Orientacja seksualna

7 odpowiedzi
Witam, Czy pomagają Państwo zweryfikować/ odkryć orientację seksualną? Mam 30 lat i do końca nie wiem kim jestem.....
Orientacja seksualna to nie tylko zachowanie seksualne, pociąg seksualny do innej osoby - odnosi się także do sfery emocjonalnej i uczuciowej. Coraz częściej stosuje się określenie orientacja psychoseksualna, nieograniczające się tylko do sfery popędu seksualnego, a jednocześnie podkreślające mocno wewnętrzne, głębokie pragnienie zaspokajania potrzeb psychicznych człowieka poprzez tworzenie związków z drugą osobą.
Określenie przez klienta orientacji seksualnej jest procesem poprzedzonym bardzo szerokim wywiadem. Zachęcam do skorzystania ze spotkania ze specjalistą.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
wiele osób nie ma pewności co do ich płci czy orientacji seksualnej tym samym potrzebuje czasu by odkryć kim jest i co się im podoba, co fascynuje. Związane jest to często z okresem eksperymentowania i poznawania siebie. Wewnętrzne, głębokie pragnienie zaspakajania różnych potrzeb ze sfery emocjonalnej i uczuciowej, takich jak miłości, bliskości czy intymności oraz potrzeb seksualnych, poprzez tworzenie związków z drugą osobą, to właśnie składa się na orientację psychoseksualną.
W trakcie całego życia, wraz z kolejnymi doświadczeniami, możemy odkrywać coraz to nowe obszary naszej orientacji seksualnej. Czasami wywołuje to sprzeczne i trudne do pogodzenia odczucia: z jednej strony lęk, zaprzeczenie i poczucie winy, z drugiej natomiast zaciekawienie, radość i przekonanie, że mamy do czynienia z pozytywnym doświadczeniem. W procesie odkrywania własnej orientacji seksualnej bardzo duże znaczenie ma środowisko i osoby najbliższe ale również samoakceptacja.
Pozdrawiam i zapraszam na konsultację,
Paulina Flis-Czech
Tak, oczywiście. Wymaga to jednak spotkać z lekarzem seksuologiem lub psychologiem seksuologiem.
Pozdrawiam.
Dzień dobry, tak, zapraszam Pana do mnie na konsultację.
Tak. W czasie konsultacji możemy omówić sprawę, o której mowa w pytaniu. Jest to w zakresie mojego działania jako psychologa udzielającego pomocy w sferze seksualności.
Dzień dobry, jak rozumiem ma Pan/Pani trudność w określeniu swoich preferencji seksualnych. Orientacja seksualna to nie tylko zachowanie seksualne, pociąg seksualny do innej osoby, ale także odnosi się to do sfery emocjonalnej - nie ograniczając się jedynie do sfery popędu seksualnego, a podkreślając wewnętrzne, głębokie pragnienie zaspokajania potrzeb psychicznych człowieka poprzez tworzenie związków z drugą osobą. Pisze jednak Pan/Pani o tym także, że nie wie kim jest i jak sobie wyobrażam to musi być bardzo frustrujące. Myślę, że najbardziej mogłabym być pomocna w kontakcie osobistym, bo trudno jest tu tą kwestię omówić. Zapraszam serdecznie na bezpłatne spotkanie do gabinetu
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Trudności w określeniu własnej orientacji seksualnej nie są rzadkością wśród młodych osób. Coraz więcej młodych dorosłych miewa problemy w tym obszarze.
W rozstrzygnięciu nurtujących problemów przydatna jest wizyta u specjalisty w celu omówienia fantazji erotycznych, preferencji seksualnych oraz typowych zachowań seksualnych podejmowanych przez osobę - ma to na celu ułatwienie osobie zgłaszającej się wglądu we własną sferę seksualną.
Zapraszam na wizytę :)
Pozdrawiam,
Tomasz Bogucki
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.