Mam 29 lat , mężczyzna . Od 2 dni, mam takie dziwne klucia na mostku. Żadnych innych dolegliwości, k

4 odpowiedzi
Mam 29 lat , mężczyzna . Od 2 dni, mam takie dziwne klucia na mostku. Żadnych innych dolegliwości, kłucie pojawia się samo z siebie , trwa może pol minuty , czasem 15 sekund i przechodzi . I tak kilka razy dziennie. Dodam ze mam bardzo stresująca prace od kilku lat. Można powiedzieć że cały czas nawet w domu odczuwam napięcie i stres . Czy to może mieć coś wspólnego?
Witam Pana.
Odpowiadając na pana pytanie - oczywiście, może mieć to związek z pana pracą. Proszę udać się na konsultację do psychologa bądź psychiatry. Podczas konsultacji dowie się pan czy wskazane objawy fizjologiczne są reakcją na stres. Jeżeli tak to otrzyma pan również propozycję leczenia.
Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski

Mogą to być objawy nerwicowe wywołane stresem, tak jak Pan pisze, ale zaczęłabym od wizyty u lekarza i wykluczenia chorób somatycznych. Stres w życiu wpływa znacząco nie tylko na zdrowie psychiczne, ale również może mieć wpływ na choroby układu krążenia, układu pokarmowego i inne. Jeśli objawy nie przejdą warto aby skonsultował się Pan z psychologiem lub psychoterapeutą, z którym mógłby Pan omówić odczuwane dolegliwości.
Dzień dobry,
Tak, takie objawy mogą świadczyć o nerwicy lękowej i mieć związek z przeżywanym stresem. Stres bardzo często kumuluje się w ciele i przejawia poprzez symptomy fizyczne. Warto zastanowić się nad przyczyną stresu i sposobem reagowania na niego. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, zwłaszcza w nurcie psychologii procesu, ponieważ psychologia procesu pracuje właśnie również z doznaniami w ciele.

Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Moim zdaniem należy jednak zacząć od wizyty u lekarza, wykonać badania w celu wykluczenia choroby somatycznej. Bóle w mostku mogą być objawem nerwicy, ale nie muszą, a stres jest także przyczyną wielu chorób somatycznych. Tego jednak, co w Pana przypadku jest przyczyną dolegliwości nie można stwierdzić przez internet, dlatego zachęcam do niezwłocznego kontaktu z lekarzem. Pozdrawiam.