Mam 40 lat jestem smutna nie umiem sie usmiechac nic mnie nie cieszy momentami wydaje mi sie ze jest

4 odpowiedzi
Mam 40 lat jestem smutna nie umiem sie usmiechac nic mnie nie cieszy momentami wydaje mi sie ze jest ok a potem od nowa przychodzi ten stan .boje sie chorób ogólnie jestem dzieckiem DDA.niewiem jak odzyskac radość zycia z rodziny , pracy czy pomoże mi psycholog .Pozdrawiam
Dzień dobry,

to ważne, że szuka Pani pomocy. Konsultacja psychologiczna pomoże określić trudności, z jakimi się Pani mierzy, wskazać objawy i ustalić przyczyny. Pytanie, czy mierzy się Pani z jakimiś traumami z dzieciństwa, zwłaszcza że wspomina Pani o aspekcie DDA. W takim układzie warto skorzystać z pomocy specjalisty EMDR (terapia odwrażliwiania przy pomocy ruchu gałek ocznych), która jest dedykowana osobom, które zarówno przeżyły traumę, jak i tym, które subiektywnie oceniają dane zdarzenie jako traumatyczne. W jej trakcie wspólnie z terapeutą zbuduje Pani tzw. bezpieczne miejsce (które w momentach kryzysu, stresu pomaga przywrócić równowagę emocjonalną) i skupi się na zmianie dysfunkcjonalnie przechowywanych doświadczeń w rozwiązania adaptacyjne z korzyścią dla Pani zdrowia psychicznego. To dobra rada i warto z niej skorzystać.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek

Dzien dobry, patrze na Pani wiek to juz nie jest poludnie zycia jak okreslaja to czasopisma kobiece tylko półmetek.Mozliwe,ze w tym czasie zaczyna sie u nas przekwitanie,odczuwanie pogorszenia zrowia somatycznego jak okreslaja to lekarze, a takze psychicznego zdrowia.Warto skupic sie na wlasnym przezywaniu siebie i swoim zdowiu.Podac przyczyny pogorszenia.Prosze umowic sie do psychologa celem diagnozy stanu psychicznego.Wyrazy szacunku.Tamara Bogdanowicz,psycholog ,Krakow.
Dzień dobry, z pewnością warto skorzystać z pomocy specjalisty. W hipnoterapii można błyskawicznie odnaleźć przyczynę trudności i ją przepracować. Może pani też skorzystać z terapii grupowej dla DDA. Pozdrawiam ciepło Monika Skrzypek
Witam,

Po pierwsze, to dobry krok- szukanie pomocy w sytuacji, gdy odczuwa Pani negatywne emocje, z którymi nie może Pani poradzić sobie dotychczas znanymi sobie sposobami. Po drugie psychologa, to również dobry kierunek zarówno do diagnostyki wspomnianych odczuć jak i do podjęcia kroków w stronę lepszego samopoczucia.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek