nie moge schudnac po sterydach.co zrobic?

8 odpowiedzi
biore metypred od 20 lat 8mg,mam 49 lat kobieta,choruje na rzs.
witam, przyjmując leki tego typu może być faktycznie trudno, może warto zrobić trochę badań dodatkowych, ocenić funkcję tarczycy i ew.insulinę. pozdrawiam

Szanowna Pani,
zapewne występuje stały, powtarzający się błąd w próbie odchudzania. Może być bardzo drobny jednak regularnie powielany nie daje rezultatu. Sugeruję wizytę u specjalisty dietetyka, próba odchudzania " na własną rękę" może być naprawdę ciężka...
Z poważaniem,
Julita Dudicz
Witam,
Potrzebny jest Pani plan żywieniowy ułożony przez dietetyka.

Pozdrawiam serdecznie
Trudno będzie. Z pewnością ze względu na chorobę podstawową nie ma Pani zbyt dużo ruchu. Nie widziałem Pani. Choruje Pani oprócz rzs na cukrzyce , nadciśnienie itp?
Chętnie Pani pomogę, jednak aby to zrobić potrzebuję więcej informacji, dlatego należy przeprowadzić wywiad żywieniowo-zdrowotny oraz analizę składu ciała. Zapraszam do kontaktu :).
Witam.
Jakie zmiany w diecie Pani wprowadziła,aby schudnąć?Czy była to konkretna dieta czy tylko ograniczenie kalorii?Istotne jest w jaki sposób próbowała Pani obniżyć wagę.Należy wykonać analizę sposobu odżywiania czyli zapisywać spożywane posiłki przez kilka dni(np.tydzień),a następnie na podstawie wywiadu żywieniowego ułożyć jadłospis.Zachęcam do skorzystania z wizyty u dietetyka,gdzie kompleksowo uzyska Pani poradę i pomoc w racjonalnym odchudzaniu.
Szanowna Pani,
Ta niemoc w schudnięciu może być skutkiem ubocznym stosowania leku, ale niekoniecznie. Pojawia się pytanie czy Pani jadłospis jest odpowiednio skomponowany kalorycznie i posiada odpowiednie ilości węglowodanów, tłuszczów i białek, czy godziny przyjmowania posiłków i ich ilość jest odpowiednia i czy ma Pani odpowiedni poziom aktywności fizycznej.

Powinna Pani spożywać 4-5 posiłków dziennie co 3-4 godziny, a ostatni co najmniej 3 godziny przed snem, postawić na pieczywo i makarony pełnoziarniste - razowe, gruboziarniste kasze, ryż brązowy; dodawać warzywa do każdego posiłku (ostrożnie z cytrusami - zwłaszcza grejpfrutem, jabłkami i białą kapustą), unikać tłustych mięs, a 1-2 razy w tygodniu włączyć do diety ryby, unikać słodyczy, fast-food'ów czy produktów wysokoprzetworzonych - gotowych do spożycia po podgrzaniu, unikać soli, mieszanek przypraw i ostrych przypraw, wypijać te 2 litry płynów dziennie (unikać mocnych herbat i kaw) i postawić na gotowanie, gotowanie na parze, pieczenie w folii/pergaminie/naturalnie bez dodatku tłuszczu (w Pani chorobie zabroniony jest olej słonecznikowy i kukurydziany).

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Sterydy niestety bardzo spowalniają metabolizm. Podstawą jest regularność posiłków, które powinny być lekkie i zbilanosowane. Ograniczeniu powinno ulec spożywanie tłuszczu, a także soli i cukru. Dieta powinna być niskokaloryczna, bogata w warzywa i owoce. Należy pamiętać, o odpowiedniej podaży wapnia, wit D oraz potasu. Zapraszam na bezpłatną konsultację, w ramach której będę mogła przedstawić swój sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, a także podpowiedzieć w jakich produktach można znależć wymienione witaminy i składniki mineralne.