Mam nerwicę i niby depresję.Tak naprawdę, to chyba natręctwo myśli. Biorę od tygodnia dulsevie30mg.

2 odpowiedzi
Mam nerwicę i niby depresję.Tak naprawdę, to chyba natręctwo myśli. Biorę od tygodnia dulsevie30mg. Nie czuje się po niej najlepiej i mam dolegliwości żołądkowe.Pani psychiatra nie zapytała nawet czy mam nadciśnienie i jakie inne choroby, tylko kazała brać po 1 kapsułce godzinę przed snem.Lekarz rodzinny zaproponował mi Asertinę! co mam zrobić? Czy sama mogę zamienić? Może okazać się tez niewłaściwa dla mnie? Najgorzej to zacząć z lekami antydepresyjnymi.Człowiek się zagubi , zaplącze i trudno potem z tego wyjść,
Witam, stanowczo odradzam eksperymentowania z lekami. Powinna pani zgłosić się do psychiatry i tylko on może zmienić leki. Z tego, co zostało napisane nie jest jasne, na co tak naprawdę pani choruje. Tylko dzięki prawidłowej diagnozie możliwe jest podjęcie odpowiedniego (skutecznego) leczenia. Polecam rozpoczęcie psychoterapii w nurcie psychodynamicznym, co pomoże pani uporać się z chorobą oraz znacznie skróci czas przyjmowania leków. Pozdrawiam

Witam serdecznie
Jeśli chodzi o leki to koniecznie należy wybrać się ponownie do psychiatry - jeśli coś jest dla Pani nie jasne, warto nie obawiać się i dopytać.
Jeśli chodzi o długotrwałe efekty polepszenia stanu zdrowia- w przypadku depresji, nerwicy rekomenduję psychoterapię.
Warto poszukać dla siebie odpowiedniego terapeuty, z którym będzie Pani mieć dobrą relację i pracować nad swoimi trudnościami.
Pozdrawiam
Joanna Francik