Mam problem po wysilku fizycznym (bieganie) boli mnie w okolicach przywodzicieli po prawej stronie a

2 odpowiedzi
Mam problem po wysilku fizycznym (bieganie) boli mnie w okolicach przywodzicieli po prawej stronie a nastepnie bol promieniuje w strone dolnych partii miesni brzucha. Zrobilem rezonans miednicy i odcinka ledzwiowego :

W badaniu MR stwierdza się: Mięśnie miednicy o prawidłowym sygnale we wszystkich sekwencjach, bez widocznych zmian
patologicznych. Stawy biodrowe z prawidłową ilością płynu, bez widocznych zmian patologicznych. Szpary stawowe w
stawach krzyżowo-biodrowych prawidłowo zachowane, regularne.
Obrzęk podchrzęśtny lewego stawu krzyżowo-biodrowego w dolnej części. Poza tym nie stwierdza się patologicznych zmian
podchrzęstnych. Więzadła krzyżowo-biodrowe o prawidłowej grubości i sygnałach.

W badaniu MR stwierdza się:
- lumbalizację trzonu S1
- na poziomie L5/S1 częściową dehydratację i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego z okrężną pjm zwężającą kanał
kręgowy w konflikcie z lewym korzeniem nerwowym S1 oraz obustronnie zwężającą otwory międzykręgowe wraz z
wtórnymi zmianami zwyrodnieniowo-wytwórczymi w stawach międzykręgowych z uciskiem na prawy korzeń nerwowy L5
- pozostałe przestrzenie międzykręgowe objęte badaniem bez cech obecności pjm
- poza tym kanał kręgowy oraz pozostałe otwory międzykręgowe bez cech stenozy
- lordoza lędźwiowa spłycona
- rdzeń kręgowy i stożek rdzenia o prawidłowej intensywności sygnału

Chcialem zapytac jakie leczenie musialbym podjac i u jakiego specjalisty zeby pozbyc sie dolegliwosci bolowych.
Proszę się udać na USG brzucha - możliwa jest przepuklina pachwinowa która może dawać podobne objawy do tych jakie Pan opisuje.

Witam. Sugerowałabym udać się do fizjoterapeuty, który wykonałby podstawowe badania neurologiczne, by sprawdzić czy zgłaszane przez Pana objawy wynikają ze zdiagnozowanej w obrazie MRI przepukliny L5/S1 uciskającej na lewy korzeń S1; ewentualnie określić czy są inne ubytki neurologiczne. Jeżeli powodem dolegliwości jest przepuklina, w takim wypadku terapeuta powinen dobrać odpowiednie pozycje odciążające oraz ćwiczenia, a także sprawdzić technikę Pana biegu bądź postawy przy ćwiczeniach w celu eliminacji dolegliwości. W przypadku gdyby dolegliwości się nasilały lub pogarszały, warto skonsultować się z neurochirurgiem.