Kobieta, lat.32. Jestem po resekcji naczyniaka jamnistego pnia mózgu (wrzesień 2021).Po operacji zes

5 odpowiedzi
Kobieta, lat.32. Jestem po resekcji naczyniaka jamnistego pnia mózgu (wrzesień 2021).Po operacji zespół opuszkowy
. Mam problemy z przełykaniem. Na dzień dzisiejszy potrafię tylko połykać płyny oraz rzadką zupę, budyń-na początku nie potrafiłam nawet przełknąć śliny. Mam problem z połykaniem pokarmów stałych ( nie potrafię przełknąć) . Uczęszczam na wizyty do osteopaty oraz na elektrostymulację. Potrafię rozdrabniać pokarm - język działa prawidłowo tylko pokarm tak jakby nie chciał przejść dalej, mam założony PEG od kwietnia 2022. Proszę o pomoc, co jeszcze mogę zrobić, jakie badania itd
Dzień dobry. Zaczęłabym od masaży zewnątrzustnych i wewnątrzustnych. Naukę ssania, żucia i połykania od podstaw. Terapie orafacjalną. Też terapię ręki. To wszystko u neurologopedy. Zapraszam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zalecałabym konsultację z neurologopedą by tak jak powyżej Pani Sylwia napisała ocenić pracę wszystkich narządów mowy. Włączyć terapię żuchwy itp.
Powodzenia.
Dzień dobry, sugeruję konsultację i terapię neurologopedyczną. Ten specjalista skutecznie oceni i opisze istotę Pani problemu. Często pracujemy z podobnymi przypadkami, jednak wskazanie dokładnych technik i metod będzie możliwe tylko po bezpośredniej diagnozie i analizie dokumentacji medycznej. Najpewniej będzie potrzeba rehabilitować funkcje nerwowo-mięśniowe całego układu orofacjalnego, zaangażowanymi w ustnej fazie połykania. Proszę szukać neurologopedy, który na co dzień pracuje także metodami manualnymi i ma doświadczenie w pracy z pacjentami neuroonkologicznymi. Życzę wytrwałości i dobrego nastawienia
Dzień dobry, proponuję skontaktować się z logopedą o specjalizacji rehabilitant zaburzeń głosu, który odpowiednio pokieruje procesem terapeutycznym, zleci dodatkowe badania i konsultacje lekarskie.
Pozdrawiam
Emilia Hudzik
Dzień dobry. Ważne jest przeprowadzenie dokłądnej diagnozy połykania (FEES), diagnozy neurologopedycznej oraz dobranie odpowiednich technik terapeutycznych. Masaże, stymulacje, elektrostymulacja Vitalstim usprawniające połykanie. Stopniowe wprowadzanie różnych konsystencji w diecie. Zapraszam.

Eksperci

Jacek Kiełtucki

Jacek Kiełtucki

Internista, Gastrolog

Staszów

umów wizytę
Marta Ciecieląg-Mądro

Marta Ciecieląg-Mądro

Logopeda

Suchy Las

Agnieszka Kołodziej

Agnieszka Kołodziej

Logopeda

Legnica

Aleksandra Pawelec-Frączek

Aleksandra Pawelec-Frączek

Logopeda

Chorzów

Ewa Piotrowska

Ewa Piotrowska

Logopeda

Olesno

Beata Szewczyk

Beata Szewczyk

Logopeda

Gdańsk

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 33 pytań dotyczących usługi: zaburzenia połykania
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.