Przewidywany czas odpowiedzi:

Moje doświadczenie

Jestem z wykształcenia psychologiem oraz psychoterapeutą 
w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Posiadam również dyplom magistra nauk o rodzinie o specjalności asystent i mediator rodziny, a także dyplom pedagoga specjalnego. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku psychotraumatologia oraz 
I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Swoje doświadczenie zdobyłam podczas praktyk 
w gabinecie psychoterapeutycznym oraz w Warsztacie Terapii Zajęciowej, w którym uczestniczyłam we współtworzeniu procesów rehabilitacji osób z niepełnosprawnością psychiczną, głównie z rozpoznaniem schizofrenii. Prowadziłam także zajęcia wychowawcze dla młodzieży oraz uczestniczyłam w praktykach wspierając kobiety w Domu Samotnej Matki.

Posiadam szereg kursów prowadzonych przez wykwalifikowanych i certyfikowanych psychoterapeutów m.in.:

Terapia pacjenta z ADHD.

Technik radzenia sobie ze stresem, Mobbing i molestowanie w miejscu pracy.

Zespół jelita drażliwego - poznawczo - behawioralne techniki pracy.

Emetofobia u dzieci i dorosłych.

Trichotillomania i dermatillomania - wykorzystanie technik CBT, RTZ i ACT.

Hipochondria-poznawczo-behawioralne techniki pracy.

Terapia pacjenta będącego w spektrum Autyzmu ASD.

Pacjent po tragicznym wydarzeniu - szkolenie pracy z traumą pierwszego typu.

Perfekcjonizm - jak mogą pomóc terapia poznawczo- behawioralna i Racjonalna Terapia Zachowania.

Prokrastynacja, czyli w pułapce zwlekania - techniki zmiany, Przezwyciężanie objawów depresyjnych z wykorzystaniem technik CBT i RTZ.

Pacjent z niską samooceną - skuteczna praca w nurcie CBT i RTZ.

Depresja poporodowa - jak może pomóc terapia poznawczo- behawioralna.

Psychoterapia pacjenta z borderline,

Żałoba i strata - jak skutecznie pomagać bliskim i klientom.

Praca nad zazdrością w nurcie poznawczo - behawioralnym.

Pomaganie parom w kryzysie zdrady z wykorzystaniem technik CBT.

Cały czas poszerzam swój warsztat terapeutyczny oraz pracuję pod stałą Superwizją. Szanuję wartości i indywidualne cele wszystkich klientów wspierając ich
 w rozwoju oraz dążeniu do poprawy jakości życia.  Zapraszam do kontaktu, jeśli mierzysz się z przeżyciami traumatycznymi bądź czujesz się wykluczony społecznie, samotny. Potrzebujesz porozmawiać w spokojnej i bezpiecznej atmosferze o swoich problemach, celach na przyszłość oraz pragniesz zrozumieć co dzieje się z Tobą tu i teraz.

więcej O mnie

Podejście terapeutyczne

Psychoterapia
Psychoterapia młodzieży
Psychoterapia par
Terapia poznawczo-behawioralna

Zakres porad

  • Psychologia kliniczna
  • Poradnictwo psychologiczne
  • Psychologia kryzysu
  • Psychoterapia traumy

Pacjenci których przyjmuję

Dorośli (Tylko pod niektórymi adresami)
Dzieci (Tylko pod niektórymi adresami)

Rodzaje konsultacji

Konsultacje online

Zdjęcia i filmy

Aktualności

mgr Olimpia Sobieska

Łączna 39, Dąbrowa Górnicza

Gabinet mieści się przy ul. Łącznej 39/414 (4 piętro, wejście "A") Dąbrowa Górnicza. Jest to ostatnie piętro, przed gabinetem będzie stała szara ławka, na której można zaczekać.

