Nerwica lękowa to też strach przed wyjściem z domu czy nie? Czy to agrofobia moje objawy to jak wyjd
5 odpowiedzi
Nerwica lękowa to też strach przed wyjściem z domu czy nie? Czy to agrofobia moje objawy to jak wyjdę z domu to zawroty głowy i szybkie bicie serca odczuwam również nie raz jakbym tracił równowagę serce mam zdrowe jestem 18 latkiem proszę o pomoc i czy będę mógł wrócić do siebie? Wrócić w końcu do znajomych bez żadnych lęków dodam że od 2 miesięcy mam taki lęki w domu też nie raz mam lęki proszę o pomoc i czy da się z tego wyjść? Też nie raz mam odczucie jakbym był pod wpływem alkoholu lub coś w tym stylu ale nigdy nie byłem uzależniony. Jest możliwość wyjścia bez leków z tego?
Całe spektrum fobiI i lęków. Także opisywanych tutaj. Całkiem niezle radzi sobie terapia CBT, która powinna być skorelowana z farmakoterapią.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nerwica lękowa to stara nazwa grupy zaburzeń lękowych. Jednym z nich jest agorafobia. Terapią najczęściej zalecaną w tym rodzaju trudności jest CBT czyli terapia poznawczo-behawioralna. Nie ma z góry narzuconej konieczności przyjmowania leków choć faktycznie przejście przez terapię bez farmakologii może się okazać bardzo trudne (czasem niemożliwe). Zachęcam do podjęcia terapii i wspólnie z terapeutą zdecydowania czy na tym etapie konsultacja u lekarza psychiatry jest konieczna.

Wszystko jest możliwe, pod warunkiem, że się chce. Praca własna nie jest łatwa ale przynosi długotrwałe porządane efekty, które powinny zadowolić. Proszę o skorzystanie ze wsparcia specjalisty w miejscu zamieszkania.
pozdrawiam

Witam, radziłąbym konsultację z psychoterapeutą, najlepiej pracującym w nurcie terapii poznawczo-behawioralnym. Terapeuta może zalecić konsultację u lekarza psychiatry w celu włączenia leków - łączenie psychoterapii i farmakoterapii zwiększa efektywność leczenia lęków.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Osobiście jestem przeciwnikiem leczenia nerwicy lękowej cz fobii
farmakologicznie. Można z tego wyjść stosując terapie odpowiednio dostosowane do psychiki pacjenta.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.