Jędrna skóra po pięćdziesiątce

10 odpowiedzi
czy można schudnąć po 50 tce by skóra była ładna i jędrna?
Witam serdecznie, oczywiście jest to możliwe. W dużej mierze zależy również to od tego w jakiej kondycji jest nasza skora w chwili obecnej. Jesli odchudzanie nie będzie przebiegać w sposób gwałtowny to skóra będzie miała szansę zachować jedrnosc.

Aby podczas odchudzania odpowiednio zadbać o kondycję skóry, należy pić dużo płynów -minimum 2l w ciągu dnia. Warto również zwrócić uwagę na to, by proces odchudzania nie przebiegał zbyt gwałtownie dodatkowo jędrną skórę zapewnia codzienna porcja ruchu.
Witam, oczywiście jednak zależy od ilości kg , które chciałaby Pani/Pan schudnąć. Przede wszystkim spadek wagi nie może być gwałtowny tylko delikatny, należy odpowiednio dbać o skórę. Oczywiście, kondycja skóry jest również sprawą indywidualną, każdego z nas. Odpowiednie odżywienie również poprawia kondycję skóry.
Pozdrawiam Magdalena Kołodziej
DIETETYK
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam na pytanie. Przyznaję, że nie wszystkie funkcje systemu są mi dobrze znane.
Odpowiadając na pytanie - jest to możliwe. Wszystko zależy jednak od wyjściowej masy ciała, należnej masy ciała oraz gotowości do zmian nawyków żywieniowych, jeśli nie są one właściwe. Jędrność skóry, a także tonus mięśniowy poprawimy dołączając do diety aktywność fizyczną, a także zabiegi w SPA. Czasem proponuję moim pacjentom/klientom suplementy diety, które pomagają w nawilżeniu skóry, zwiększając ilość włókien sprężystych, a także witamin, które pomagają odżywić i rozświetlić skorę. Zapraszam do kontaktu - napewno będę potrafiła pomóc. Pozdrawiam serdecznie.
Witam, jak najbardziej jest taka możliwość, ważne aby podczas kuracji odchudzającej zastosować jednocześnie ćwiczenia oraz odpowiednie kosmetyki. Można dołączyć do tego zabiegi kosmetyczne, aby działać na wszystkich płaszczyznach. Bardzo ważne, aby kilogramy gubić stopniowo (0,5-1kg na tydzień). Przy dużych spadkach masy ciała w krótkim czasie niestety ale często zdarza się, że skóra nie zachowuje swojej jędrności.
Pozdrawiam
Witam. Odpowiednia dieta z pewnością pomaga w zachowaniu dobrej kondycji skóry i ładnego, zdrowego jej wyglądu. Dostarczenie niezbędnych składników pokarmowych wraz z jedzeniem z pewnością opóźnia procesy starzenia, odżywia komórki dzięki czemu mogą one się w pewnym stopniu regenerować a więc poprawiać wygląd.
Diety odchudzające, które stosują moi pacjencji na pewno nie są dietami niedoborowymi i oprócz zmniejszenia masy ciała efektem ubocznym jej poprawa samopoczucia ale też poprawa wyglądu skóry, włosów i paznokci. Jednak należy też pamiętać, że wiek i predyspozycje genetyczne również mają ogromne znaczenie.
Witam. Oczywiście, że tak. Zachęcam do podjęcia działań. Pozdrawiam serdecznie! :)
Oczywiście! Musi to być jednak proces stopniowy, żeby skóra miała czas dostosować się do zmian. Ważne jest także, aby odpowiednio ją odżywić, m.in. dostarczyć niezbędne kwasy tłuszczowe, kolagen, cynk, witaminy A i E oraz inne. Pozdrawiam, EmPower.
Można, ale utrata wagi musi być kontrolowana i nie za szybka - by skóra miała czas, żeby się ściągnąć. To, jaki efekt uzyskamy zależy również od genetyki - jedni zostają z "fałdkami" na całe życie, inni po odchudzaniu wyglądają tak, jakby całe życie byli szczupli. Można cały proces wspomóc wysiłkiem fizycznym jak i zabiegami medycyny kosmetycznej - to znacznie polepsza efekty!

Pozdrawiam i zapraszam na e-konsultacje
Amelia Świsłowska
Poradnia Dietetyczna Lubczyk
Wszystko zależy jak dużo mamy do schudnięcia. Jeśli jest to np 10kg spokojnie, jeśli są to kilogramy rzędu 30kg skóra prawdopodobnie nie będzie już tak jędrna i elastyczna. Kluczowe ma znaczenie tempo odchudzania, aby nie było zbyt szybkie. Zalecane do 0,5-1kg na tydzień. Do tego włączyłabym zabiegi rollmasażu już w trakcie odchudzania oraz aktywność fizyczną. Proszę pamiętąć, że o skórze należy myśleć już w trakcie odchudzania, nie po.