dr n. med.

Michał Lewandowicz

Chirurg, Onkolog, Chirurg plastyczny

96 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 40 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

[LASEROWE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH] W wybranych przypadkach - po kwalifikacji dermatoskopowej - wykonuję laserowe usuwanie zmian skórnych, pozwalające na uzyskanie najlepszych efektów… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
96 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SALVEUsługa: konsultacje chirurgiczne i onkologiczne

  Bardzo sympatyczny i profesjonalny lekarz. Miesiąc temu przeprowadził u mnie operacje usuniecia guzka łagodnego w piersi. Pierś nie straciła wyglądu, zadnego wgłębienia i powikłań. Bardzo dobry chirurg plastyczny.

 • A
  Lokalizacja: SALVEUsługa: konsultacje chirurgiczne i onkologiczne

  Znakomity lekarz! Bardzo dokładny - badanie dermoskopem dotyczy całego ciała, a nie tylko kilku znamion. Pan doktor jest bardzo rzeczowy, odpowiada na wszystkie pytania. Świetny człowiek, sympatyczny, otwarty! Oby było wiecej takich lekarzy! Będziemy polecać pana doktora wszystkim :)

 • K

  Nigdy wcześniej nie spotkałam tak miłego, empatycznego, utalentowanego Doktora!
  Byłam na konsultacji (usunięcie aquafillingu/powiększanie piersi) u kilku chirurgów plastyków ale to Pan Doktor wykazał największe zainteresowanie i chęć pomocy.
  Doskonałe podejście do pacjenta, pełen profesjonalizm, 100% opieka przed ,w trakcie i po zabiegu.
  Pierwszy Doktor do którego mam pełne zaufanie.
  To Doktor z powołania a ja myślałam, że tacy nie istnieją:)
  Bardzo cieszę, że trafiłam do Pana Doktora.

  Pozdrawiam!
  Karolina.

 • Lokalizacja: Velvet ClinicUsługa: konsultacja onkologiczna i dermatoskopia

  Fajny człowiek ,świetne podejscie do dzieci ,bardzo dokładnie bada wszystkie zmiany na ciele.Byłem z synem i choć nie byłem zapisany i była pózna godzina zostałem również zbadany.

 • A
  Lokalizacja: SALVEUsługa: konsultacja onkologiczna i dermatoskopia

  100% satysfakcji. Pan dr konkretny, rzeczowy i co bardzo ważne wzbudził moje zaufanie. Bardzo dobry kontakt z pacjentem, zrozumiale, cierpliwie i wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania oraz tłumaczy przebieg choroby i rokowania. Polecam i będę polecała wszystkim. Dziękuję Doktorze. Ania M.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Velvet ClinicUsługa: konsultacje z dziedziny chirurgii plastycznej

  Pan doktor bardzo miły i uprzejmy, wszystko dokładnie wyjaśnia, przeznacza na pacjenta tyle czasu ile potrzeba pozdrawiam Katarzyna z Radomia

 • D
  Lokalizacja: Velvet ClinicUsługa: konsultacja onkologiczna i dermatoskopia

  Wizyta odbyła się dnia 19.03.2018. Idąc na wizytę byłam bardzo przestraszona ponieważ naczytałam się w internecie różnych informacji dotyczących ciemnych zmian na płytce paznokcia. Pan doktor wykazał się wielką cierpliwością i zrozumieniem. Wytłumaczył spokojnie i uspokoił moje obawy. Taki powinien być każdy lekarz w stosunku do pacjenta. Polecam tego lekarza. Danuta Szyda.

  Michał Lewandowicz2018-03-20

  Bardzo mi miło i bardzo się cieszę, że mogłem rozwiać Państwa obawy. To jak najbardziej prawidłowy odruch, żeby niepokoić się zmianami takimi jak u Córki. Badanie "gołym okiem" nie umożliwia dokładnego określenia wszystkich cech zmian barwnikowych i przez to często nie pozwala na postawienie prawidłowej diagnozy - przynajmniej na wczesnym etapie. Badanie dermatoskopowe jest podstawą profilaktyki chorób nowotworowych skóry. Zawsze zachęcam do "profilaktycznego" oglądania zmian barwnikowych, nawet jeżeli nie wydają się podejrzane. Przesyłam serdeczne pozdrowienia.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalne podejście, dokładnie zebrany wywiad i przeprowadzone badanie. Uzyskałam szczegółową odpowiedź na każde z pytań, które zadałam. Polecam.

