Dziecka mruga oczami raz za razem

3 odpowiedzi
Mam 5,5 letniego synka, i ostatnio zauważyłam że w ostatnim czasie synek gdy ogląda np. bajki potrafi mrugać oczami raz na razem, tak jakby coś mu przeszkadzało w oczach. Nie jest to jaki normalny odruch jak u dorosłego że mruga co jakiś czas tylko raz za razem bez przerwy przez jakich okres czasu a potem zaczyna normalnie mrugać. Czy takie częste mruganie u takiego dziecka to normalne czy trzeba taki objaw skonsultować z lekarzem? Ile kosztuje badanie wzroku u dziecka u Pani w gabinecie?
Może to być odruch mrugania w związku z przesuszeniem oczu przy patrzeniu w monitor, ale jeśli objawy powtarzają się zalecałabym zbadanie dziecka.

Badanie wzroku kosztuje 130 zł, zapraszam na konsultację
Dziękuje za pytanie. Nadmierne mruganie nigdy nie jest objawem "dobrym".Zawsze należy zastanowić się dlaczego występuje. Wada wzroku może być tylko jednym z pwodów.
Pytanie podstwowe ile godzin dziennie syn ogląda bajki i jakie programy ogląda?
Badanie wzroku należy przeprowadzić koniecznie.