Pora przyjęcia tabletki cyprest po biegunce i problem z brakującymi tabletkami

2 odpowiedzi
Witam.
Biorę tabletki hormonalne cyprest drugi miesiąc,jestem w trzecim tygodniu,dokładnie dziś jest 15 dzień z 21 dni.Przyjmuję tabletkę o 18:30.Wczoraj(14 dnia,czyli jeszcze drugiego tygodnia) po zażyciu tabletki o godzinie 18:30 miałam bóle brzucha i mdłości,a około godziny 21 dostałam ostrej biegunki,która trwała przez godzinę.Byłam zbyt osłabiona by pomyśleć,że pigułka mogła się nie wchłonąć.W ulotce:"Jeśli wymioty lub ciężka biegunka wystąpiły w ciągu 3 do 4 godzin po zażyciu tabletki, zachodzi
podejrzenie, że substancje czynne mogły nie wchłonąć się całkowicie."
Dziś(15 dnia,trzeciego tygodnia) po przebudzeniu o godzinie 10:10 przyjęłam kolejną tabletkę z myślą że wczorajsza mogła się nie wchłonąć.Od umówionej godziny przyjmowania tabletek minęło 12 godzin.To czas,kiedy byłam na przełomie dwóch tygodni(drugiego i trzeciego).Postąpiłam zgonie z ulotką jakbym pominęła tabletkę w drugim tygodniu,gdyż był to 14 dzień stosowania,ale zażyłam ją w 15 dni,czyli trzecim tygodniu.Nie wiem czy dobrze postąpiłam.Nie mam zapasowego blistra ani tabletek.Pozostało mi 5 tabletek na 6 dni.Czy powinnam zrobić 7-dniową przerwę po zażyciu pozostałych 5 tabletek?Czy powinnam dziś przyjąć drugą tabletkę o normalnej porze 18:30?Jeśli przyjmę te 5 pozostałych tabletek,wcześniej o 1 dzień będę musiała rozpocząć przerwę.Może lepiej dobrać tabletkę z innego blistra? Jednak mam wyliczone tabletki tylko na 6 miesięcy stosowania. A może zmieniłam godzinę przyjmowania tabletek i powinnam zażyć jutro kolejną o 10:10 i normalnie jak zwykle po 21 dniach rozpocząć przerwę?
Niepokoję się.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
nasteona polknac jak zwykle o 1830. zakonczyc opakowanie zrobic przerwe o 1 dzien krotsza niz zwykle.

Proszę przyjąć 5 tabletek które pozostały i zrobić 8 dni przerwy wyjątkowo a potem brać już normalnie