  Michał Lewandowicz2018-03-20

  Dziękuję, bardzo miłe słowa.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SALVEUsługa: konsultacje chirurgiczne i onkologiczne

  Byla to moja pierwsza wizyta ale już mogę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem dokładności, rzeczowości i profesjonalizmu Pana Doktora. Zostałam cierpliwie wysłuchana, zbadana i dowiedziałam się jakie badania są jeszcze niezbędne aby mi pomóc. Atmosfera w czasie wizyty bardzo przyjazna. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam !!!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Velvet ClinicUsługa: konsultacja onkologiczna i dermatoskopia

  Bardzo miły i sympatyczny lekarz. Odpowiada na wszystkie pytania. Wszystko wyjaśnia. Bardzo jestem zadowolona i nie mam zamiaru szukać innego lekarza dermatologa.

  Michał Lewandowicz2018-03-04

  Pani Kasiu, jest mi bardzo miło, że nasze spotkanie było dla Pani satysfakcjonujące. Muszę jednak sprostować, że nie jestem dermatologiem, tylko chirurgiem onkologicznym i skórą zajmuję się głównie w aspekcie zmian nowotworowych oraz medycyny estetycznej i chirurgii kosmetycznej. W przypadku chorób dermatologicznych, leżących poza zakresem moich kompetencji, przekazuję Pacjentów w doskonałe ręce współpracującej ze mną specjalistki w tej dziedzinie.

Pytania pacjentów (276)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Z 10 lat temu miałam wykryte na piersi guz tzn. włókniak gruczołowaty został usunięty . A teraz na drugiej piersi wyczuwam guzek podobny . Czy ma to tendencję do nawracania się ? Jakie badania zrobić i gdzie się udać z tą zmianą ? Z góry dziękuje za odpowiedz .

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Nowa zmiana w piersi może być zarówno łagodna (torbiel, gruczolakowłókniak), jak i złośliwa (rak piersi). Należy udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o pierwsze badanie. W przypadku wątpliwości lekarz rodzinny wyda kartę diagnostyki onkologicznej i pokieruje Panią do onkologa.

 • guz jest w prawej piersi, jest wyczuwalny, mozna go delikatnie przesuwac, gdy go uciskam, dotykam to nie boli nie odczuwam zadnego bólu, mozna swobodnie przesuwac skóre nad nim .
  pojawil sie nie dawno,lecz nie zmienia on ksztaltu piersi

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Chirurg onkolog jest w najbliższej poradni onkologicznej, można go delikatnie naciskać, żeby wykonał badanie, a potem swobodnie zalecił odpowiednie badania dodatkowe (MG? USG? biopsję?). Każda palpacyjna zmiana w piersi jest potencjalnie groźna.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • [LASEROWE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH] W wybranych przypadkach - po kwalifikacji dermatoskopowej - wykonuję laserowe usuwanie zmian skórnych, pozwalające na uzyskanie najlepszych efektów kosmetycznych!

  [DERMATOSKOPIA W CENIE KONSULTACJI ONKOLOGICZNEJ!] U wszystkich pacjentów, zgłaszających się na konsultację zmian skórnych, badanie dermatoskopowe wykonuję w cenie zwykłej konsultacji.

  Obszary mojego działania obejmują następujące dziedziny:

  ONKOLOGIA
  Zajmuję się diagnostyką, leczeniem chirurgicznym i prowadzeniem kontroli po leczeniu nowotworów, m.in. piersi, przewodu pokarmowego, tkanek miękkich i czerniaków.
  Jestem ekspertem w dziedzinie dermatoskopii, czyli badania znamion barwnikowych przy pomocy specjalnego urządzenia, zwanego dermatoskopem. Swoją wiedzę stale weryfikuję oraz pogłębiam - bezpośrednio, poprzez korelację własnych rozpoznań dermatoskopowych z wynikami badań histopatologicznych, oraz pośrednio - analizując i omawiając w grupach dyskusyjnych zdjęcia z dermatoskopii, wykonywane przez kolegów z całego świata.
  Jestem członkiem zespołu Breast Cancer Unit, który zajmuje się leczeniem kobiet chorych na raka piersi i operacjami rekonstrukcyjnymi, zarówno pierwotnymi, jak i odroczonymi - z wykorzystaniem implantów i tkanek własnych pacjentek (płaty LD, TRAM).
  W ciągu roku uczestniczę w co najmniej 5-8 konferencjach i kongresach onkologicznych, starając się zdobywać i wprowadzać do praktyki najnowszą wiedzę w tej niezwykle dynamicznej dziedzinie medycyny. Regularnie biorę udział w warsztatach z chirurgii rekonstrukcyjnej.


