Mam problem, który ciągnie się za mną już od dawna. Mój brak poznał kobietę, wszyscy ją przyjęliśmy

2 odpowiedzi
Mam problem, który ciągnie się za mną już od dawna. Mój brak poznał kobietę, wszyscy ją przyjęliśmy z otwartymi ramionami mimo, że już wtedy wiedzieliśmy, że ona bardzo dużo ukrywa. Jako, że nasze spotkanie pierwsze odbyło się w ciężkim dla nas czasie (śmierć bliskiej osoby), to po wszystkim stwierdziliśmy, że to nie był odpowiedni czas na rozmowy inne niż na temat dziadka, dlatego też ona nie powiedziała nic na temat swojej przeszłości. Ale potem zaczęła do nas przychodzi, a my czekaliśmy na prawdę na to, że ma ona 2 dzieci (10 i 21 lat) jest po ślubie), a brat mimo, że był bardzo prawdomówna osobą dał się jej namówić by nic nie mówić nikomu. Kłócił się ona z Mamą, że ona ją zle traktuje mimo, że nic takiego nie miało miejsca, jest strasznie pod jej wpływem (brat ma 36 lat ona zaś 45). Moja Mama nie doczekała prawdy, zmarła, a mnie już to strasznie męczy. Chciałabym powiedzieć wszystko, że znam prawdę, że znam jej przeszłość, że wiem, że dla niej najważniejsze są pieniądze i ona sama i nic dla niej się innego nie liczy, ale boję się, że brat wezmie jej stronę i wtedy mnie uzna za wroga, bardzo bym tego nie chciała, sama też nie potrafię pojąć jak można kłamać w takich sprawach już 5 lat, a ze strachu przed konsekwencjami nie wiem co powinnam zrobić, gdyż żyć i udawać, że się nic nie dzieje nie mogę już dłużej... bo to mnie niszczy, a ta osoba sobie spokojnie żyje i niczym nie przejmuje.
Dzień dobry, z Pani opisu wynika, że boryka się Pani z dużymi wątpliwościami odnośnie tego czy interweniować w sprawie bratowej. Widzę też w Pani opisie dużo smutku oraz żalu o to, że brat w jakiś sposób może być wykorzystywany przez drugą osobę. Podejmując się tego typu interwencji zawsze warto przemyśleć czy nasze zdrowie psychiczne jest zabezpieczone - gdyż tak jak Pani wspomniała, może okazać się, że druga strona nieprzychylnie odniesie się do naszych słów. Czy można temu zapobiec? Można. Wystarczy zadbać oto aby komunikat, który przekazujemy spełniał kilka prostych warunków: dotyczył tego co my czujemy i był nieoceniający drugą osobę. Jeżeli będę mogła pomoc w przygotowaniu się do takiej rozmowy, zapraszam do kontaktu. Serdeczności

Zachęcam do tego aby wszelkie działanie jakie odejmujemy były w zgodzie z nami samymi. A przy tym nie godziły w drugą osobę i były dalekie od oceny. Pozdrawiam