Pilna pomoc - 20 letni chłopak bardzo zły stan psychiczny

9 odpowiedzi
Dzień dobry - pilnie potrzebuję pomocy, mam 20 lat od 17 roku życia bez przerwy zazywalem sterydy anaboliczno-androgenne (testosteron, Nandrolon-Deca Durabolin, Trenbolon, Anapolon, Winstrol-Stanozol, Metanabol, Masteron, Boldenon ponadto lek na astmę nie mając jej - Clenbuterol, Hormony Tarczy - T3 i T4 - opisując dogłębnie mój problem - od dzieciństwa byłem bity i katowany przez ojca, widziałem jak prawie zabił moją mamę na moich oczach, byłem bezradny ciągle przez 20 lat powtarzał mi, że jestem nikim, nic nie osiagne, ponadto w obecnej chwili umiera najważniejsza osoba w moim życiu (mama), w 2015 roku zmarł mój najlepszy przyjaciel- na moich rękach mimo próby reanimacji nie uratowałem go i się obwiniam o to i nie mogę żyć z tym faktem od 6 dni nie mogę wyjść z domu bo boję się kontaktu z ludźmi, zamykam się w sobie zupełnie, nie chcę żyć - mam myśli samobójcze i nie widzę szans na zmianę na lepsze, miesiąc temu próbowałem targnac się na życie - wieszajac się na drążku w pokoju. Mieszkam sam całe dnie myślę i płaczę, brak apetytu potężne bóle głowy, okolic krocza, brzucha i biegunki oraz krwotoki z nosa. Trudny ze mnie chłopak lecz uczuciowy w tym młodym wieku po 20 latach walki brak mi już sił - nie daję rady z tym wszystkim, wiem że to zabrzmi idiotycznie ale słyszę głosy a w moim pokoju przebywa chłopiec, który podpowiada mi co mam robić i jak skończyć ze sobą - myślę że to prawdziwa osoba, gdyż jestem sam i trudno mi to zweryfikować - gdyż boję się wszystkiego co mnie otacza - studiuje, choć od tygodnia nie byłem na uczelni, mam na utrzymaniu mieszkanie - praca, ponadto kredyt by pomóc mamie w leczeniu - nic to nie dało - muszę go spłacić - nie umiem sobie poradzić z tym wszystkim - jeśli jest jeszcze dla mnie jakaś szansa pilnie proszę o poradę - pomoc będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź nic w życiu mnie już nie cieszy nie mam celu. Z wyrazami szacunku młody chłopak.
Z opisu wynika że Pana stan wymaga pomocy lekarskiej. Da się to skutecznie leczyć. Proponuje pilną wizytę u psychiatry - Poradnia Zdrowia Psychicznego, Gabinety Prywatne lub jechać bezpośrednio na Izbę Przyjęć najbliższego szpitala nie koniecznie psychiatrycznego (jeśli jest w okolicy to najlepiej tam) tam najszybciej udzielą pomocy. Skierowanie nie jest bezwzględnie konieczne. Jeśli nie da Pan rady jechać sam lu nie ma kto Pana zwieźć proszę wezwać Pogotowie Ratunkowe. Dyspozytorowi przez telefon powiedzieć co się dzieje tak jak Pan to opisał.

Koniecznie powinien Pan skontaktować się z lekarzem psychiatrą. Dopóki człowiek żyje i jest w stanie zaangażować się w swoje leczenie większość problemów da się rozwiązać .Jeśli ma Pan opór w tej sprawie proszę o telefon. pozdrawiam Piotr Znamirowski
Opis, choć dramatyczny, jest dość niespójny. I nie dziwię się. Chyba nazbierało się w Pana życiu sporo nieszczęść. Nie jestem w stanie zdiagnozować problemów ani udzielić wskazówek. Ale skoro jest tak źle to winien Pan jak najszybciej udać się do psychiatry! Poznań ma liczną i doskonałą kadrę tej specjalności. Proponuję zgłosić się na Klinikę Psychiatrii. Do psychiatry nie trzeba skierowania. Proponuję Klinikę, gdyż ambulatoria zwykle mają odległe terminy. Zawsze jest szansa na to, by Panu pomóc!
Do dzieła!
Witam, odpowiadałam już na to pytanie, ale może Pan nie przeczytał odpowiedzi, więc odpowiem jeszcze raz. Po pierwsze- sterydy anaboliczne mogą być przekształcane do postaci związków, które oddziałują na centralny układ nerwowy. Stąd – przykładowo – przy pobieraniu sterydów anabolicznych dochodzi do wzmożenia zachowań agresywnych, autoagresywnych, stanów pobudzenia, reakcji impulsywnych. W skrajnych przypadkach mogą wywoływać psychozy. Również sterydy podawane jako leki przeciwzapalne mogą wpływać na samopoczucie, powodując silne wahania nastroju. Często spotykamy wzmożenie nastroju u osób zaczynających pobierać kortykosterydy, a w fazie przewlekłej ich podawania – pogorszenie samopoczucia, przygnębienie. Myślę że to jedna z przyczyn Pana labilności emocjonalnej. Po drugie- traumatyczne wydarzenia (wzrastanie w rodzinie dysfunkcyjnej, choroba matki, śmierć przyjaciela) również zdestabilizowały Pana stan psychiczny. Proponuję jak najszybciej zgłosić się do psychiatry, który zaproponuje dalsze postępowanie- włączenie leczenia farmakologicznego, terapię dla DDA. Pozdrawiam.
