Od jakiegoś czasu czuję się samotna otaczają mnie ludzie w domu ale po powrocie do swojego pokoju ni

3 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu czuję się samotna otaczają mnie ludzie w domu ale po powrocie do swojego pokoju nie mogę w nim przebywać cały dzien zbiera mi się na płacz poczebuje stale z kimś przebywać co to oznacza czy to początek czegoś poważnego
?
Witam. Często się zdarza, że osoby czują się samotne, mając wokół siebie innych ludzi. Proszę się zastanowić, czego lub kogo Pani brakuje, jakie potrzeby nie ma Pani zaspokojone? Zachęcam do umówienia się na wizytę z psychoterapeutą/tką. Tam będzie możliwość zajęcia się swoimi uczuciami w bezpiecznym kontakcie. Nie będzie Pani sama. Pozdrawiam, Iwona.

Dzień dobry,
w Pani słowach wybrzmiewa dużo bólu. Pisze Pani o poczuciu samotności, pomimo obecności wśród osób w domu. Z jakichś powodów może być Pani trudno doświadczać, przeżywać bliskość, więź z innymi ludźmi, a równocześnie Pani potrzeby, płacz pokazują, że Pani tego pragnie, chciałaby Pani, żeby ktoś był ciągle przy Pani obecny. Myślę, że rozmowa z psychoterapeutą mogłaby Pani pomóc zrozumieć te sprzeczne stany, sytuacje: z jednej strony uciekanie od ludzi, chowanie się przed nimi, a z drugiej pragnienie kontaktu, bliskości, tęsknota za relacją i to jak rozumiem bardzo silna, aż do pragnienia ciągłego przebywania z kimś.
Zachęcam Panią do podjęcia takiego kontaktu-konsultacji z psychoterapeutą.
Z poważaniem,
Kinga Karcz
Dzień dobry! Wydaje się, że obecna sytuacja przysparza Pani ogromu cierpienia. Mówi pani o poczuciu samotności, ale także, z tego co rozumiem, o poczuciu niepokoju, gdy nie ma obok Pani jakiejś osoby. Być może w tych momentach nasila się lęk i napięcie, z którym samej trudno jest sobie poradzić. Niestety zdalnie, jedynie na podstawie zadanego pytania, niemożliwym jest stwierdzenie, co jest źródłem problemu lub czego symptomem jest Pani samopoczucie. Zdecydowanie sugerowałabym konsultację z psychoterapeutą w Pani okolicy. Psychoterapeuta przeprowadzi wnikliwy wywiad i wtedy możliwe będzie podjęcie odpowiednich kroków w celu poradzenia sobie z trudnościami, o których Pani pisze.

Przesyłam pozdrowienia!
Karolina Kowalczyk