Problem z dzieckiem.

1 odpowiedzi
Witam. Mam 8 letniego syna i mieliśmy zawsze dobry kontakt, ale ostatnio zaczął być bardzo niegrzeczny. Pyskuje, nie chce się uczyć, w ogóle nie słucha co się do niego mówi a na każde polecenie reaguje krzykiem. Wygląd to jak bunt nastolatka, ale chyba trochę za wcześnie. Codziennie są krzyki i awantury. Ja też nie jestem ze stali i też krzyknę z bezradności. Nie wiemy z mężem jak sobie z nim radzić, ponieważ codzienne długie rozmowy nic nie dają.
Dzień dobry. Rozumiem, że taka zmiana w zachowaniu dziecka Państwa mocno niepokoi. Być może coś zdarzyło się w jego życiu co spowodowało, że przeżywa trudne emocje, które wyładowuje w domu. To mogą być różne sprawy - np. problemy w szkole, kłopoty w relacjach z rówieśnikami, jakaś nawet pojedyncza trudna sytuacja, która wywołała silne emocje. Ma Pani racje, że na pewno nie jest to jeszcze bunt nastolatka. Zachęcam do rozmów z synem ale na temat co przeżywa, co go złości, co smuci, czego się boi,co go cieszy. Nazywanie dziecku emocji i akceptowanie, że może je przeżywać często pomaga.Warto też skonsultować problem z psychologiem, który pomoże znaleźć przyczyny trudnych zachowań dziecka i wskaże co może pomóc. Zachęcam do tego.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz