Kobieta, lat.32. Jestem po resekcji naczyniaka jamnistego pnia mózgu (wrzesień 2021).Po operacji zes

5 odpowiedzi
Kobieta, lat.32. Jestem po resekcji naczyniaka jamnistego pnia mózgu (wrzesień 2021).Po operacji zespół opuszkowy
. Mam problemy z przełykaniem. Na dzień dzisiejszy potrafię tylko połykać płyny oraz rzadką zupę, budyń-na początku nie potrafiłam nawet przełknąć śliny. Mam problem z połykaniem pokarmów stałych ( nie potrafię przełknąć) . Uczęszczam na wizyty do osteopaty oraz na elektrostymulację. Potrafię rozdrabniać pokarm - język działa prawidłowo tylko pokarm tak jakby nie chciał przejść dalej, mam założony PEG od kwietnia 2022. Proszę o pomoc, co jeszcze mogę zrobić, jakie badania itd
Dzień dobry. Zaczęłabym od masaży zewnątrzustnych i wewnątrzustnych. Naukę ssania, żucia i połykania od podstaw. Terapie orafacjalną. Też terapię ręki. To wszystko u neurologopedy. Zapraszam.

Zalecałabym konsultację z neurologopedą by tak jak powyżej Pani Sylwia napisała ocenić pracę wszystkich narządów mowy. Włączyć terapię żuchwy itp.
Powodzenia.
Dzień dobry, sugeruję konsultację i terapię neurologopedyczną. Ten specjalista skutecznie oceni i opisze istotę Pani problemu. Często pracujemy z podobnymi przypadkami, jednak wskazanie dokładnych technik i metod będzie możliwe tylko po bezpośredniej diagnozie i analizie dokumentacji medycznej. Najpewniej będzie potrzeba rehabilitować funkcje nerwowo-mięśniowe całego układu orofacjalnego, zaangażowanymi w ustnej fazie połykania. Proszę szukać neurologopedy, który na co dzień pracuje także metodami manualnymi i ma doświadczenie w pracy z pacjentami neuroonkologicznymi. Życzę wytrwałości i dobrego nastawienia
Dzień dobry, proponuję skontaktować się z logopedą o specjalizacji rehabilitant zaburzeń głosu, który odpowiednio pokieruje procesem terapeutycznym, zleci dodatkowe badania i konsultacje lekarskie.
Pozdrawiam
Emilia Hudzik
Dzień dobry. Ważne jest przeprowadzenie dokłądnej diagnozy połykania (FEES), diagnozy neurologopedycznej oraz dobranie odpowiednich technik terapeutycznych. Masaże, stymulacje, elektrostymulacja Vitalstim usprawniające połykanie. Stopniowe wprowadzanie różnych konsystencji w diecie. Zapraszam.