,1), hemoglobina 15,1(12-16), hematokryt 42,9(37-47), leukocyty 9 (3,8-10), limfocyty 43,2(20-45) płytki krwi 480(140-440),rozmaz segmentowanie 47(0-70), kwasochłonne 4 (1-5), limfocyty 46 (2-45), monocyty (3-8), białko całkowite 8,47(6,6-8,2),OB 5,CRP 0,2(0-5), TSH 2,4(0,34-5,6) badanie moczu l.mętny, ph6 leukocyty 8-12, nabłonki płaskie zalegają całe, nabłonki okrągłe liczne, bakterie liczne, pasma śluzu, b.liczne, kryszt. szczaw. wapnia nieliczne, potem zrobiłam posiew - mieszana flora bakteryjna 10^4 (wykonałam je poprawnie, z podmyciem). Wyniki na nic nie wskazują, natomiast moje samopoczucie tak, jestem ospała, nie mam apetytu, bardzo wychudłam, pogorszył mi się wzrok,dostaję wysypek na rękach, nie jestem alergiczką. Dodatkowo dokuczają mi bóle brzucha, od 1,5 roku ból po prawej stronie pępka, tępy, pulsujący, czasem nieznośny, miałam biopsję w kierunki celiakii, nie wykryto choroby trzewnej, natomiast bóle pojawiają się po spożyciu niektórych produktów, zdecydowanie po nabiałach. Ostatnio zauważyłam wybrzuszenie nad pępkiem, nie jest ono cały czas, jak coś zjem i "przelewa mi się", wybrzuszenie się powiększenie. Dostałam skierowanie do chirurga oraz reumatologa. Dodam, że w ostatnim czasie nie byłam zagranicą, ale mam kontakt z bezdomnymi zwierzętami. Bardzo proszę o pomoc Chociaż o wskazanie kierunku, martwią mnie węzły, bo widzę jak się powiększają, szczególnie szyjne i pachwinowe oraz moje samopoczucie.
Biopsja gruboigłowa wezlow chłonnych. Bede w PL od 31/07 - prosze ew. o kontakt telefoniczny (łatwo wygooglować).
Dr M. Lewandowicz

Droga Pani, przede wszystkim bez paniki; niewątpliwie problemów jest kilka i trzeba krok po kroku, z pewnością we współpracy w najlepszym specjalistami w najlepszym tego słowa tego słowa znaczeniu te problemy rozwiązać. Z pełnym szacunkiem do Kolegów ale Pani sytuacja nie ma szans rozwiązania "skacząc z kwiatka na kwiatek" . Bez krypto reklamy zapraszam na rozmowę, mając nadzieję, że uda nam się poukładać Pani problemy w jakiś rozsądny tok dalszego postępowania diagnostycznego, wyciągnięcia wniosków i ustalenia leczenia. Pełen nadzieji serdecznie pozdrawiam