Moja dziewczyna została zdiagnozowana ze Schizofrenią. Zaczeliśmy leczenie Zolaxa, asentra aribit, t

7 odpowiedzi
Moja dziewczyna została zdiagnozowana ze Schizofrenią. Zaczeliśmy leczenie Zolaxa, asentra aribit, tritico. Moja dziewczyna jest artystką. Obrabia grafikę cyfrową jak i rysuje tradycjonalnie. Po leczeniu ok 3/4 miesiące skarży mi się że nie potrafi już rysować tak samo. Nie potrafi łączyć wątków do rysunku i nie widzi go w pamięci. Jakieś sugestie co robić? Poza tą jedną rzeczą wszystkie symptomy schizofrenii zostały ułagodzone. Jak narazie jest aribit i asentra. Co można zrobić żeby znowu zaczęła jej działać wyobraźnia?
Widze codziennie że gorzej się z tym czuje. Nawet jeśli już coś narysuje i podoba się to innym i mnie (ma following ok 5k ludzi na swojej stronie). to jednak jej nie pasuje i argumentuje to tym że już nie potrafi tego robić tak jak kiedyś. Pomocy?
Dzień dobry, Nie jestem psychiatrą, nie zajmuję się pracą z osobami chorymi na schizofrenię, dlatego niestety nie mogę Państwu w tej kwestii pomóc. Najlepiej skonsultować to z lekarzem leczącym Pana dziewczynę.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz

Dzień dobry,
Leki psychotropowe mają niestety różne działania uboczne. O tych skutkach ubocznych i jak temu zaradzić, jak dobrać leki, należy rozmawiać z lekarzem psychiatrą. Ja nie jestem psychiatrą ale psychoterapeutką i nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Ważne byłoby,żeby Pana dziewczyna mogła z Kimś porozmawiać o Sobie.
Czas, który obecnie pojawił się u Państwa w życiu jest innym czasem.
Pojawiła się choroba, wpływ leków, reakcje na chorobę i zapewne inne rzeczy.
To ujmujące,że chce Pan pomoc partnerce.
Oczywiście zapraszam do poszukania, tych wartości i czynników, które dawały poczucie zadowolenia z wykonywanej pracy u Pana dziewczyny.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,
przede wszystkim powinien o tym wiedzieć lekarz prowadzący i diagnozujący, by móc podjąć dalsze kroki. Podczas farmakoterapii warto w parze prowadzić również terapię indywidualna w psychologa lub psychoterapeuty.
Witam Pana serdecznie, na wstępie napiszę, że Pana dziewczyna ma szczęscie mając u boku partnera który tak się o nią stara i przejmuje się jej zdrowiem! Widać że jest Pan bardzo zaangażowany i świadomy przebiegu leczenia choroby jaką jest schizofrenia. Niestety, nie odpowiem na Pana pytania tutaj, żeby zrobić to uczciwie i odpowiedzialnie, psychoterapeuta/psycholog musi zebrać wywiad i porozmawiać z Pana dziewczyną. Proszę skonsultować się ze specjalistą, który pomoże Państwu i oceni kierunek leczenia które zostało rozpoczęte. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego
Niestety, to mogą być skutki uboczne wytłumienia, które dają ww. leki. Powinny się z czasem zmniejszyć, jednak to sprawa bardzo indywidualna. Należy działać zgodnie z kierunkiem jak najwięcej zysków przy jak najmniejszych stratach. Wybór należy do partnerki. Czasami niestety to "albo/albo".
Dobry wieczór. Niestety zdarza się, że farmakoterapia wpływa na poczucie kreatywności. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jest to początek leczenia. Sugeruję stałą współpracę z lekarzem psychiatrą oraz podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.