Mam hipoglikemię przy niskiej masie ciała. Do kogo najlepiej się udać celem ułożenia diety? Czy powi

11 odpowiedzi
Mam hipoglikemię przy niskiej masie ciała. Do kogo najlepiej się udać celem ułożenia diety? Czy powinnam przed wizytą zrobić dodatkowe badania? Podstawowe, np. morfologię mam
Najlepiej udać się do dietetyka z badaniem krzywej insuliny oraz glukozy (najlepiej 3-punktowej) oraz podstawowymi badaniami kontrolnymi: lipidogramem, morfologią i TSH. Pozdrawiam, Anna Ręczajska

Układaniem diet (w szczególności diet w różnych schorzeniach) zajmuje się dietetyk i do niego należy się udać. Najlepiej jeśli będzie to dietetyk z wykształceniem medycznym (po Uniwersytecie Medycznym)- proszę sprawdzić osobę, do której się Pani zapisze :)
Podstawowe badania, które mogą się przydać: morfologia, lipidogram, tsh, glukoza i insulina na czczo, badanie ogólne moczu. Przy zaburzeniach gospodarki węglowodanowej (w tym hipogliekemia) - krzywa glukozowa i insulinowa
Witam. Najlepiej skontaktować się z dietetykiem klinicznym. Określi on jakie badania jeszcze będą mu potrzebne. Najważniejsze z nich to krzywa cukrowa i insulinowa, morfologia i lipidogram. Pozdrawiam!
Tu najlepiej sprawdzi się współpraca diabetolog - dietetyk. Do dietetyka zabieramy wyniki badań krzywej insulina i glukoza. Dodatkoweo badania: morfologia, żelazo, ferrytyna, kwas foliowy, TSH, fT3, Ft4, lipidogram, jednakże w trakcie wizyty u dietetyka może pojawić się potrzeba wykonania kolejnych badań. Dietetyk przeprowadzi dokładny wywiad żywieniowo- zdrowotny, który pozwoli określić przyczyny niskiej wagi.
Dzień dobry,
najlepiej do dietetyka klinicznego. Oczywiście warto również udać się do diabetologa celem wykonania diagnostyki: OGTT + insulina. Ułożeniem planu oraz edukacją w tej kwestii zajmie się dietetyk :) Pozdrawiam
Dzień dobry!
Układaniem diety zajmuje się dietetyk. Najlepiej wybrać się do takiego, który ma doświadczenie w obszarze, w którym potrzebujemy pomocy. Warto wykonać krzywą glukozowo -insulinową, można dodatkowo sprawdzić poziom hemoglobiny glikowanej i kortyzolu.
Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie. W tej sytuacji morfologia z ostatnich 3 miesięcy wystarczy na pierwsza wizytę u sprawdzonego dietetyka (z doświadczeniem, wykształceniem medycznym plus dobrą opinią innych pacjentów). Podczas wizyty dietetyk oceni konieczność dalszej diagnostyki, w porozumieniu z lekarzem diabetologiem (wizyta u diabetologa zalecana). Może bowiem się okazać że będą konieczne dodatkowe inne badania, gdyż każdy pacjent jest inny, ma inną historię, więc niepotrzebnie obciążylibyśmy pacjenta dwukrotnym robieniem badań laboratoryjnych.
Dzień Dobry, najlepiej ustalić wizytę u dietetyka klinicznego z tytułem magistra. Specjalizacja ta daje pewność, że jest on przygotowany do ułożenia odpowiedniej diety do jednostki chorobowej. Na pierwszej wizycie dietetyk po przeprowadzeniu wywiadu może zalecić zrobienie dodatkowych badań. Nie ma potrzeby robienia ich przed wizytą. Obowiązkowa jest również konsultacja z diabetologiem i ewentualnie dobranie odpowiedniego leczenia farmakologicznego w przypadku takiej konieczności.
Zapraszam do kontaktu. Pracuję również on-line.
Pozdrawiam serdecznie
Helena Nikoniuk
Dietetyk kliniczny
Witam, oczywiście najlepiej udać się do dietetyka z Pani miasta. Warto również skonsultować się z diabetologiem. Poza podstawowymi badaniami jak morfologia, warto zrobić krzywą glukozowo - insulinową, najlepiej 3, a nawet 4 punktową.Spokojnie można osiągnąć równowagę organizmu, trzeba tylko dobrać odpowiednią terapię. Pozdrawiam serdecznie
Dieta to podstawa w leczeniu zaburzeń tolerancji glukozy więc jaj najbardziej do dietetyka pozdrawiam
Polecam udać się do dietetyka, który specjalizuje się w diabetologii. Zakładam, że jest Pani pod stałą opieka diabetologa? On też najlepiej doradzi w kwestii badań. Ja od siebie chciałabym zwrócić Pani uwagę na regularne posiłki nawet 6xdziennie, niewielkie porcje, siegamy po węglowodany złożone.
I proszę o Siebie dbać!