13/02/2026

Usługi i ceny

  • Konsultacja psychologiczna

    Od 220 zł

  • Konsultacja psychologiczna online

    Od 220 zł

  • Psychoterapia

    230 zł

  • Psychoterapia online

    240 zł

  • Diagnoza ADHD dla dorosłych

    800 zł

Adresy (2)

Olimpia Sobieska
Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska

Łączna 39, Dąbrowa Górnicza

Powiększ mapę otwiera się w nowej karcie

Dostępność

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Gotówka
  • Blik
  • Przelew na konto
Olimpia Sobieska

Konsultacja online

Dostępność

53 opinie

Najczęściej wymieniane przez pacjentów

  • Zaangażowanie lekarza
  • Szczegółowe wyjaśnienia
  • Przyjazny gabinet

Sprawdzamy wszystkie opinie. Moderujemy je zgodnie z naszymi zasadami, dowiedz się więcej o opiniach i sposobie obliczania gwiazdek na Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej o opiniach

  • P

    Profesjonalne podejście do pacjenta . Mila atmosfera . Serdecznie polecam !

     • Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska Psychoterapia  • 

  • A

    Dzięki Pani Olimpii coraz bardziej umiem panować nad swoimi emocjami i inaczej patrzeć na niektóre sytuacje, lepiej sobie z nimi radzę,widze realne zmiany w moim życiu i jestem bardzo wdzięczna że trafiłam na taką terapeutkę.

     • Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska Konsultacja psychologiczna  • 

  • I

    Z całego serca polecam terapię u Pani Olimpii. Już od pierwszych spotkań czułam się wysłuchana, zrozumiana i traktowana z ogromnym szacunkiem. Podejście poznawczo-behawioralne bardzo mi pomogło lepiej zrozumieć swoje emocje, reakcje i schematy myślenia.
    Pani psycholog tworzy spokojną i bezpieczną atmosferę, dzięki której łatwiej otworzyć się nawet w trudnych tematach. Spotkania są konkretne, ale jednocześnie pełne empatii i wsparcia. Z każdej sesji wychodziłam z poczuciem, że zrobiłam krok do przodu.
    Doceniam profesjonalizm, zaangażowanie oraz praktyczne narzędzia, które mogłam wykorzystywać również na co dzień. Dzięki terapii nauczyłam się lepiej radzić sobie ze stresem, lękiem i trudnymi emocjami.
    To była jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęłam dla siebie. Serdecznie polecam każdej osobie, która szuka profesjonalnej i skutecznej pomocy psychologicznej.

     • Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska Psychoterapia  • 

    mgr Olimpia Sobieska

    Dziękuję za zaufanie i zaangażowanie w proces terapii. Cieszę się, że możemy kontynuować naszą współpracę i wspólnie pracować nad dalszym rozwojem oraz osiąganiem kolejnych celów. Życzę wszystkiego dobrego i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.


  • R

    Pani Olimpia jest osobą miłą, empatyczną i spokojną. Podczas wizyt w gabinecie panuje aura bezpieczeństwa i kojącego spokoju. Mam możliwość swobodnego wypowiadania się, nie odczuwam żadnego rodzaju presji.
    Pani Olimpia słucha uważnie, jest cierpliwa i zaangażowana w cały proces terapii.

     • Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska Psychoterapia  • 

    mgr Olimpia Sobieska

    Dziękuję za opinię. Jest mi niezwykle miło, że swobodnie czuje się Pan podczas sesji. Każdy komentarz od zadowolonych pacjentów jest dla mnie bardzo cenny. Pozdrawiam serdecznie


  • Dziękuję za poświęcony czas. Bardzo się cieszę, że trafiłam do Pani Olimpii. Wiem, że to była dobra decyzja, którą odkładałam pół roku

     • Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska Psychoterapia  • 

    mgr Olimpia Sobieska

    Dziękuję za pozytywne słowa. Cieszę się, że jest Pani zadowolona z naszej współpracy i zdecydowała się Pani na jej podjęcie. To bardzo ważny i duży krok, pozdrawiam


  • A

    Pani Olimpia jest niezwykle empatyczna i wykazuje ogromne zaangażowanie w sytuację pacjenta. Skupia się nie tylko na zmianie zachowania, ale także znalezieniu ich przyczyn. Wizyty przebiegają w przyjaznej i komfortowej atmosferze. Terapia nie kończy się tylko na pracy w gabinecie, ponieważ zawsze dostaję materiały pomocnicze do pracy osobistej. Serdecznie polecam.

     • Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska Psychoterapia  • 

    mgr Olimpia Sobieska

    Dziękuję za tak życzliwą opinię i podzielenie się swoimi doświadczeniami. Bardzo się cieszę, że nasza współpraca jest dla Pani wartościowa i że dostrzega Pani pozytywne efekty wspólnej pracy. Pozdrawiam serdecznie :)


  • Z

    Bardzo dobry specjalista, polecam niezwykle ciepła osoba. Czułam się zadbana i zrozumiana

     • Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska Psychoterapia  • 

    mgr Olimpia Sobieska

    Dziękuję za pozytywną opinię, bardzo mi miło. Pozdrawiam!


  • F

    Przyznam szczerze, że zaczynając terapię byłem do niej dość sceptycznie nastawiony i nie byłem pewien, czy rzeczywiście może mi pomóc. Z czasem jednak zauważyłem, że rozmowy i sposób prowadzenia sesji pozwoliły mi spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy i lepiej zrozumieć samego siebie.
    Doceniam Pani cierpliwość, spokój oraz uważność podczas naszych spotkań. Dzięki temu czułem się wysłuchany i mogłem swobodnie mówić o rzeczach, które wcześniej były dla mnie trudne.

     • Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska Psychoterapia  • 

    mgr Olimpia Sobieska

    Dziękuję za opinię i zaufanie. Cieszę się, że psychoterapia przynosi efekty. Chciałam również pogratulować dużego postępu, jaki zrobił Pan w trakcie psychoterapii. Wymaga to odwagi, zaangażowania i gotowości do pracy nad sobą. Pozdrawiam


  • N

    Dziękuję za cały czas naszej współpracy i za to, jak wiele udało mi się dzięki Pani zrozumieć i zmienić.
    Kończąc terapię, czuję wdzięczność za efekty, które wspólnie z Panią Olimpią osiągnęłyśmy oraz za narzędzia, które zabieram ze sobą w dalszą drogę. Jeszcze raz dziękuję za towarzyszenie mi w tym ważnym etapie mojego życia.

     • Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska Psychoterapia  • 

    mgr Olimpia Sobieska

    Bardzo dziękuję za te słowa i za zaufanie, którym obdarzyła mnie Pani w trakcie naszej wspólnej pracy. Cieszę się, że psychoterapia okazała się pomocna. Życzę Pani dalszego korzystania z tego, co udało się wypracować podczas spotkań oraz wielu dobrych doświadczeń na kolejnych etapach życia. Pozdrawiam


  • Z

    Pani Olimpia jest miłą i empatyczną osobą. Na spotkaniach mam możliwość swobodnego wypowiedzenia się, czuję się wysłuchana i zrozumiana. Od Pani Olimpii otrzymałam cenne wskazówki, które wspierają mnie w pracy nad sobą, nad własnymi myślami i emocjami. Z każdym kolejnym spotkaniem czuję się coraz lepiej i bardziej świadomie podchodzę do swojego problemu. Dziękuję za Pani zaangażowanie, cierpliwość i zrozumienie :)

     • Gabinet Psychoterapii Olimpia Sobieska - Konsultacje online psychoterapia online  • 

    mgr Olimpia Sobieska

    Bardzo dziękuję za słowa uznania. Cieszę się, że mogę pomóc. Informacja zwrotna jest dla mnie bardzo cenna, pomaga mi ona jeszcze bardziej wspierać moich pacjentów. Dziękuję za zaufanie i pozdrawiam serdecznie:)


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

38 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


ODPOWIEDŹ LEKARZA:

mgr Olimpia Sobieska

Dzień dobry, to co dzieje się z tatą, jest dosyć poważnym i częstym objawem pojawiającym się po stracie bliskiej osoby. Leżenie w łóżku, brak jedzenia i niepamiętanie o śmierci mamy wymagają pilnej… Więcej


Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania