dr n. med.

Michał Lewandowicz

Chirurg, Onkolog, Chirurg plastyczny

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 30 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

[LASEROWE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH] W wybranych przypadkach - po kwalifikacji dermatoskopowej - wykonuję laserowe usuwanie zmian skórnych, pozwalające na uzyskanie najlepszych efektów… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam, mam 35 lat. Odkąd minął półmetek mojej drugiej ciąży, miałam trudności z przekręceniem się na bok nie tyle z powodu przeszkadzającego brzucha co z powodu nagłego szarpiącego bólu po lewej lub po prawej stronie tułowia. Lekarz twierdził ze to więzadła i to normalne w ciąży. Potem urodziłam i nie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Michał Lewandowicz

  Szanowna Pani,

  Nie ma mozliwości odpowiedzieć na Pani pytanie wyłącznie na podstawie wywiadu.
  Przyczyn takiego bólu może być co najmniej kilka; dla mnie najbardziej prawdopodobne są… Więcej

 • Jestem po nefrektomii nerki , pięknie się wszystko zagoiło ale po stronie operowanej mam duże zgrubienie na całym boku wielkości otwartej dłoni, brzydko to wygląda a przede wszystkim martwi mnie to czy to nie jest przepuklina pooperacyjna, bo co innego mogłoby być. Poza tym pobolewa mnie ta strona. Bardzo… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Michał Lewandowicz

  Dzień dobry,

  Zdarza się rzeczywiście, że po nefrektomii występuje osłabienie powłok w okolicy operowanej. Wygórowanie powłok w tym miejscu może być objawem takiego stanu. Jeżeli są wątpliwości,… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • [LASEROWE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH] W wybranych przypadkach - po kwalifikacji dermatoskopowej - wykonuję laserowe usuwanie zmian skórnych, pozwalające na uzyskanie najlepszych efektów kosmetycznych!

  [DERMATOSKOPIA W CENIE KONSULTACJI ONKOLOGICZNEJ!] U wszystkich pacjentów, zgłaszających się na konsultację zmian skórnych, badanie dermatoskopowe wykonuję w cenie zwykłej konsultacji.

  Obszary mojego działania obejmują następujące dziedziny:

  ONKOLOGIA
  Zajmuję się diagnostyką, leczeniem chirurgicznym i prowadzeniem kontroli po leczeniu nowotworów, m.in. piersi, przewodu pokarmowego, tkanek miękkich i czerniaków.
  Jestem ekspertem w dziedzinie dermatoskopii, czyli badania znamion barwnikowych przy pomocy specjalnego urządzenia, zwanego dermatoskopem. Swoją wiedzę stale weryfikuję oraz pogłębiam - bezpośrednio, poprzez korelację własnych rozpoznań dermatoskopowych z wynikami badań histopatologicznych, oraz pośrednio - analizując i omawiając w grupach dyskusyjnych zdjęcia z dermatoskopii, wykonywane przez kolegów z całego świata.
  Jestem członkiem zespołu Breast Cancer Unit, który zajmuje się leczeniem kobiet chorych na raka piersi i operacjami rekonstrukcyjnymi, zarówno pierwotnymi, jak i odroczonymi - z wykorzystaniem implantów i tkanek własnych pacjentek (płaty LD, TRAM).
  W ciągu roku uczestniczę w co najmniej 5-8 konferencjach i kongresach onkologicznych, starając się zdobywać i wprowadzać do praktyki najnowszą wiedzę w tej niezwykle dynamicznej dziedzinie medycyny. Regularnie biorę udział w warsztatach z chirurgii rekonstrukcyjnej.


  CHIRURGIA PLASTYCZNA
  Doświadczenia zdobywane podczas współpracy z chirurgiem plastycznym, wykorzystuję zarówno w onkologii - podczas zabiegów rekonstrukcyjnych - jak i w niezwykle przyjemnej dziedzinie mojej praktyki, jaką jest chirurgia estetyczna. Wykonuję między innymi:
  - operacje piersi - powiększanie piersi, wszczepianie implantów, podnoszenie wiotkich piersi (mastopeksja), redukcyjną mammoplastykę (zmniejszanie i podnoszenie piersi), operacje ginekomastii u mężczyzn;
  - operacje twarzy - face-lifting, plastykę powiek górnych i dolnych, plastykę uszu, plastykę czerwieni wargowych (w tym bardzo popularny w LA lifting wargi górnej);
  - operacje brzucha - abdominoplastykę, operacje rozstępu mięśni prostych i przepukliny kresy białej.

