Od 13 lat poce sie masakrycznie...plecy, brzuch,piersi poprostu cała...nie moge sobie z tym poradzic

8 odpowiedzi
Od 13 lat poce sie masakrycznie...plecy, brzuch,piersi poprostu cała...nie moge sobie z tym poradzic ..najgorzej jest lecie gdy jest ciepło...topie sie jak lód.. próbowałam wszystkiego dosłownie i nie daje rady POMÓŻCIE PROSZĘ..czasem jestem mega zdesperowana bo nie moge nad tym zapanować,boje sie lata,ludzi ,nie ubieram sie tak jakbym chciała..wogóle niechętnie wychodze gdy jest powyzej23 stopni..juz niewiem co mam robic..to jest okropne...męcze się -żadne specyfiki nie działaja niestety.. BŁAGAM I PROSZE O POMOC
Witam, czy robiła Pani jakieś badania lub konsultowała się z lekarzem? Jeśli tak i badania nic nie wykazały, proponowałabym konsultację z psychoterapeutą. Wspólnie możecie omówić co może oznaczać ten stan, szczególnie skupiając się na pojawiających się emocjach i wzrostu lęku przed wychodzeniem na zewnątrz, kiedy temperatura zaczyna wzrastać. Pozdrawiam, Wioletta Robaszewska

To o czym Pani pisze może wskazywać na tzw. hiperhydrozę, czyli fizjologiczne zaburzenie mechanizmu potliwości. Zalecam przede wszystkim konsultację z lekarzem. Wizyta u terapeuty może Pani pomóc w kontekście radzenia sobie z tym problemem, jednak podstawą powinna być tutaj diagnoza lekarska. Pozdrawiam serdecznie!
Jeśli rzeczywiście nie zdiagnozowano medycznych przyczyn Pani potliwości, proponuję umówić się na konsultację z psychologiem, żebyście mogli wspólnie zweryfikować na ile Pani dolegliwość może mieć podłoże psychologiczne.
Ważne jest też od kiedy zaczęły się te objawy i w jakich okolicznościach ? Potrzebny jest dłuższy wywiad terapeutyczny ale oczywiście sprawdzenie fizjologi jest podstawą.Zapraszam serdecznie.
Trudno powiedziec co sie u Pani dzieje.Nalezy zrobic szczegolowe badania lekarskie i zbadac mechanizm potliwosci.Do tego trzeba dokladnej diagnozy.A poza tym lęk i przed wyjsciem z domu moga byc krepujace wiec zapewne dobrze byloby porozmawiac z kims serdecznym w dobrej atmosferze o swoich lękach z jakims psychologiem.To moze uspokoic i troche wylaczyc mechanizm.Powodzenia Tamara Bogdanowicz ,psycholog ,Krakow.
Witam serdecznie, przede wszystkim należy wykluczyć, że przyczyną potliwości nie są przyczyny medyczne. Jeśli okaże się, że nie ma takich przyczyn, to istotne by spojrzeć na ten temat z poziomu emocjonalnego, wówczas zaleca się psychoterapię.
Serdecznie życzę przede wszystkim zdrowia i serdecznie zapraszam Ewa
Dzień dobry,
Powtórzę to co inni, najpierw potrzebna jest konsultacja lekarska. Gdyby jednak pocenie się miało charakter psychiczny myślę, że zasadna będzie terapia biofeedback z użyciem czujników fizjologicznych. Wtedy będzie miała Pani szansę zaobserwować kiedy wzrasta potliwość oraz sposobność ćwiczenia obniżania napięcia co przełoży się na obniżenie potliwości. Powodzenia i pozdrawiam
Witam Panią uważam, że należałoby zgłosić się do lekarza i wykonać badania ponieważ przyczyna może być związana z np. zaburzeniami hormonalnymi lub nadczynnością tarczycy. Dodatkowo spotkanie z psychoterapeutą może Pani pomóc w radzenia sobie z lękiem przed wyjściem z domu i akceptacją istniejącej sytuacji. Pozdrawiam Alicja Giezek