  CHIRURGIA PLASTYCZNA
  Doświadczenia zdobywane podczas współpracy z chirurgiem plastycznym, wykorzystuję zarówno w onkologii - podczas zabiegów rekonstrukcyjnych - jak i w niezwykle przyjemnej dziedzinie mojej praktyki, jaką jest chirurgia estetyczna. Wykonuję między innymi:
  - operacje piersi - powiększanie piersi, wszczepianie implantów, podnoszenie wiotkich piersi (mastopeksja), redukcyjną mammoplastykę (zmniejszanie i podnoszenie piersi), operacje ginekomastii u mężczyzn;
  - operacje twarzy - face-lifting, plastykę powiek górnych i dolnych, plastykę uszu, plastykę czerwieni wargowych (w tym bardzo popularny w LA lifting wargi górnej);
  - operacje brzucha - abdominoplastykę, operacje rozstępu mięśni prostych i przepukliny kresy białej.

  OPERACJE POWIĘKSZENIA PIERSI IMPLANTAMI ANATOMICZNYMI! Implanty anatomiczne (w kształcie kropli) są idealne dla kobiet o szczupłej sylwetce, którym zależy na naturalnym wyglądzie piersi!
  OPERACJE POWIĘKSZENIA PIERSI IMPLANTAMI MOTIVA! Implanty Motiva (dopasowujące się do pozycji ciała) dają wyśmienite efekty u Pacjentek z normalną ilością tkanki podskórnej, którym zależy na najbardziej naturalnych odczuciach i wyglądzie piersi!

  Polecamy również zabiegi POWIĘKSZANIA PIERSI WŁASNĄ TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ! Lipofilling to najbardziej naturalna metoda augmentacji piersi, która rekomendowana jest dla kobiet o szczupłej sylwetce i małych piersiach.


  MEDYCYNA ESTETYCZNA
  Uzupełnieniem chirurgii plastycznej, a często mniej inwazyjną alternatywą dla skalpela, są zabiegi medycyny estetycznej. Tylko szeroka wiedza i znajomość wielu technik terapii anti-aging gwarantuje najlepsze rezultaty dla naszych pacjentek. Wraz z zespołem wykonujemy zabiegi:
  - laseroterapia (m.in. laser frakcyjny eCO2, laserowe usuwanie zmian skórnych),
  - lifting twarzy i szyi przy użyciu nici, m.in. Aptos, Sihouette SOFT,
  - ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym (m.in. celem poprawy jakości skóry, regeneracji owłosienia),
  - iniekcje kwasu hialuronowego,
  - iniekcje toksyny botulinowej,
  - mezoterapia,
  - przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej (lipofilling) twarzy,
  - nici PDO,
  - pilingi medyczne.

  Zapraszam do konsultacji z dr Emilią Jesień-Lewandowicz, ekspertem w dziedzinie medycyny estetycznej, która w szczegółowy sposób dokona analizy Państwa potrzeb i zaplanuje kompleksowo zabiegi pozwalające uzyskać najlepsze rezultaty.
  http://www.znanylekarz.pl/emilia-jesien-lewandowicz/

  REDUKCJA ROZSTĘPÓW I BLIZN LASEREM FRAKCYJNYM eCO2!! Warto zadbać o brzuchy przed włożeniem bikini! Zabiegi najnowocześniejszym laserem CO2 - znakomite efekty leczenia blizn i rozstępów. Do każdego zabiegu pakiet zabiegów fototerapii przyspieszającej gojenie gratis!


  LECZENIE BLIZN
  Leczenie blizn, zwłaszcza rozległych pooparzeniowych zbliznowaceń powłok, jest trudnym i długotrwałym procesem. W celu osiągnięcia optymalnych wyników często niezbędne jest łączenie różnych technik i procedur z wielu gałęzi medycyny: od fizjoterapii i powierzchownie stosowanych maści i kremów, przez laseroterapię, śródbliznowe iniekcje leków, osocza bogatopłytkowego i autologicznych przeszczepów tkanki tłuszczowej, po leczenie chirurgiczne obejmujące zabiegi resekcyjne i plastyki. Kompleksowe podejście do problemu wymaga doświadczenia w każdej z wymienionych dziedzin i stanowi dla naszych Pacjentów gwarancję najlepszych rezultatów.


