Mam pytanie od jakiegoś czasu mam problem z kolanem. Boli po dłuższym wysyłki i spacerze oraz w różn

2 odpowiedzi
Mam pytanie od jakiegoś czasu mam problem z kolanem. Boli po dłuższym wysyłki i spacerze oraz w różnych podobnych sytuacjach. Ból pojawia się w prawym kolanie od strony wewnętrznej i kolano jest opuchnięte w prawej dolnej części. Podczas chodzenia czuje że coś blokuje mi w kolanie, czuję je takie ociążałe. Co to może być i czy może to być chondromalcaja stawu rzepkowo-udowego, jak ww. schorzenie daje objawy?
Dzień dobry, chondromalacja sama w sobie nie jest przyczyną dolegliwości bólowych stawu kolanowego. W tego typu przypadkach ból może wynikać z zaburzonej biomechaniki stawu rzepkowo-udowego. Dodatkowo, blokowanie może być objawem obecności wolnego ciała w stawie, uszkodzonej łąkotki. Sugeruję wizytę u sprawdzonego lekarza ortopedy, który powinien skierować na badanie RM. Pozdrawiam.

Witam. Problem może dotyczyć tzw. gesiej stopy. Wynikiem tego typu problemu jest nadmierne napiętej grupy mięśni które znajdują się po wewnętrznej części uda. Istnieje duże prawdopodobieństwo że podczas chodzenia i innych aktywności noga5w stawie udowym rotuje się wewnętrznie co również wpływa na nieaktywność grupy mięśni posladkowych. Cały schemat badania zaczął bym jednak od stopy tam jest początek drogi. Proszę znaleźć dobrego fizjoterapeute z swojej okolicy i do dzieła. Pozdrawiam