Witam, pisze Pan o wielu bardzo trudnych i waznych sprawach, ktore wymagalyby interwencji psychologicznej, podaje Pan duzo roznych dolegliwosci, bardzo niepokojacych.Zachęcam do jak najszybszej wizyty u psychiatry, ma Pan myśli samobojcze, proszę zgłosić się do najblizszego szpitala psychiatrycznego do izby przyjęć, tam lekarz o kazdej porze oceni Pana stan.Moim zdaniem wymaga Pan leczenia psychiatrycznego, po uzyskaniu poprawy stanu psychicznego również pomocy psychologicznej. Proszę pójść do psychiatry, pomoże, z jego pomocą da Pan sobie radę, pozdrawiam
Witam. Poruszyła mnie Pana wiadomość i zmartwiła jednocześnie. Przede wszystkim chciałam zapytać skąd tyle środków hormonalnych? Czy wynika to z dążenia do idealnej formy i przyrostu masy mięśniowej?
Pana historia jest przepełniona traumatycznymi wydarzeniami, które doprowadziły do braku poczucia własnej wartości, niepewności. Aż trudno sobie wyobrazić jak trudne chwile w życiu Pana spotkały. Jednak dążenie do wymarzonej sylwetki nie wypełni pustki i cierpienia z dzieciństwa, gdzieś głęboko w Pana emocjach/psychice jest poranione dziecko, którym to Pan musi się teraz zaopiekować. Wszelkie używki, doskonała fizyczność budząca zachwyt tylko pozornie gaszą ból...Pan o tym wie...Przeszłości nie da się zmienić ale możemy decydować o naszej teraźniejszości i tym co nas spotka. Proszę przede wszystkim zrezygnować ze sterydów(!)- one niestety nasilają u Pana depresyjność a nawet powodują wystąpienie objawów psychozy ( nie jest to idiotyczne, że słyszy Pan głosy- to wpływ leków hormonalnych ). Myślę, że powinien Pan jak najszybciej udać się do psychiatry i koniecznie psychologa. Wszystkie traumatyczne wydarzenia z życia można przepracować z psychoterapeutą, który pomoże Panu zrozumieć swoje lęki, potrzeby i nazwać emocje, które są tak trudne. Umieranie bliskiej osoby jest zawsze trudnym wydarzeniem, w Pana przypadku tym trudniejszym, że matka była jedynym rodzicem godnym zaufania i dającym poczucie bezpieczeństwa. Wierzę, że w takich momentach człowiek odchodzi od zmysłów a jedynym rozwiązaniem wydaje się śmierć...wiem jednak, że Pan ma nadzieję i wolę walki i ochotę by żyć...w przeciwnym razie nie napisałby Pan do mnie tej wiadomości, nie szukał pomocy...cieszę się, że zdobył się Pan na ten krok! zniósł Pan trudy dzieciństwa i jest silnym Mężczyzną, proszę się nie poddawać! Przynajmniej kilka osób może Panu pomóc...serdecznie pozdrawiam.
Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie kontakt na żywo. Proszę nie bać się, podejść do poradni. Potrzebne jest tutaj zebranie szczegółowego wywiadu, wtedy można zadecydować co dalej.
Najlepszej pomocy udzieli Panu lekarz psychiatra podczas indywidualnego spotkania , proszę umówić się na wizytę.
Witam. Najprostsza rada w tym przypadku to udać się do lekarza. Problem jest złożony. Po pierwsze - wspomina Pan o substancjach, których stosowanie może powodować problemy jak pańskie. Nasuwa się pytanie czy ma Pan przerwę w ich stosowaniu czy też nie? Wśród wymienionych środków są takie, które nie są dostępne legalnie na polskim rynku - czy są z pewnego źródła? Czy to na pewno te substancje? Wymaga Pan pilnej konsultacji lekarskiej (myślę o SOR). Należy wykluczyć zatrucie, zespół odstawienny lub uszkodzenia narządów wewnętrznych. Z tego bowiem mogą wynikać opisywane objawy somatyczne czy pojawiające się omamy.
W drugiej kolejności, a nawet równolegle, należy uzyskać pomoc psychiatry i psychoterapeuty. Pewne problemy można przepracować, to pomoże w trudnych chwilach.
Konieczne może być także włączenie leków psychiatrycznych (mogą pomóc w poprawie nastroju, uspokoją, oddalą niechciane myśli, ew. wpłyną na objawy wytwórcze).
Reasumując z pewnością da się coś z tym stanem zrobić - jeśli pozwoli Pan sobie pomóc.