Obrazowo mogę powiedzieć że psychoterapeuta strzelał do mnie słowami i niestety jestem poszkodowany,

2 odpowiedzi
Obrazowo mogę powiedzieć że psychoterapeuta strzelał do mnie słowami i niestety jestem poszkodowany, ranny. Co psycholog nie-przemocowy poradzi?
Psychoterapeuta nie jest od od "strzelania" ani od oceniania. Być może z jakiegoś powodu takie są Pana odczucia. Jeśli jednak będzie tego za dużo proszę spróbować pracy z kim innym. W grę może wchodzić tylko czynnik osobowościowy, nie z każdym chcemy pracować i nie z każdym się dogadamy... Ważne żeby Pan nie odpuszczał. Warto powalczyć o lepszą jakość swojego życia

Dzień dobry, Relacja terapeutyczna powinna pozwalać na poczucie bezpieczeństwa dla Klienta (bez wyrażania własnego zdania terapeuty, atakowania, oceniania decyzji Klienta). Jeśli w kontakcie ze specjalistą nie czujemy się na tylko "ok", żeby rozmawiać o tym co trudne. Dobrym rozwiązaniem może być rozmowa z psychoterapeutą na ten temat lub zmiana specjalisty. Bywa, że nie zawsze pierwszy psycholog/psychoterapeuta/psychiatra jest dla Klienta "odpowiedni" czasami wymaga to dalszych poszukiwań.