Mój mąż jest nieobecny w życiu domowym, jak poprawić naszą relację?

7 odpowiedzi
Moje problemy w związku zaczęły się jakoś rok temu. Mąż zmienił pracę, przez co rzadziej się widzimy. Dochodzi też między Nami do wielu kłótni. W tygodniu wraca do domu o 21, zjada kolację i idzie spać. W weekendy wychodzi z kolegami, nie angażuje się w życie domowe. Nie myślałam, że problemy w małżeństwie dopadną właśnie mnie. Naprawdę, nie wiem co robić. Chciałabym poprawić relacje z mężem.
Rozumiem, że Pani brakuje obecności męża, jego zaangażowania we wspólne życie. Z pewnością jego zachowanie może świadczyć o jakimś kryzysie w związku, może też objawiać jego indywidualne problemy, wybory. Żeby jednak Pani/ Wam pomóc potrzebuję więcej danych. Najlepiej byłoby gdyby poprosiła Pani męża o poważną i kameralną rozmowę oraz zaoferowała ewentualną pomoc. Może wizyta w gabinecie na wspólnej konsultacji (mediacji) coś by rozjaśniła?
Sugeruję wizytę: - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Pani problem wydaje się uzasadniony o czym pani wspomina.Czy próbowała pani sposobów na porozmawianie z mężem o tym iż czuje się pani zaniedbywana? atruszkowska psycholog
Witam serdecznie, problemu, który Pani opisuje niestety nie da się rozwiązać poprzez krótką radę napisaną na portalu. Radziłabym Pani skorzystanie z konsultacji psychologicznej, podczas której psycholog mógłby bliżej zapoznać się z Pani sytuacją oraz dopytać o wiele innych aspektów, które nie zostały tutaj ujęte. To, co jest na plus to Pani reakcja na powstający problem - chodź rok czasu trwania sytuacji to długo - mimo to nie jest za późno aby poprawić Państwa sytuację.
Witam, jeśli Państwo nie potraficie sami znaleźć przyczyn problemu w związku może warto skorzystać z porady psychologa - terapeuty? Ale przed tym należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Czy tak samo sprawę widzi mąż i uważa że to problem. Bardzo istotne w podjęciu terapii par jest motywacja u każdej ze stron. Jeśli druga strona widzi ten problem inaczej albo w ogóle nie widzi problemu. Może na początek szczera rozmowa z mężem jak Pani się czuje w nowej sytuacji zawodowej męża? Mam mało informacji w tym co Pani napisała. Czy może taka rozmowa już była? Jeśli nie - to warto zacząć od niej i zdefiniowania samego problemu.

Adam Zawielak
#psychologpoznan
#psychoterapeutapoznan
#psychologpsychoterapeutapoznan
Witam Serdecznie, zgłoszony przez Panią może mieć wiele płaszczyzn. Z pewnością na takie zagadnienie, nie można tak jednoznacznie odpowiedzieć, mając tak niewiele danych. Pytanie, czy wcześniej mąż angażował się w życie domowe, czy tylko wracał wcześniej do domu? Być może ważne, by zobaczyć, dlaczego mąż jak tylko może - nie bywa w domu, serdecznie pozdrawiam i zapraszam do kontaktu
Może Pani przyjść na konsultację, ale zwykle w przypadku konfliktów małżeńskich najlepiej działa terapia par, o ile oczywiście partner wyrazi zgodę. Pozdrawiam.
Witam
Powodów kryzysu małżeńskiego może być bardzo wiele i bardzo różnych. Wnioskując z tego co Pani napisała jednym z prawdopodobnych przyczyn może być nadmierne obciążenie obowiązkami zawodowymi co sprawia że Pani mąż nie ma już zasobów psychicznych (energii psychicznej) dla rodziny przez co jest drażliwy a każdy wolny czas wykorzystuje aby oderwać się od codzienności i obowiązków. Możliwe jest również że zmiana środowiska pracy stworzyła okazję do nawiązania relacji z inną kobietą. Są dwa najbardziej typowe oznaki zdrady każdy z nich wiąże się z drastyczną zmianą dotychczasowego zachowania partnera. Pierwszy z nich polega na subiektywnej rekompensacie krzywd przez co partner / partnerka staje się mocniej zaangażowana w rodzinę i relację małżeńską, druga oznaka jest natomiast przeciwieństwem pierwszej to znaczy partnerka / partner mając sojusznika w postaci swojej nowej partnerki wyraża więcej pretensji, oczekiwań, niezadowolenia względem małżeństwa i żony. Jednakże aby móc dokonać diagnozy Państwa sytuacji konieczna będzie wizyta na terapii par na którą serdecznie zapraszam.
Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta Rzeszów