Mój syn ma 10 lat i ma problemy z koncentracją i pamięcią (ogólne problemy w nauce) chciałabym zmnie

20 odpowiedzi
Mój syn ma 10 lat i ma problemy z koncentracją i pamięcią (ogólne problemy w nauce) chciałabym zmniejszyć te deficyty odpowiednio dobraną dietą. Co powinnam zrobić przed udaniem się z synem do dietetyka, jakie badanie będą potrzebne do ustalenia diety? Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam
Witam serdecznie, warto zrobić glukozę na czczo i insulinę, lipidogram, crp, badanie ogólne moczu, wit. D3. Można również zrobić zawartość magnezu, elektrolitow i selenu we krwi. Dietetyk powinien dobrać odpowiednią suplementację no i oczywiście dietę. Pozdrawiam

Warto przed wizytą u dietetyka udać się do lekarza rodzinnego po ogólny wywiad i skierowanie na podstawowe badania takie jak morfologia z rozmazem, lipidogram, TSH, ft4, ft3, insulina i glukoza na czczo. Z mojej strony warto też zrobić badania d3 25OH. Te badania i wywiad dietetyczny pozwolą indywidualnie ustalić dietę dla syna.
Dzień dobry, myślę, że konkretny zestaw zaleconych badań zależy od specjalisty, do którego się Pani wybierze. Jeśli już wie Pani do kogo się Pani uda z synem, to warto zapytać o sugerowany zestaw badań przed wizytą. Ja sugerowałabym następujące badania na czczo: morfologia, glukoza, insulina, lipidogram (cholesterol całkowity, HDL, LDL, TG), enzymy wątrobowe, wit. D, TSH, ft4, wit. D, żelazo, kwas foliowy, wit. B12, ferrytyna. W trakcie wywiadu zdrowotno-żywieniowego może okazać się, że jeszcze jakieś inne, bardziej rozbudowane badania będą konieczne (np. w kierunku chorób tarczycy). Dietetyk w pierwszej kolejności przeanalizuje sposób odżywiania Pani syna (zwłaszcza pod kątem odstępów między posiłkami, doboru produktów, spożycia produktów z barwnikami i innymi dodatkami do żywności, które mogą wpływać na samopoczucie Pani syna). Istotny jest też tryb życia (sposób spędzania czasu, liczba godzin spędzanych na świeżym powietrzu). Myślę, że zanim wyda Pani fortunę na specjalistyczne badania (problemy z koncetracją i pamięcią mogą być objawem wielu chorób, ale mogą też po prostu wynikać z niewłaściwej diety i trybu życia), warto udać się do dietetyka, który po przeprowadzeniu wywiadu podpowie jakie powinny być dalsze kroki. Powodzenia! Ewa Bieniak
Dzień dobry,
proponuję zrobić ogólne badanie moczu, lipidogram, morfologę oraz oznaczyć poziom TSH. Kolejne wskazówki, po wizycie i analizie sposobu żywienia syna.
Dzień dobry, myślę że warto przed wykonaniem badań dokładnie porozmawiać z lekarzem lub dietetykiem na temat innych występujących dolegliwości, problemów a także aktualnie prowadzonej diety. To zasugeruje dokładniej jakie badania byłyby wskazane w celu zdiagnozowania przyczyny występujących trudności w nauce. Pozdrawiam
Sugerowałabym bobry biorezonans, który całościowo oceni prace organizmu. Z krwi jak najbardziej vit D, mofologia.
Dieta bogata w kolagen, omega3, bakterie probiotyczne, witaminy i minetrały z sezonowych warzyw i owoców. Regularne posiłki, odpowiednia ilośc snu w konkretnej porze.
Dzień dobry. Przed wizytą sugeruję by wykonać badania: morfologia, żelazo, TSH, glukoza, insulina, lipidogram oraz przygotowanie dzienniczka żywieniowego. Te dane będą podstawą do oceny aktualnego żywienia i zaproponowania odpowiedniego żywienia dla Syna. Pozdarwiam
Zalecam najpierw wizytę u internisty oraz dietetyka, dopiero na podstawie wywiadu specjaliści zalecą ewentualne badania. Uniknie dziecko w ten sposób niepotrzebnego stresu związanego z np. dodatkowym pobieraniem krwi.
Witam, problemy z koncentracją mogą być wynikiem złej diety- zbyt duża ilość słodyczy i sztucznych , chemicznych dodatków. Problem może być również w pracy tarczycy. Jednak nie można wykluczyć innych problemów. Dopiero na wizycie po przeprowadzeniu wywiadu, można zlecić odpowiednie badania. Natomiast na wizytę warto spisać kilka przykładowych dni chłopca- jak się żywi i co piję, to na pewno ułatwi postawienie diagnozy.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Dzień Dobry. Robienie badań laboratoryjnych przed wizytą u dietetyka niepotrzebnie może narazić dziecko na stres. Moim zdaniem najpierw prowadzimy szczegółowy dzienniczek żywieniowy oraz dziennik aktywności dziecka (tablet, komputer, wysiłek fizyczny itp). Dopiero po ocenie tych danych i wizycie połączonej ze szczegółowym wywiadem można stwierdzić czy jakiekolwiek badania dodatkowe są potrzebne. Może wystarczy tylko dieta i zmiana stylu życia jak u wielu innych pacjentów. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Przede wszystkim zaprszam na wizytę. Podczas tej wizyty przeprowadzimy z Panią wywiad na temat Pani syna i Pani. To pozwoli nam dobrać odpowiednie badania jeśli uznany takowe za konieczne. Problemy z konentrają moga mieć na prawdę wiele przyczyn. Wywiad pozwoli nam na działanie w konkretnym kierunku. W Synergy Clinic mamy możliwość wystawienia zlecenia na badania w cenach niższych niż oferują laboratoria.