  OPERACJE POWIĘKSZENIA PIERSI IMPLANTAMI ANATOMICZNYMI! Implanty anatomiczne (w kształcie kropli) są idealne dla kobiet o szczupłej sylwetce, którym zależy na naturalnym wyglądzie piersi!
  OPERACJE POWIĘKSZENIA PIERSI IMPLANTAMI MOTIVA! Implanty Motiva (dopasowujące się do pozycji ciała) dają wyśmienite efekty u Pacjentek z normalną ilością tkanki podskórnej, którym zależy na najbardziej naturalnych odczuciach i wyglądzie piersi!

  Polecamy również zabiegi POWIĘKSZANIA PIERSI WŁASNĄ TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ! Lipofilling to najbardziej naturalna metoda augmentacji piersi, która rekomendowana jest dla kobiet o szczupłej sylwetce i małych piersiach.


  MEDYCYNA ESTETYCZNA
  Uzupełnieniem chirurgii plastycznej, a często mniej inwazyjną alternatywą dla skalpela, są zabiegi medycyny estetycznej. Tylko szeroka wiedza i znajomość wielu technik terapii anti-aging gwarantuje najlepsze rezultaty dla naszych pacjentek. Wraz z zespołem wykonujemy zabiegi:
  - laseroterapia (m.in. laser frakcyjny eCO2, laserowe usuwanie zmian skórnych),
  - lifting twarzy i szyi przy użyciu nici, m.in. Aptos, Sihouette SOFT,
  - ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym (m.in. celem poprawy jakości skóry, regeneracji owłosienia),
  - iniekcje kwasu hialuronowego,
  - iniekcje toksyny botulinowej,
  - mezoterapia,
  - przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej (lipofilling) twarzy,
  - nici PDO,
  - pilingi medyczne.

  Zapraszam do konsultacji z dr Emilią Jesień-Lewandowicz, ekspertem w dziedzinie medycyny estetycznej, która w szczegółowy sposób dokona analizy Państwa potrzeb i zaplanuje kompleksowo zabiegi pozwalające uzyskać najlepsze rezultaty.
  http://www.znanylekarz.pl/emilia-jesien-lewandowicz/

  REDUKCJA ROZSTĘPÓW I BLIZN LASEREM FRAKCYJNYM eCO2!! Warto zadbać o brzuchy przed włożeniem bikini! Zabiegi najnowocześniejszym laserem CO2 - znakomite efekty leczenia blizn i rozstępów. Do każdego zabiegu pakiet zabiegów fototerapii przyspieszającej gojenie gratis!


  Resume
  [PL] Jestem chirurgiem, specjalistą z zakresu chirurgii onkologicznej oraz chirurgii ogólnej. Pracuję w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Regionalnego Ośrodka Onkologicznego w Łodzi, gdzie zajmuję się leczeniem chorych na nowotwory, w tym m.in. nowotwory przewodu pokarmowego, nowotwory skóry i tkanek miękkich, a także kobiet z guzami piersi.
  Spośród różnych chorób nowotworowych, ze szczególnym zainteresowaniem traktuję czerniaki. Ich leczenie jest przede wszystkim domeną chirurgii, a skuteczna terapia wymaga wczesnego rozpoznania. Dlatego zależy mi na propagowaniu badań skóry, w tym dermatoskopii, jak również na rozpowszechnianiu zasad profilaktyki chorób nowotworowych skóry. Regularnie uczestniczę w szkoleniach z dermatoskopii i jestem członkiem grupy "Dermatoscopy", prowadzonej przez największe autorytety w tej dziedzinie z całego świata, służącej wymianie doświadczeń.

  Jestem również orędownikiem onkoplastyki, łączącej zasady tradycyjnej chirurgii onkologicznej z jednoczasowymi lub odroczonymi procedurami odtwórczymi. Pozwala to na uzyskanie bardzo dobrych efektów terapeutycznych z optymalnym wynikiem estetycznym. Procedury takie mają szczególne znaczenie przy leczeniu nowotworów w zakresie głowy i szyi oraz raka piersi - wykonuję m.in. operacje oszczędzające pierś oraz rekonstrukcje po mastektomiach.

  Kontynuuję również zawodową pasję mojego Ojca, który jest chirurgiem plastycznym. Przeprowadzam między innymi plastyczne operacje uszu, powiek, piersi, brzucha, lifting twarzy i szyi. Często operuję wspólnie z Tatą, a doświadczenie zdobyte przy zabiegach estetycznych stanowi nieoceniony atut przy operacjach chorób nowotworowych, zarówno pierwotnych, jak i odtwórczych.
  Pacjentów, którzy nie kwalifikują się do operacji plastycznych, ale mają wskazania do zastosowania mniej inwazyjnych metod medycyny estetycznej i anti-aging, powierzam mojej Żonie, która dysponując szeroką wiedzą z tej dziedziny, w subtelny i zarazem kompleksowy sposób jest w stanie zaplanować odpowiednie leczenie.

  Poza tym mam doświadczenie w leczeniu ran trudno gojących się, zarówno pooperacyjnych, jak i związanych np. z przebytym urazem, cukrzycą lub przewlekłą niewydolnością żylną. Posiadam szeroką wiedzę o nowoczesnych środkach opatrunkowych, które niestety nadal nie są powszechnie stosowane. Poza tym wraz z Żoną prowadzimy leczenie ran osoczem bogatopłytkowym, które w wielu przypadkach przynosi doskonały efekt nawet w bardzo trudnych przypadkach.

  [UWAGA!] Umawiając wizytę, proszę nie podawać informacji, kto będzie pacjentowi towarzyszył, ponieważ nie ma to znaczenia w dla rozwiązania problemu medycznego. Ewentualnie proszę umieścić informację, co stanowi przedmiot konsultacji.

  [EN] I am a specialist in surgery and surgical oncology. My primary field of ineterest is reconstructive and oncoplastic surgery, however I also perform aesthetic surgical procedures, including breast augmentation and reduction, abdominoplasty, eyelid surgery and facelifting. I collaborate with aesthetic medicine specialist to provide the best solutions to our patients.
  I am always pleased to offer my help and knowledge to all patients who require medical attendance in the areas mentioned.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia onkologiczna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Nagrody i wyróżnienia

 • Stypendium Ministra Zdrowia na IV, V i VI roku studiów
 • Obrona z wyróżnieniem pracy na stopień doktora nauk medycznych

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski
 • hiszpański

Staże

 • Klinika Czerniaków, Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości, CO-I (Warszawa, 2015)
 • Klinika Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej, Lizbona, Portugalia (2012)
 • Klinika Chirurgii Endokrynologicznej, Łódź (2003-2013)
 • Klinika Chirurgii Wątroby i Transplantologii, Warszawa (2005)
 • Klinika Gastroenterologii, Juiz de Fora, MG, Brazylia (2003)
więcej

Certyfikaty

Choroby

 • rak piersi
 • czerniak złośliwy
 • rak żołądka
 • rak jelita grubego
 • nowotwory przewodu pokarmowego
 • nowotwory tkanek miękkich
 • znamiona
 • brodawki
 • kępki żółte
 • owrzodzenia
 • ropień
 • torbiele
 • choroby tarczycy
 • choroby skóry
 • nowotwory
 • przepuklina
 • zmiany skórne
 • ginekomastia
 • nowotwory skóry
 • urazy
 • kaszaki
 • tłuszczaki
 • polipy
 • włókniaki
 • nowotwory jelit
 • nowotwory przewodu pokarmowego
 • guzy lite
 • guzy tkanki podskórnej
 • rak odbytnicy
 • starzenie się skóry
 • wiotkość skóry
 • choroby piersi
 • zmarszczki
 • blizny
 • brodawki
 • brodawki łojotokowe
 • brodawki wirusowe
 • rak skóry
 • rak podstawnokomórkowy
 • rak płaskonabłonkowy
 • wrastający paznokieć
 • rak wargi
 • przepuklina pępkowa
 • przepuklina pachwinowa
 • przepuklina kresy białej
 • przepuklina brzuszna
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
74 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: SALVEUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Niezwykle miły i kompetentny lekarz. Nie bagatelizuje obaw pacjenta, wszystko dokładnie tłumaczy. Zdecydowanie polecam!

  dr n. med. Michał Lewandowicz2017-10-24

  Bardzo miłe słowa. Dziękuję za poświęcenie czasu na ocenę wizyty.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Przesympatyczny, posiadający dobre podejście i ogromną wiedzę lekarz - dokładnie sprawdził stan moich zmian i wszystko wytłumaczył. Polecam!

 • N
  Lokalizacja: Velvet ClinicUsługa: konsultacja onkologiczna i dermatoskopia

  Fantastyczny lekarz. Komfortowe warunki. Gwarancja zadowolenia. Jak najbardziej polecam wszystkim niezdecydowanym.

 • Lokalizacja: Oddział Chirurgii Onkologicznej - Regionalny Ośrodek Onkologiczny - WSS im. M. Kopernika w ŁodziUsługa: konsultacje onkologiczne

  Rewelacyjne podejście do pacjentów. Komfort psychiczny i zaufanie to idealnie pasuje do opisu Pana doktora. Cieszę się że w takiej sytuacji natrafiłam właśnie na Pana Michała.

