Piekący ból łopatki, jak leczyć? Od kiedy pamiętam dłuższe stanie, chodzenie lub siedzenie bez opar

5 odpowiedzi
Piekący ból łopatki, jak leczyć?
Od kiedy pamiętam dłuższe stanie, chodzenie lub siedzenie bez oparcia powoduje u mnie ból lewej łopatki, jest dość silny, piekący, ustępuje kiedy się położę. Dodatkowo kiedy robię retrakcję i depresję łopatek słyszę i czuję jej strzykanie. Wydaje mi się również, że lewy bark (cała lewa strona) jest położony wyżej niż prawy. Czy może to być skolioza oraz czy są jakieś proste domowe ćwiczenia które mogą zapobiec bólom? Dodam jeszcze, że jestem dziewczyną, mam 20 lat i w wieku gimnazjalnym nosiłam torbę na lewym ramieniu.
Szanowna Pani, ciężko odpowiedzieć na postawione pytania bez oglądania pacjenta. Mogą to być symptomy napięć mięśni, problemów trzewnych, zaburzeń więzadeł, krążenia itd itd itd. Zachęcam do odwiedzenia dobrego osteopaty lub terapeuty pracującego łańcuchami mięśniowymi. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Zapraszam do siebie jeśli nie ma Pani za daleko.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wyżej wymieniona dolegliwość jest najprawdopodobniej reakcją z zupełnie innych (niekiedy odległych) struktur które w opisie wymienił wyżej Jakub. Należałoby udać się do fizjoterapeuty i /lub osteopaty rozumiejącego dobrze zależności funkcjonalne nie tylko na poziomie układu ruchu ale w powiązaniu m in. z układem nerwowym, trzewnym czy nawet układem krążenia. Kluczowa w ocenie jest diagnoza oparta na konspekcie przyczynowo-skutkowym. Proszę poszukiwać terapeuty pracującego właśnie łańcuchami mięśniowo-stawowymi ewentualnie będącym po szkoleniach z Instytutu Barrala (manipulacje wisceralne, manipulacje układu nerwowego). Ten sposób pracy jest zupełnie inną jakością w zakresie przywracania sprawności i zdrowia u Pacjentów.
Życzę powodzenia,
Daniel
Dzień dobry. Proszę udać się na badanie do fizjoterpeuty/ osteopaty. Należy przeprowadzić dokładną diagnostykę. Przyjrzeć się postawie ciała i ocenić jej wpływu na dolegliwość. Koledzy co odpowiedzieli na pytanie mają rację. Ból ma bardzo różne podłoża. Może być powiązany z każdym układem, który znajduje się w ciele. Pozdrawiam serdecznie
W oczekiwaniu na wizytę u fizjoterapeuty proponuję aktywować górne żebra podczas oddechu oraz wykonywać ćwiczenia rozciągające klatkę piersiową ( dostępne na ilonagosiewskablog, zakładaka ćwiczenia).
Skoliozie najczęściej towarzyszą również inne asymetrie ciała np: garb żebrowy, wał lędźwiowy, żeby to potwierdzić należy wykonać zdjęcie RTG.
Pozdrawiam
Aby wykluczyć, że ból łopatki pochodzi od ucisku na korzeń nerwu w obrębie struktur okołostawowych kręgosłupa - może być, że to jest przyczyna opisywanych przez Panią dolegliwości - warto wykonać rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa obejmujący również poziom pierwszych kręgów kręgosłupa piersiowego (TH1 i TH2) i z wynikiem udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn (najlepiej certyfikowanego terapeuty McKenzie). Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Eksperci

Anna Wołosz

Anna Wołosz

Neurolog

Kraków

Agata Rauszer-Szopa

Agata Rauszer-Szopa

Neurolog, Biegły sądowy, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Tychy

umów wizytę
Honorata Kuźniak

Honorata Kuźniak

Neurolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Poznań

Edgar Walaszczyk

Edgar Walaszczyk

Fizjoterapeuta

Warszawa

Daniel Borawski

Daniel Borawski

Fizjoterapeuta

Gdynia

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 292 pytań dotyczących usługi: bóle kręgosłupa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.