Mój psycholog u którego leczę się 1,5 roku na ostatniej wizycie dał mi do zrozumienia, że udaję depr

2 odpowiedzi
Mój psycholog u którego leczę się 1,5 roku na ostatniej wizycie dał mi do zrozumienia, że udaję depresję. Powiedział również, że to z lenistwa, że tak mi jest wygodnie i nie chcę podjąć żadnych kroków aby to zmienić. Muszę tutaj nadmienić, że ufałem tej osobie. Gdy zdawałem różne pytania otpowiedzi były pozytywnie ( np. czy wierzy mi? czy chce mi pomóc? , czy martwi się o mnie?, czy nie marnuje dla mnie czasu?, czy nie jestem dla niego problemem?). To co powiedział bardzo mnie zabolało. Do tego stopnia, że zakończyłem współpracę z moim lekarzem. Tu też planuję zakończyć. I w ogóle planuję zakończyć leczenie bo po co się leczyć jeśli jest się zdrowym i wcale się nie chorowało. Co można powiedzieć o postawie psychologa? Czy może nie kończyć z leczeniem? Jak zaufać kolejnemu specjaliście po takiej,, przygodzie''?
Proszę najpierw wnieść te uwagi na sesji z tym psychoterapeutą. Zrozumienie emocji pomoże w podjęciu decyzji. Powodzenia

Witam. Zanim Pan podejmie decyzję o zakończeniu kontaktu warto omówić to, co się wydarzyło i emocje związane z opisaną sytuacją ze specjalistą, z którym spotykał się Pan przez 1,5 roku. W psychoterapii nie zawsze jest łatwo i przyjemnie, przyglądanie się własnym mechanizmom funkcjonowania, autorefleksja są dużym wyzwaniem. Z drugiej strony bywa i tak, że psychoterapeuta popełnia błąd, jest przecież człowiekiem. Jak by nie było w opisanej przez Pana sytuacji, uważam, że powrót i omówienie może przynieść Panu więcej korzyści, niż pochopna zmiana i wycofanie. To akurat zdąży Pan zrobić. Pozdrawiam i życzę powodzenia.