Zapraszam do kontaktu telefonicznego z Synergy Clinic.
Podrawiam
Zapraszam na wizytę, przeanalizujemy dietę syna oraz określimy jakie badania warto wykonać. Prawidłowa dieta ma bardzo duży wpływ na opisane przez Panią dolegliwości. Zapraszam do zapisania się na wizytę.
Sugeruję wizytę: Poradnictwo dietetyczne - 1 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Aby zastosować odpowiednią interwencję najpierw należy ustalić, co jest głównym zrodłem trudności w koncentracji u pani syna. Przyczyny mogą być zarówno somatyczne jak i psychologiczne. Jeśli problem leży głebiej w psychice i jest związny z obniżeniem nastroju sama dieta zdecydowanie nie wystarczy. Warto spojrzeć na problem z wielu perspektyw. Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Dudek
Dzień dobry,
oprócz podstawowych badań sugeruję zbadać poziom wit B12, kwasu foliowego, homocysteiny i gen metylacji MTHFR aby określić istotę problemu. Pozostałe badania raczej na podstawie wywiadu, bo badania można mnożyć a nie koniecznie będą potrzebne.
Dzień dobry,
przed pierwszą wizytą zawsze warto zrobić podstawowe badania: morfologię, lipidogram, glukozę i insulinę na czczo, badanie ogólne moczu. Dodatkowe badania najlepiej ustalić już na wizycie na podstawie pełnego wywiadu medyczno-żywieniowego :)
Warto przed wizytą u dietetyka spotkac się z lekarzem, które zleci badania.
Wizyta u specjalisty to bardzo dobra decyzja. Nie warto bagatelizować zauważonych objawów. Przed wizytą u dietetyka warto wykonać podstawowe badania, tzn. morfologię, lipidogram, stężenie glukozy oraz insuliny, crp, kreatyninę. Dodatkowo można oznaczyć TSH oraz stężenie witaminy D3. Odpowiednio zebrany wywiad uzupełniony o powyższe badania pozwoli dobrać odpowiednio plan żywieniowy. W razie dodatkowych pytań zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam serdecznie.
Witam serdecznie,
Zbadaniami bym się wstrzymał do czas zrobienia wywiadu żywieniowego i zdrowotnego, w którym między innymi przeanalizujemy sposób odżywiania syna, jego tryb dnia, aktywność. U mnie formularz wywiadu, który zawiera również dzienniczek żywieniowy (wszystko objaśniam co i jak) wypełnia się przed spotkaniem (na żywo czy online) i przed nim analizuję otrzymane informacje. Już wtedy jeśli zajdzie taka potrzeba mogę wskazać przydatne badania, jednak zazwyczaj wstrzymuję się z tym do konsultacji, aby niepotrzebnie nie kłuć pacjenta i ograniczyć koszty. W mojej praktyce zwracam uwagę nie tylko na to co się je, ale również jak to pożywienie się przygotowuje do spożycia, aby było jak najbardziej odżywcze. Z opisanych problemów Pani Syna wnioskuję także, że Syn może oddychać nieprawidłowo, co jest bardzo częste i może powodować problemy z koncentracją, pamięcią, a także m.in. nieprawidłowy/niespokojny sen, przez co dziecko źle funkcjonuje w trakcie dnia. Jestem również trenerem oddechu. Dlatego jeśli po uzyskaniu kilku informacji dojdę do wniosku, że to może pomóc w rozwiązaniu problemu to zaproponuję naukę prawidłowego oddechu (stacjonarnie lub przez internet) - w tym aspekcie można tylko zyskać i praktycznie nic się nie ryzykuje. Jeśli to co proponuję Pani i Pani synowi odpowiada to zapraszam na bezpłatną rozmowę wstępną. Pozdrawiam serdecznie, życzę wszelkiej pomyślności i zdrowych wyborów :)
Proszę wykonać badania: morfologia, glukoza, insulina, lipidogram (cholesterol całkowity, HDL, LDL, HDl), TSH, ft4, ft4, wit. D, żelazo, kwas foliowy, wit. B12, ferrytyna. Proszę zwrócić uwagę na to czy Sym nie naświetla się niebieskim światłem, z telefonu, telewizora, czy chodzi spać przed godz. 22.00, czy przebywa conajmniej 1 godz. Dziennie na powietrzu. Serdecznie pozdrawiam.
Dzień dobry, zapraszam do umówienia konsultacji, aby dokładnie przeanalizować sytuację Pani syna. Codzienna dieta jak najbardziej może wspierać mózg młodego człowieka. Przyczyn problemów z koncentracją może być wiele, po przeprowadzonym wywiadzie zaproponuję pakiet badań do wykonania, aby wykluczyć ewentualne niedobory/problemy ze zdrowiem.