Od ponad roku mam drętwy język tak jakby poparzony , poza tym cały czas czuję sół w ustach. Byłam ju

2 odpowiedzi
Od ponad roku mam drętwy język tak jakby poparzony , poza tym cały czas czuję sół w ustach. Byłam już na badaniach u lekarzy 9 specjalności ....nikt nie zna przyczyny takiego stanu rzeczy. Jednak gdy byłam u gastrologa , ten zapisał mi clonazepam ( po przeczytaniu ulotki bałam się zażyć ten lek ) i o dziwo wszystko ustąpiło . Lek brałam przez 2 tygodnie i ani razu w tym czasie nie pojawił się drętwy język i smak soli w ustach. W momencie odstawienia leku,,,,wszystko powróciło . Czy to może być objaw depresji ??
Nie jest to objaw depresji. Uczucie "drętwienia języka" może być objawem nerwicy. Clonazepam działa objawowo i faktycznie objawy mogły Pani minąć. - Niestety Clonazepam silnie uzależnia i nie jest wskazany w leczeniu zaburzeń lękowych (np. "nerwic"). Proponuję zgłosić się do specjalisty leczącego zaburzenia/choroby psychiczne, czyli do psychiatry, w celu ustalenia diagnozy i dalszego postępowania. Pozdrawiam.

Różne dolegliwości somatyczne, których lekarze nie znajdują źródła, mogą mieć podstawę w "świecie emocji" . Poza wizytą u psychiatry, który jeśli stwierdzi taką konieczność pomoże dobrać leki, które nie uzależniają, warto by udała się Pani do psychoterapeuty. Może on pomóc znaleźć źródło dolegliwości. Dzięki temu będzie Pani mogła nauczyć się lepiej radzić sobie ze stresem i emocjami, co może wpłynąć ustąpienie objawów.
pozdrawiam serdecznie:)