  Resume
  [PL] Jestem chirurgiem, specjalistą z zakresu chirurgii onkologicznej oraz chirurgii ogólnej. Pracuję w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Regionalnego Ośrodka Onkologicznego w Łodzi, gdzie zajmuję się leczeniem chorych na nowotwory, w tym m.in. nowotwory przewodu pokarmowego, nowotwory skóry i tkanek miękkich, a także kobiet z guzami piersi.
  Spośród różnych chorób nowotworowych, ze szczególnym zainteresowaniem traktuję czerniaki. Ich leczenie jest przede wszystkim domeną chirurgii, a skuteczna terapia wymaga wczesnego rozpoznania. Dlatego zależy mi na propagowaniu badań skóry, w tym dermatoskopii, jak również na rozpowszechnianiu zasad profilaktyki chorób nowotworowych skóry. Regularnie uczestniczę w szkoleniach z dermatoskopii i jestem członkiem grupy "Dermatoscopy", prowadzonej przez największe autorytety w tej dziedzinie z całego świata, służącej wymianie doświadczeń.

  Jestem również orędownikiem onkoplastyki, łączącej zasady tradycyjnej chirurgii onkologicznej z jednoczasowymi lub odroczonymi procedurami odtwórczymi. Pozwala to na uzyskanie bardzo dobrych efektów terapeutycznych z optymalnym wynikiem estetycznym. Procedury takie mają szczególne znaczenie przy leczeniu nowotworów w zakresie głowy i szyi oraz raka piersi - wykonuję m.in. operacje oszczędzające pierś oraz rekonstrukcje po mastektomiach.

  Kontynuuję również zawodową pasję mojego Ojca, który jest chirurgiem plastycznym. Przeprowadzam między innymi plastyczne operacje uszu, powiek, piersi, brzucha, lifting twarzy i szyi. Często operuję wspólnie z Tatą, a doświadczenie zdobyte przy zabiegach estetycznych stanowi nieoceniony atut przy operacjach chorób nowotworowych, zarówno pierwotnych, jak i odtwórczych.
  Pacjentów, którzy nie kwalifikują się do operacji plastycznych, ale mają wskazania do zastosowania mniej inwazyjnych metod medycyny estetycznej i anti-aging, powierzam mojej Żonie, która dysponując szeroką wiedzą z tej dziedziny, w subtelny i zarazem kompleksowy sposób jest w stanie zaplanować odpowiednie leczenie.

  Poza tym mam doświadczenie w leczeniu ran trudno gojących się, zarówno pooperacyjnych, jak i związanych np. z przebytym urazem, cukrzycą lub przewlekłą niewydolnością żylną. Posiadam szeroką wiedzę o nowoczesnych środkach opatrunkowych, które niestety nadal nie są powszechnie stosowane. Poza tym wraz z Żoną prowadzimy leczenie ran osoczem bogatopłytkowym, które w wielu przypadkach przynosi doskonały efekt nawet w bardzo trudnych przypadkach.

  [UWAGA!] Umawiając wizytę, proszę nie podawać informacji, kto będzie pacjentowi towarzyszył, ponieważ nie ma to znaczenia w dla rozwiązania problemu medycznego. Ewentualnie proszę umieścić informację, co stanowi przedmiot konsultacji.

  [EN] I am a specialist in surgery and surgical oncology. My primary field of ineterest is reconstructive and oncoplastic surgery, however I also perform aesthetic surgical procedures, including breast augmentation and reduction, abdominoplasty, eyelid surgery and facelifting. I collaborate with aesthetic medicine specialist to provide the best solutions to our patients.
  I am always pleased to offer my help and knowledge to all patients who require medical attendance in the areas mentioned.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia onkologiczna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Nagrody i wyróżnienia

 • Stypendium Ministra Zdrowia na IV, V i VI roku studiów
 • Obrona z wyróżnieniem pracy na stopień doktora nauk medycznych

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski
 • hiszpański

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Klinika Czerniaków, Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości, CO-I (Warszawa, 2015)
 • Klinika Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej, Lizbona, Portugalia (2012)
 • Klinika Chirurgii Endokrynologicznej, Łódź (2003-2013)
 • Klinika Chirurgii Wątroby i Transplantologii, Warszawa (2005)
 • Klinika Gastroenterologii, Juiz de Fora, MG, Brazylia (2003)
więcej

Certyfikaty