 • P
  Lokalizacja: SALVEUsługa: konsultacje chirurgiczne i onkologiczne

  Bardzo mile zaskoczona bylam podejściem do mojej osoby lekarza na oddziale szpitala. Bardzo bardzo polecam. A to ,że tez chirurg plastyczny...to poprostu ...same superlatywy..:-))))

  dr n. med. Michał Lewandowicz2017-07-25

  Zawsze trzeba patrzeć na całego Pacjenta, na leczenie onkologiczne i na to, co będzie potem, kiedy choroba już zostanie zwalczona. Lubię mieć pewność, że Pacjent po operacji nie będzie uważał się za osobę okaleczoną, to pozwala inaczej podejść do całego leczenia.

 • B
  Lokalizacja: Oddział Chirurgii Onkologicznej - Regionalny Ośrodek Onkologiczny - WSS im. M. Kopernika w Łodzi

  Lekarz przez duże, wielkie L. Wspaniały człowiek o wysokiej kulturze osobistej, sympatyczny i pogodny. Świetny specjalista, wzbudzający zaufanie od pierwszej wizyty. Jego doskonała opieka przed i pooperacyjna daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Jak dla mnie prawdziwy, idealny Lekarz z powołania. Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę, aby grono zadowolonych pacjentów stale się powiększało (także poza Breast Cancer Unit). Serdecznie pozdrawiam Pana Doktora i do miłego zobaczenia na wizycie kontrolnej.

  dr n. med. Michał Lewandowicz2017-07-25

  Bardzo dziękuję za tak ciepłe słowa. Uśmiech Pacjentów sprawia, że radością wstaję do pracy!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doskonale przeprowadzona konsultacja i zabieg; wysoka kultura osobista lekarza, świetny kontakt zarówno przed, jak i po zabiegu; pełna informacja.

  dr n. med. Michał Lewandowicz2017-06-28

  Bardzo dziękuję, to ogromna radość, kiedy ma się do czynienia z tak miłymi Pacjentami.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SALVEUsługa: konsultacje chirurgiczne i onkologiczne

  To początek mojej drogi "do zdrowia". Od pierwszej wizyty wzbudził Pan moje zaufanie i wiarę w to, że dam radę. Doktorze, jest Pan dla mnie ogromnym wsparciem. Konkretne, proste i rzeczowe wyjaśnienia pomagają bardzo w poukładaniu sobie wszystkiego w mojej głowie.
  Dziękuję i będę polecać wszystkim kontakt z tak miłym, kulturalnym i fachowym lekarzem. Dorota

  dr n. med. Michał Lewandowicz2017-06-28

  Pani Doroto, przed nami trochę wyzwań. Cieszę się, że będziemy działać razem. Mogę tylko zapewnić, że zrobię wszystko, żeby przez cały ten czas stanowić dla Pani oparcie i nie zawieść oczekiwań.

 • E
  Lokalizacja: Velvet ClinicUsługa: Konsultacja onkologiczna i dermatoskopia

  Bardzo uprzejmy i kompetentny lekarz. Sprawdził dokładnie wszystkie znamiona, wypatrzył coś na co sama nie zwrociłabym uwagi. Zabieg usunięcia znamion sprawny i praktycznie bezbolesny. Zdecydowanie będę polecać dra Lewandowicza!

  dr n. med. Michał Lewandowicz2017-06-28

  Ja zawsze powtarzam, że to nie boli. Tylko nikt mi nie wierzy. :-)
  Cieszę się, że wszystko dobrze wyszło. Dziękuję za serdeczne słowa.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SALVEUsługa: konsultacje chirurgiczne i onkologiczne

  Doktor Lewandowicz to osoba którą mogę polecić z ręką na sercu.
  Jestem pacjentką, która przy całej powadze choroby jaka mnie spotkała i słabej odporności psychicznej wychodzę z jego gabinetu z uśmiechem na ustach i nadziejom że wszystko będzie ok. Operacja i jej efekt końcowy przeszedł moje najskrytsze oczekiwania. Dziękuje za cierpliwość i wyrozumiałość.

  dr n. med. Michał Lewandowicz2017-06-28

  Pani Kasiu, cieszę się, że mamy dobry kontakt. To zawsze pomaga - i pacjentowi, i lekarzowi. Mam nadzieję, że teraz wszystko pójdzie już z górki i po zakończeniu leczenia uzupełniającego będziemy się z tym samym uśmiechem spotykać (TYLKO) na wizytach kontrolnych. I mąż odsapnie ;-)