mięsień czworo-głowy uda po urazie kolana

10 odpowiedzi
Wita, miałem 2 lata temu artroskopie kolana lewego po tym jak przy uklęku kolano to zablokowało się. Po zabiegu zgodnie z zaleceniem lekarza.... nie mogłem chodzić przez miesiąc co spowodowało że mięsień tej nogi zanikł i do chwili obecnej nie mogę go odbudować , czym przejawia się ból kolana, strzykanie, itp. Proszę o informację czy możecie mi pomóc tą nogę do sprawności przywrócić gdyż nie mogę zrobić nawet przysiadu ( nie zgina się noga do końca).
Jak najbardziej zapraszam na wizytę, nie ma z czym czekać. Ćwiczenia w Pana przypadku to podstawa. Zapraszam
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, w tym przypadku ważna będzie terapia powięziowa na tkankach miękkich, ,a także celowany stretching. Poza tym celem zwiększenia objętości mięśnia istotną rolę będą miały ćwiczenia wzmacniające z elektrostyumulacją FES. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Przed Panią/Panem długa i ciężka rehabilitacja. Uda się przywrócić wszystko do normy ale potrzeba czasu. Konieczna jest ocena funkcjonalna i manualna wykonana przez terapeutę manualnego aby określić cele, priorytety i rokowania.
Sugeruję wizytę: - 800 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam.
Aby odpowiedzieć na to pytanie należałoby przeprowadzić wizytę diagnostyczną by poznać wszystkie przyczyny takiego stanu kolana. Na niekorzyść działa niestety czas, dwa lata po zabiegu, jeżeli nie było w tym czasie prowadzonej fizjoterapii to w wynniki braku ruchu powstało dużo zmian, które będą utrudniać powrót do pełnej sprawności.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Myślę, że rehabilitacja może wiele zdziałać.
Pewnie głęboki masaż tkanek miękkich (Wikinga) pomoże - zwykle potrzeba 2 - 3 wizyty.
Szanowny Panie,
brak pełnego zakresu ruchu wynika zapewne z zaniedbania rehabilitacji po zabiegu artroskopii. Kolano jest stawem stosunkowo dobrze poddającym się rehabilitacji i tutaj zarówno odtworzenie zakresu ruchu jak i masy mięśniowej powinno się udać :)
Sugeruję skupić się na kompleksowej rehabilitacji a jest szansa, że objawy takie jak ból, strzykanie itp znikną.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam
Trochę mało informacji na temat tego kolana żeby móc ocenić co się da zrobić. Zwykłe przyklęknięcie nie niszczy tak mocno struktur kolana, aby była potrzebna artroskopia. Nie wiemy czego dotyczyła artroskopia. Więc coś jest na rzeczy, o czym tutaj Pan/Pani nie wspomina. Najlepiej byłoby sprawdzić biomechanikę całej kończyny dolnej oraz biomechanikę globalną całego ciała nakładając te wyniki na obraz MRI stawu kolanowego. Mięsień czworo głowy można na pewno odbudować. Pozostaje pytanie o ból, ponieważ nie musi być związany absolutnie z osłabieniem tego mięśnia. Niestety konieczne jest badanie i cała ocena funkcjonalna, aby postawić diagnozę i wdrożyć leczenie. Czyli osobiste wstawiennictwo.
Pozdrawiam
Opisany stan nie brzmi optymistycznie. Proponuję poszukać fachowej rehabilitacji. Wygląda na to że trzeba wykonać wiele procedur fizjoterapeutycznych w celu przywrócenia funkcji kolana w oparciu o pracę strukturalną: terapia mięśniowo-powięziowa, terapia manualna jak i funkcjonalną: ćwiczenia przywracające prawidłową pracę całego ciała (nie tylko stawu). Proszę skonsultować również zasadność terapii EMS fizjoterapeuta powinien wiedzieć o co chodzi.
Witam, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć bez znajomości szczegółów i badania funkcjonalnego. Proszę umówić się na wizytę u fizjoterapeuty, wtedy będzie Pan wiedział dużo więcej. Pozdrawiam