Jak wyleczyć zapalenie żołądka? Co zrobić z polipem?

2 odpowiedzi
Witam, mam 21 lat, pół roku temu zaczęły się nocne bóle żołądka. 3 miesiące temu po badaniu endoskopowym zdiag. Zapalenie żołądka .Test na helicobacter ujemny.(Przełyk prawidłowy. Linia Z symetryczna, na górnej granicy fałdów żołądkowych. Żołądek podatny na insuflację. W świetle treść sekrecyjna bez domieszki żółci. Błona śluzowa zaczerwieniona z licznymi wybroczynami w antrum i trzonie żołądka. Odźwiernik okrągły. Opuszka i część pozaopuszkowa XIIcy prawidłowa. Obraz żołądka w inwersji prawidłowy. ) Przez 3 miesiące zażywałem Polprazol (początkowo 2 razy dziennie 20 mg). Po dwóch miesiącach 20 mg/dzień. Bóle w nocy nadal się pojawiają. Dodatkowo podczas USG 4 miesiące temu wykryto polip 5x3 mm na woreczku żółciowym w okolicy szyi na ściance górnej(bez złogów). W dniu dzisiejszym powtórzyłem USG. Polip powiększył się do 6x8 mm. (bez złogów) Również zdiag. Kamień na nerce (5mm). 10 miesięcy temu przechodziłem mononukleozę zakaźną wraz z zapaleniem płuc. Od tamtej pory pojawiają się problemy ze zdrowiem. Przez zapalenie płuc byłem leczony domięśniowo Zinnatem. Dodatkowo domięśniowo sterydami. Objawy mononukleozy oraz zapalenia płuc zniknęły dość szybko, wyleczony zostałem w niecały miesiąc. Przeciwciała w kl IGM IGG na początku choroby >160 U/ml. Wymaz nie był pełny. (leukocyty 24,33 tys,). 2 tygodnie później leukocyty spadły do 11,83 tys. ( Poza normą : MPV:8,6 fl, Neutrofile 1,78 tys, limfocyty 8,82 tys, monocyty 1,15 tys, eozynofile 0,01 tys.) Wykonywałem jeszcze kilka razy pełną morfologię jednak wszystko ustabilizowało się dopiero teraz. Powtórzyłem także EBV. IGG na dzień 21.03.2016 108 U/ml, IGM 79,60 U/ml. CRP , OB przez cały okres w normie. Zastanawia mnie wynik IGM ponieważ świadczy nadal o przebywanej chorobie. Powinien po 3 miesiącach wynieść poniżej 20 U/ml a nadal jest dodatni a minęło około 8 miesięcy. Jakie kroki mam podjąć co do zapalenia żołądka, polipa na woreczku żółciowym? Jak interpretować wynik IGM który nadal wskazuję na ostre przechodzenie mononukleozy?
Jeśli chodzi o polip w pęcherzyku żółciowym - ważne żeby badanie wykonywał ten sam lekarz na tym samym aparacie - wtedy dopiero możemy w miarę pewnie powiedzieć czy się powiększa czy nie. Warto jest skontrolować za 6 miesięcy - jeśli będzie rósł - można rozważyć usunięcie pęcherzyka żółciowego. Jeśli chodzi o zapalenie - warto skonsultować się z gastrologiem- pytanie czy dolegliwości pojawiają się z takim samym nasileniem? Czy pojawiają się w konkretnych sytuacjach? Po posiłkach? Jeśli tak to jakich? Ile po posiłkach? Ciężko jest to zdiagnozować internetowo. Jeśli chodzi o wartość przeciwciał w klasie IGM - warto skonsultować się ze specjalistą chorób zakaźnych - nie czuję się na siłach, żeby tak interpretować ten wynik. Pozdrawiam,
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, w tym przypadku niezbędna jest osobista konsultacja. Zapraszam na wizytę ze wszystkimi wynikami badań
Sugeruję wizytę: - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.