Od dłuższego czasu wymiotuje mam uczucie kluchy na gardle czuje że coś na nim siedzi gdy przełykam ś

16 odpowiedzi
Od dłuższego czasu wymiotuje mam uczucie kluchy na gardle czuje że coś na nim siedzi gdy przełykam śline mimo że lekarz mówi że nic tam nie ma. Kurczowo ciągle zaciskam zęby i brzuch na tle nerwowym. Jeśli chodzi o apetyt w brzuchu burczy Ale apetytu nie ma. Tak długo mnie to dręczy ze zaczynam w każdej wolnej chwili mieć złe myśli co dobija mnie jeszcze bardziej. Czy są jakieś sposoby bym w końcu przestał się bać A nawet zapomniał o tych lenkach ?
Witam,

Z tego co Pan pisze w liście, mam odczucie, że boryka się Pan z trudnością, którą można leczyć poprzez wizytę u lekarza psychiatry, a następnie u psychologa, poddając się terapii.

Z poważaniem, Magdalena Pstrągowska

To, czego Pan doświadcza to prawdopodobnie objawy lęku. Czasem kiedy organizm nie radzi sobie z problemem sygnalizuje to przez różnego rodzaju doznania. To mocny dzwonek alarmowy i czas by zająć się Pana lękami. Sposobem jest przyjrzenie się im, mechanizmom ich powstawania, a przede wszystkim ich źródłom, przyczynom. Zachęcam więc do konsultacji przede wszystkim u psychologa, z którym może Pan rozważyć sposoby pomocy.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
ponieważ wykluczone zostały przyczyny somatyczne, wygląda na to, że to zaburzenia lękowe o dużym nasileniu. Lęk i napięcie mogą być doświadczane w postaci objawów psychosomatycznych, wśród nich odczuwane mogą być bóle głowy, ucisk w okolicy gardła, bóle brzucha, bóle, kłucia i zaburzenia rytmu serca, zaburzenia łaknienia, napięcie, niepokój, zmęczenie, rozdrażnienie, płaczliwość, zawroty głowy, duszności itp. W tym przypadku rekomendowana jest psychoterapia. Przynosi ona dobre efekty i jest skuteczną formą pomocy, która nie tylko pomaga złagodzić i oswoić lęki, ale też zapobiegać nawrotom. Pomagają też metody relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe, komplementarnie można włączyć farmakoterapię po konsultacji z lekarzem psychiatrą.
Przede wszystkim warto byłoby zastanowić się nad tym, co Pana napawa takim lękiem? W których sytuacjach lub okresach życia jest on największy? Do jakich ,,złych myśli” on prowadzi? Odpowiedzi mogą dać szerokie informacje na temat, jak sobie dalej radzić ze swoją niepewnością, nad czym pracować, jakich sytuacji i zachowań unikać, a w jakich nauczyć się radzić ze swoim stresem. W rezultacie może to wpłynąć na poprawę zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Bardzo dobrym krokiem był Pana pierwszy ruch- wizyta u lekarza. Na początku zawsze warto wykluczyć wszelkie choroby somatyczne.
Dzień dobry. Z Pana opisu domyślam się, że wymioty nie są spowodowane chorobą fizyczną. Niezbędne jest podjęcie psychoterapii, najlepiej w nurcie psychodynamicznym. Być może warto także rozważyć opcję połączenia farmakoterapii z psychoterapią. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
objawy, które Pan opisuje sugerują, że cierpi Pan na tzw. zaburzenia lękowe (dawniej zwane nerwicą). W ich wypadku najskuteczniejszą formą leczenia okazuje się psychoterapia. Stąd też zachęcam Pana do poszukania w miejscu swojego zamieszkania doświadczonego psychoterapeuty i umówienia się na wstępną konsultację. Podczas bezpośredniej rozmowy będzie Pan mógł szerzej przedstawić swoje problemy, a specjalista zaproponuje plan terapii. Jeśli lęki (i powstające na ich tle objawy somatyczne) są tak silne, że znacząco dezorganizują Panu codzienne funkcjonowanie, doradzałabym także wizytę u psychiatry i połączenie psychoterapii z leczeniem farmakologicznym.
Powodzenia, pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska
Dobry wieczór. Objawy, które Pan opisuje są najprawdopodobniej objawami psychosomatycznymi, a więc dolegliwościami cielesnymi mającymi swoje źródło w psychice. Powinien Pan jak najszybciej skontaktować się z psychoterapeuta i rozpocząć terapię.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
na podstawie opisu ciężko jest jednoznacznie postawić diagnozę. Zgłaszane przez Pana niepokoje, lęki oraz objawy z ciała mogą ustąpić, gdy uda się znaleźć ich przyczynę. Proponuję zgłosić się do psychoterapeuty, który- na podstawie szczegółowego wywiadu diagnostycznego- zaproponuje najlepsze dla Pana metody pracy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Batugowska
Dzień dobry. Najbardziej polecałabym udanie się na konsultację psychologiczną, w trakcie której szerzej można omówić problem i poznać jego przyczyny oraz wprowadzić nowe rozwiązania. Zaburzenia lękowe można skutecznie leczyć za pomocą terapii poznawczo - behawiorlanej. Polecam także książkę "Umysł ponad nastrojem". Pozdrawiam serdecznie
Jeżeli lekarz internista wykluczył zmiany chorobowe, to myślę, że warto byłoby skorzystać z konsultacji psychologa i rozważyć rozpoczęcie terapii. Pana stany lękowe i objawy somatyczne (wymioty, bóle brzucha) są ze sobą powiązane i warto byłoby dotrzeć do przyczyn, aby móc je rozwiązać. Na razie może Pan skorzystać z treningów autogennych np. Schulza lub Jacobsona, które uspokajają i pozwalają nawiązać kontakt z swoim ciałem (dostępne są również w internecie). Życzę powodzenia!
Dzień dobry, warto skontaktować się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Dobrze żeby na wizytę zabrał Pan wyniki badań od lekarza pierwszego kontaktu. Lęk i brak apetytu da się leczyć. Pozdrawiam Pana serdecznie. Katarzyna Zalewska.
Warto przepracować z psychologiem swoje problemy. Zastanowić się co takiego wydarzyło sie ostatnio w życiu? Czy zmieniło się ostatnio coś, co mogło wpłynąć na stan funkcjonowania Pana?
Proponuję jak najszybciej zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty, ponieważ objawy, o których Pan pisze - jak zresztą sama Pan zauważył - występują na tle nerwowym. Szczera rozmowa z terapeutą pozwoli zlokalizować źródło Pana lęków, co będzie pierwszym krokiem do wyleczenia objawu. Niestety drogą mailową byłoby to trudne i czasochłonne, dlatego gorąco zachęcam do udania się do specjalisty.

Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

Dolegliwości o których Pan pisze to nic innego jak
Zaburzenia lękowe.
Psychoterapia stanowi wybór w leczeniu wszystkich zaburzeń lękowych. Sugeruję Psychoterapię w nurcie poznawczo – behawioralnym która pozwala opanować techniki łagodzenia i przerywania napadów lęku.
W praktyce jednak najczęściej stosuje się leczenie farmakologiczne. Poprawę można uzyskać już w pierwszym miesiącu leczenia.
Długość leczenia ustala lekarz psychiatra w zależności od całego obrazu chorobowego, a więc indywidualnie.

Pozdrawiam
Dagmara Maćkiewicz
Stosowne w Twej sytuacji byłoby dokonać rozpoznawczej konsultacji by poszukać źródła opisanych przez Ciebie problemów. Wyczytuję z Twej wiadomości, że zaczerpnąłeś porady lekarza, toteż wizyta u psychologa/psychoterapeuty zdaje się być mi dobrym pomysłem, zwłaszcza, że intuicyjnie wiążesz zaciskanie zębów i brzucha jako wynikłe z zbyt dużej ilości nerwów. Odsłania to Twoją gotowość do podjęcia pracy terapeutycznej w zakresie własnej psychiki. Mniemam, iż zbliżenie się do trudności, których doświadczasz w życiu oraz przepracowanie ich we wspierającym kontakcie psychoterapeutycznym pozwoliłoby na ustabilizowanie wewnętrznych procesów organizmu, a co za tym idzie, obniżenie poziomu odczuwanego lęku. Życzę powodzenia! :)
Witam,

zalecam kontakt z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem
pozdrawiam
AM