Mam 12 lat i od około roku zaczęłam robić się bardzo nerwowa . Często nawet agresywna a ostatnio zau

1 odpowiedzi
Mam 12 lat i od około roku zaczęłam robić się bardzo nerwowa . Często nawet agresywna a ostatnio zauważyłam że w różnych sytuacjach mam ochotę przybić pieśćią w lustro albo ścianę . Jeśli ktoś bardzo mocno mnie wkurzy to albo wpadam w atak paniki działający na siadaniu na podłodze i płakaniu albo rzucam wszystkim co mam pod ręką . Czasami nawet na całe gardło krzyczę żeby uwolnić swoje złe emocje . To tak jakby mi pomaga i przestaje się denerwować . Nie umiem rozmawiać o swoich uczuciach i zachowań przez co sama się z tym zmagam .
Każda sytuacja utraty kontroli nad swoim zachowaniem i emocjami może prowadzić do zachowań agresywnych.
Problem niekontrolowania własnych emocji i złości jest częstym powodem zasięgnięcia porady psychologicznej.
Konsultacja u specjalisty pomógłby Tobie w rozwoju umiejętności komunikacyjnych i kontrolowaniu złości.
Porozmawiaj z rodzicami i podejmijcie wspólnie decyzje dotyczące rozwiązania Twojego problemu.
Proszę pamiętaj tylko, że osoby niepełnoletnie nie mogą zostać przyjęte w gabinecie bez zgody rodziców.
Pozdrawiam
Wyrazami szacunku
Agnieszka Petruczenko